turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Canon Power Shot S3 Is Test

CANON S3 IS 2 GÜN İÇİNDE ELİMDE OLUCAK TEST. TEST SONUÇLARINI BENDE MERAK EDİYORUM.

Tarih: 31 Mayıs 2006, 18:32 - İp: 81.***.**9.219
turk52
turk52 (üye)

Tarih: 15 Haziran 2006, 09:44 - İp: 85.***.**2.180
drongo
drongo (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

turk52,
makroların super, bayıldım resmen . Bunları nasıl çekiyorsun, netlemeni nasıl ayarlıyorsun bu kadar güzel?

Ayrıca bir sorum olacak, S^-e güneş siperliği ve filtre takıla biliniyor mu?

Tarih: 17 Haziran 2006, 21:49 - İp: 85.***.**0.90
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

s2 nin objektif kapağı sadece tutturuluyor.Kilitleme mekanızması yok.Bu nedenle sık sık çıkıyor.
focus süresi uzun.Ama bu uzunluk konica minolta z3 e göre. Yada 9500 e göre.Z3 olağanüstü hızlı idi. Ama s2 değil. Bu bakımdan bayağı zorluyor.
Lcd si gerçekten berbat. Sanki balmumunun arkasından bakar gibi. İnsan başka makinaların lcd sini görünc daha iyi anlıyor. Çok kötü gösteriyor.

Tarih: 18 Haziran 2006, 03:52 - İp: 85.***.**2.156
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

turk52 istersen bu konuyu dslr slr-like alma bolumune tasiyalim, diger makinelerin testleriyle birlikte olsun..

Tarih: 19 Haziran 2006, 18:16 - İp: 62.***.**2.10
turk52
turk52 (üye)

Sevgili dadanagast

Makroları çekmekte pek zorlanmadım. Çünkü s3 makrosu gerçekten çok iyi çalışıyor. Bu fotoları super makro modunda cektim. Herhangi bir aparat kullanmadım. S3 ün S2 den pek farkı yok diyorlar ama kullanınca fark ediyosun gerçekten bu makine farklı bişeyler var. Makrosu güzel. Odaklama probemi yok. Pil tüketimi çok cimri ve asla yarı yolda bırakmıyor seni. Fotograf kalitesi mükemmel. Video kalitesi herkese vay be dedirttiyor ama avi formatında olduğu için yer fazla kaplıyor. Stereo ses süperrr...

Tarih: 21 Haziran 2006, 21:42 - İp: 85.***.**4.253
turk52
turk52 (üye)

dadanagast bence olur taşıyabiliriz...

Tarih: 21 Haziran 2006, 21:44 - İp: 85.***.**4.253
poettime
poettime (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar yaklaşık 13 aydır aynı makinenin s2 sini kullandım incelediğimde de aralarında sadce tek fark pikselliği makine mükemmeldir ve alan pişman olmaz mükemmel zoom yapar ve ıs sayesinde çok net fotoğraflar alabilirsiniz video çekimi mükemmeldir

özellikle ses kaydı tamamen harika deneyin lütfen s2 hakkında sorusu olan varsa yanıtlayabilirim

Tarih: 21 Haziran 2006, 23:25 - İp: 81.***.**4.35
sercy
sercy (üye)
İstanbul / Meraklı

Bende s3 satın aldım fakat resim konusunda amatörüm bi kaç resim paylaşmak istedim fakat kullanıcı klavuzunu okuma fırsatım olmadıgı için hatalar vs. olabilir sonuçta yeni olarak bu işe merak saldım ileride daha iyileri olur sanırım

Renk atma
Orj.cisim

renk degiştirilmiş hali

resim konusunda dedigim gibi acemi ve bilgisizim. Final haftam nedeniyle bu hafta pek ilgilenemedim ama makinayı alıp ne gördüysem cektim kullan ögren taktigi ile bişeyler yapmaya calıstım İleri vakitlerde daha iyilerini çekerim inş.

Tarih: 22 Haziran 2006, 02:05 - İp: 85.***.**9.146
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

turk52 artik buradan devam edelim..

bakalim s3 is'e gosterilen ilgi ne kadar olacak..

....
sercy fotograflarin cok guzel..
eger yukleyebilirsen, fotograflarin tam boylarini yuklemeye calis lutfen.. veya fotografin ufaltilmisi su ama %100 buyultuldugunde, surasi soyle gorunuyor iste diyerek.. yani bir tane de kesit fotografi gostererek..

imageshack veya http://www.freeimagehosting.net/ adresini kullanabilirsiniz arkadaslar, fotograflari paylamak icin..

Tarih: 24 Haziran 2006, 16:40 - İp: 62.***.**2.10
turk52
turk52 (üye)

Evet foruma artık buradan devam edebiliriz. S3 hakkında sorusu olan arkaşdaların sorularını bekliyorum..

Tarih: 26 Haziran 2006, 10:30 - İp: 85.***.**2.114