muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Canon Eos 60d Almalı Mıyım?

Değerli üyeler yaklaşık 2 yıldır amatörce fotoğrafçılık işine gönül verdim. Kısa bir Nikon D3100 macerasından sonra Nikon D90 ile yoluma devam ettim. Önemli iddialarım olmadığı için 18-105 kit lensi bana yeterli geldi, sonradan bir tamron 70-300 aldım tele ihtiyaçlar için. Böyle mütavazi bir setim var. Ancak son dönemde biraz da video işine merak sardım, D90 ım da HD video çekebilmekle birlikte daha iyi iş çıkaran bir DLSR a ihtiyacım olabilir. Oldukça ayrıntılı araştırdım, 60D nin video performansından yana sıkıntı yok onu anladım. Ancak 60D almakla D90 ımdaki fotoğraf performansından vazgeçmiş olacak mıyım? Yani D90 ımdan fotoğraf kalitesi anlamında gayet memnunum, video sevdası uğruna 60D ye geçmeli mi? 60D kullanan arkadaşlar ve hatta eğer varsa her iki makineyi de kullanmış arkadaşlar yorum yapabilirler ise sevinirin. Son olarak da eğer alırsam 60D yi 17-85mm lens ile mi, 18-135 lens ile mi almak daha mantıklı olur. Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 18 Ocak 2012, 14:30 - İp: 62.***.**2.1
0kyanus
0kyanus (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Sizce ne tavsiye edersiniz model olarak ? yeni başlayanlara bende d3100 düsünmüştüm ama canon tavsiye edenler daha çok oldu ?

Tarih: 19 Ocak 2012, 15:46 - İp: 62.***.**2.15
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Nikon D3100 ile Canon 550d arasında seçim yapabilirsiniz. AF motoru hikayesine takılmayın o sizi hiç bir zaman ilgilendirmeyecek hemen hemen. Canon'un da AF motoru yok zaten, artık af motoru lenslerde. Tek fark Canonun AF motorsuz lensine rastlamak mümkün değil gibi Nikonun hala eski model böyle lensleri satılıyor. Tabi bir de Canon ortalama lensleri daha ucuz onu da bilmek lazım. Ama bu iki makineden hangisini alsanız pişman olmazsınız derim.

Tarih: 19 Ocak 2012, 15:54 - İp: 62.***.**2.1