djzonk
djzonk (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon Eos 5d Mi Fujifilm S5 Pro Mu

Arkdaslar son günlerde fujiye kitlenmiş durumdayım onunla makina kıyaslıorm sürekli sonunda iki makina kaldı bilen kullanan arkadslar 5d yi eksileri ve artılarıyla ortaya açarsa sevirim

Tarih: 22 Nisan 2007, 12:32 - İp: 88.***.**2.97
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

2) su geçirmezlik iyi, ama hayati değil, herhalde stüdyoları pek su basmaz.

benim studyo ikinci katta

Tarih: 22 Nisan 2007, 21:30 - İp: 88.***.**8.241
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 23 Nisan 2007, 19:44 - İp: 85.***.**6.250
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Fufuli

soru "stüdyoda d200 kullanan arkadaşı olan biri varmı ?"
olsaydı yazdığınız cevabın bir anlamı olabilirdi.

S5Pro nun Fuji sensörlü bir d200 olduğu yazılan ilk satırda bile var.
Nikon'un veya bir diğer üreticinin yeni model çıkaracak olması çokta hayret edilecek bir haber değil.

Nedir bu cevapla bize katkınız veya anlatmak istediğiniz ?

Tarih: 24 Nisan 2007, 03:08 - İp: 85.***.**0.216
pharmacist
pharmacist (üye)
Osmaniye / Meraklı

Arkadaşlar Merhaba,

Ben de yeni bir makina alma arefesindeyim, Nikon D200 ararken Fuji S5 Pro gördüm ve özellikle portre insan fotoğrafı çekenler için birebir olduğunu okuyunca ve dpreview deki örnek resimleri görünce tamam dedim, aradığım makina bu. Ancak Gene Dpreview de, önerilmeyen, beğenilmeyen yanlarında;
''Default settings produce very soft results (over-strong AA filter?)
12MP mode doesn't produce 12MP of detail, is very soft, shows artefacts and doesn't sharpen that well ''
yazıyordu sanırım, illaa bir işlem mi yapmak gerekiyor resimdeki renk, kontrast ve keskinliği artırmak için bu makinada. Yada bu durum çok problem eidlecek bir durum mu?
Teşekkür ederim.

Tarih: 10 Temmuz 2007, 13:37 - İp: 88.***.**7.199
merandve
merandve (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

bizde canon eos5d alacağız inş memnun kalırım

Tarih: 11 Haziran 2008, 13:55 - İp: 85.***.**2.80
scey
scey (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Bir makinede bence en önemli olay dynamic range'in tam anlamı ile elde edildiğinde noise reduction ın oluşmamış olması bence CCD nin kalitesini belli eder.Fdemirhan arkadaşıma katılıyorum şu an canonlar açık ara önde bence çünki dynamic range bozulmadan yüksek ISO lara rahatça çıkabiliyorlar.Nikon larda scala daha az basamaklı olduğu için ilk çekişte kontrast detayı fazla canon un daha uzun basamaklı scala ya sahip olduğundan daha yumuşak yani eğer işi iyi biliyorsanız canon az biliyorsanız nikon....bunu anlamak için aynı ortamlarda ve aynı şartlarda resim çekin ve photoshop ta sharpen verin önce nikon resmi kırılıyor işte buda onun daha az step lere sahip olduğunu gösterir.

#scey' tarafından 22.02.2012 20:08:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Şubat 2012, 20:06 - İp: 85.***.**4.226
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

SORU 2007 NİN SORUSU baya eski bir konu...!!!

Tarih: 22 Şubat 2012, 21:42 - İp: 78.***.**1.56