kafkefkasva
kafkefkasva (üye)
İstanbul / Firma

Canon Eos 5d Mark III - Set

Arkadaşlar merhaba. 5D Mark III almaya niyetim var. Video amaçlı kullanmak istiyorum fotoğraf olarakta çok az. Bana önerebileceğiniz set halinde objektifler (standart,genişaçı,makro,prime), çantalar, hafıza kartları,tripot vs fiyatlarıyla beraber paylaşabilir misiniz ? teşekkürler...

Tarih: 3 Haziran 2012, 18:23 - İp: 94.***.**5.123
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

5D Mark III alacak kişi bunları sormayacak kadar bilgili olmalı.

Fotoğraf çekmeyi sırf hava atmak amaçlı yapacaksanız yapmayın. Dışarıdan o kadar düşük görünürsünüz ki anlatamam, ergen ergen.

Tarih: 3 Haziran 2012, 20:10 - İp: 85.***.**3.8
justinn
justinn (üye)
Edirne / Amatör

var ama ekipman değil makine. canon c300

ek olarak g.emre ye katılıyorm.

Tarih: 3 Haziran 2012, 21:19 - İp: 88.***.**6.164
sezgin72
sezgin72 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf çekmeyecekseniz sadece video amaçlı kullanım yapacaksanız niye böyle bir fotoğraf makinesi almaya çalışıyorsunuz ki

Gidin o zaman video kamera alın daha iyi, hem daha iyi işinizi görür hemde daha havalı durur elinizde...

Tarih: 3 Haziran 2012, 22:47 - İp: 85.***.**7.175
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

. 5D Mark III almaya niyetim var. Video amaçlı kullanmak istiyorum fotoğraf olarakta çok az

Hadi hayırlısı...
Burda senin suçun yok suç canon un niye koyarsınızki fotoğraf makinalarına video özelliği...

#senolyilmaz' tarafından 04.06.2012 08:43:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2012, 07:06 - İp: 212.***.**0.179
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

) Paranız çoksa alın tabiki. Ama otomatik modlarda çekim yapmayı deneyin sürekli. yoksa inanın pişman olursunuz bu bilgiyle. Şimdiden hayırlı olsun. Güzel makine.

Tarih: 4 Haziran 2012, 23:06 - İp: 95.***.**5.0
tayfunyildiz
tayfunyildiz (üye)
İstanbul / Amatör

Kimse doğuştan fotoğraf ve video çekmekte uzman değildir. Bunlar çoğu teknik meselelerdir ve zaman içerisinde pratik yapılarak ve konu üzerine kafa yorarak öğrenilebilir. 5D Mark 3 almak istediğine göre para sıkıntın yok ve amacın yüzde vermek gerekirse benim anladığıma göre %80 video %20 fotoğraf için kullanacağın bir makine almak. Eğer doğru anlamışsam bu amaca hizmet edecek çok çok iyi video kamera seçenekleri olabilir ve o kameralarla fotoğraf ihtiyacını da karşılaya bilirsin. 5D Mark 3 her ne kadar video konusunda çok çok gelişmiş bir makine olsa da asıl uzmanlığı fotoğraf olan bir makine. Siz video çekimlerini ne için yapacağınızı yazarsanız daha fazla yardımcı olabilecek arkadaşlar olur mutlaka. Yani aile içi eğlenceler doğum günleri gibi şeyler mi çekeceksiniz yoksa kısa film çekip sinema dünyasına mı dalacaksınız yoksa daha da profesyonel işler de mi kullanacaksınız v.s. v.s.

Tarih: 7 Haziran 2012, 14:20 - İp: 159.***.**7.7
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

artık birçok film 5d mk2-3 hatta 550d ile çekiliyor buna diziler dahil..

Behzat Ç nin seti..

Tarih: 7 Haziran 2012, 17:36 - İp: 78.***.**2.132
tayfunyildiz
tayfunyildiz (üye)
İstanbul / Amatör

Evet artık bu makinelerle diziler filmler çekiliyor gayette güzel oluyor fakat bu makinelerle film yapabilmek için bir çok aksesuar lazım bu aksesuarların çoğu Türkiye de zaten yok EBAY'dan alınabilir ama orada bile fiyatları ucuz değil neredeyse kameraya harcanan paranın yarısı kadar da aksesuarlara harcamak gerekir. Ayrıca bu makinelerle profesyonele yakın işler yapmak için mutlaka küçükte olsa bir ekip gerekiyor en basitinden bir focus puller (netlemeci diyebiliriz) gerekiyor aksi durumda tek başınıza hem kamerayı kullanıp hem netleme yapmanız pek mümkün değil. sadece kamera hareketi olmayan sabit planlarda bunu yapabilirsiniz. fakat continuous focus (sürekli odak) özelliği olan bir video kamerayla bu dertten kurtulunabilir.
Unutmayın canonlarda continuous focus yok sürekli elle netleme yapmanız gerek (video çekimde) nikonun yeni makinelerinde bu özellik var fakat çok iyi bir performansı yok. acele etmeden ihtiyacınıza göre bir kamerayı iyice araştırıp alın sonra pişman olmayın neden şunu almadım neden bunu aldım gibisinden.

Tarih: 7 Haziran 2012, 18:00 - İp: 159.***.**7.7
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Video icin MarkII ve hatta 7D bile yeter.

Tarih: 8 Haziran 2012, 08:47 - İp: 202.***.**7.3
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Sürekli focus özelliği yeni çıkacak olan 650d'ye eklendi. Zaten profesyonel amaçlı çekecek olan biride bu maliyetleri göze almalı.

Tarih: 8 Haziran 2012, 08:58 - İp: 78.***.**0.212