komandant
komandant (üye)
Nevşehir / Amatör

Canon Eos 50d -nikon D90

sizce hangisini terci etmem gerekiyor arkadaşım japonyaya gidiyor ve bu işe yeni başliyorum . lütfen samimi cevap istiyorum

Canon EOS 50D -Nikon D90 ???

Tarih: 1 Eylül 2008, 18:30 - İp: 88.***.**5.229
iizzeett_t
iizzeett_t (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Dpreview da örnekler yayımlandı.

Sende karar verebilirsin.

Tarih: 1 Eylül 2008, 19:13 - İp: 88.***.**2.158
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu işe yenı baslıyorsanız,niye ileri seviyede modellerden baslıyorsunuzki?

Tarih: 1 Eylül 2008, 20:38 - İp: 88.***.**4.10
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Yerinizde olsam 40d alırdım "eğer en kaliteli lensleri alamayacak olsam". Alacak olsaydım da 50D almazdım fazla mp iyi değildir çünkü.
Çünkü 15mp çok fazla gerçekten de ve en kaliteli lenslerle iyi sonuç verir ve gürültü daha fazladır.

d90 da kötü tercih değildir. Artık ihtiyaçları belirleyip ve özelliklere bakıp zevkinize göre olan makinayı almalısınız.

Çünkü burda yapılan önerilerde herkes kafasına göre makina söylüyo işler karışıyo çünkü bu çok bilinmeyenli karmaşık bir denklem gibi.. Çok öznel..

Sonuç olarak o makinaların özelliklerine bakıp kararı sizin vermeniz gerekir ve unutmayın ki zevk meselelsi de çok önemlidir.
Zira artık hepsi iyi fotoğraflar (aynı kalitede) verir ama bazı özellikler imkansız bir fotoyu çekmenize olanak sağlayabilir.

Mesela ben canon 400D yi Sony a700e tercih ederim.
A700 daha üst seviye ama işte şekli "aşırıdan da öte" çirkin geliyor bana.. Bir estetik faciası bence resmen
Onunla çekerken zevk almam mümkün değil..

Tarih: 1 Eylül 2008, 22:19 - İp: 85.***.**0.192
komandant
komandant (üye)
Nevşehir / Amatör

arkadaşlar ben fazla anlamiyorum bu makinalar hakkında .şu anda kompak bir tane canon 8 mp makinem var . fakat bu işi daha güzel bir şelikde amator olarak yapmak istiyorum . tabi ders alarak. özeliklerden fazlada anlamiyorum şu anda . arkadaşım japonyaya gidecek önümuzdeki ay o yüzden iyi bir makine olsun istedim butcen 1500$ . sadece istediğim canonmu yaksa nikonmu yani Canon Eos 50d -nikon D90bunlardan hangisi

not: doğa ve günluk fotoraf çekmek istiyorum

teşekkurler cevap verirseniz uzman arkadaşlar

Tarih: 1 Eylül 2008, 22:32 - İp: 88.***.**5.229
komandant
komandant (üye)
Nevşehir / Amatör

yokmu bu işten anliyan

Tarih: 2 Eylül 2008, 20:44 - İp: 88.***.**5.229
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bastada dedigim gibi,mademki bu işten anlamıyorum diyorsunuz. dslr almanın bir mantıgı yok.
manuel ayarlara imkan veren bir dslr-like yada kompakt alın alın.. sizi uzun sure goturur zaten.
işin temelini ve dogrusunu yanlısını ogrenir, neyın ne oldugunu kavrarsınız,sonrasında almak istersenız, dunya kadar secenek var..
ama bu işe yenı baslayan birinin direkt,hemde ileri seviye modellerle baslamasını cok dogru bulmuyorum.

ocakliların meshur sorusunu bende sormak istiyorum burada.

bu kompaktlar,dslr-likelar kimin için uretiliyor???

Tarih: 2 Eylül 2008, 21:39 - İp: 88.***.**3.219
komandant
komandant (üye)
Nevşehir / Amatör

yaw anlatamadım Ben galiba ben bu iki makinenin bir tanesini almak istiyorum .zaten ufak bir tane canonum var 8 mp

Tarih: 3 Eylül 2008, 14:13 - İp: 88.***.**2.9
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

anlatıyorsunuz,bende dıyorumki bosuna harcma yapmanıza gerek yok.
eger elinizdeki makine manuel kulanıma musaıtse,işin teknigini bunun uzerınde ogrenın.
---------------------------------------------

ikisinden birini istiyorsanız,emın olun suanda bu soruya cevap verebilecek kimse yok,cunku kımse makineleri gormedi,bılmıyor,kullanmıyor,sadece bırkac test fotografı ve ınceleme var...

Tarih: 3 Eylül 2008, 14:33 - İp: 85.***.**3.117
komandant
komandant (üye)
Nevşehir / Amatör

teşekkur ederim

Tarih: 3 Eylül 2008, 21:55 - İp: 88.***.**5.229
eray0755
eray0755 (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

kardes ben 40d 17-85 satiyorum ilgilenirsen yeni aldim 20 gunluk makina mesaj at ilgileniyorsan

Tarih: 3 Eylül 2008, 22:42 - İp: 85.***.**7.35