frt92
frt92 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 7d

Bir süredir internette fotoğraf ve bilgileri dolaşan Canon'un yeni dijital SLR modeli EOS 7D'nin detayları ortaya çıktı.

Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da firmanın Çin sitesinde ortaya çıkan görüntülerde 7D ile ilgili birçok detay bulunuyor. Buna göre yeni model 18 Megapiksel CMOS sensör, çift DIGIC 4 işlemci, saniyede 8 kare fotoğraf, 100-12800 ISO aralığı, 1.6X fokal çarpan, 19 noktalı netlik sistemi, 9 inç 920 bin piksel LCD ekran, 1080p HD video kayıt özelliği, harici mikrofon girişi, HDMI çıkışı ve dahili flaş gibi özelliklere sahip.

Ayrıca yeni modelle birlikte üç adet yeni objektif de duyuruluyor: EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS, EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM ve 3. EF 100mm f/2.8 L IS USM Macro.

Canon'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak : Cnet

Tarih: 1 Eylül 2009, 12:29 - İp: 85.***.**6.203
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Son söylediğin için ikinci firmware çıktı zaten,
ben gerçi fotoğraflarda farketmemiştim,

iki işlemci aşağıdaki detaylı açıklamamda, zaten hızlı fokus ve takip, o kocaman 20-24MB civarında RAW dosyalarla hızlı seri çekim, bunlar iki işlemci marifeti olsa gerek,

ama en neticesinde
bir fotoğraf çıktısı var elimizde
o çıktıyı ben
beğenemedim...
fotoşopla düzeltme daha fazla gerektirecek artık fotoğraflar demektir

Tarih: 20 Kasım 2009, 15:59 - İp: 212.***.**1.146
b.isilman
b.isilman (üye)
Bursa / Amatör

Canon 7D ile hangi compact Flash onerirsiniz, UDMA destegi olanlar sart mı?

Tarih: 21 Aralık 2009, 14:18 - İp: 88.***.**0.142
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Compact Flash kart konusunda SanDisk'in üzerine marka tanımam..Aynen Sony'nin memory stick kart türü kartlarını ilk üretmesi gibi SanDisk de Compact Flash kartların ilk üreticisi..

Tarih: 22 Aralık 2009, 01:49 - İp: 94.***.**4.34
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

aeron sandisk eskisi gibi değil kısa zamanda bozulabiliyor.. SD olanlarından bozulan çok oldu.. en memnun kaldığım TRANSCEND oldu.. Özellikle Class 6 olanlar çok güzel.. hızlı yazıyor.. Transcend'in CF olarak 64 gb'a kadar çok seçenekli UDMA destekli kartları da var...

BURDAN incelenebilir..

Tarih: 22 Aralık 2009, 10:24 - İp: 78.***.**3.57
shrlyy
shrlyy (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Öncelikle netfotograf.com kurucularına ve tüm üyelere selamlar... sitede yaklaşık 2 saattir geziyorum ve çok faydalı buldum. Böyle yararlı sitelerin halen var olduğunu bilmek çok güzel .. Emekleriniz için kendi adıma çok teşkrediyorum... Benim küçüklükten beri fotoğraf merakım var ama okuldan ve yaz çalışma temposundan dolayı vakit bulamıyordum.. tabiki maddi yönden de öyle artık bende bir makina sahibi olmak istiyorum ve düşündüğüm makinalardan biri de canon eos 7D.. makinalar hakkında çok şey bildiğim söylenemez, internetten araştırdığım kadar biliyorum sadece.. birsürü terimler var vs.

Bu makina hakkında bilgiye sahip olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum..

Şimdiden teşekkürederm...

Tarih: 20 Ocak 2010, 12:25 - İp: 94.***.**3.17