jk
jk (üye)
Ankara / Amatör

Canon 70d Vs Nikon D7100

Merhablar,

Canon 70D ve Nikon d7100 arasında kaldım. Farklı önerilerede açığım fakat 3500 liradan daha fazla yukarı çıkmak istemiyorum. Uzunca bir araştırma yapmaya çalıştım ama tam anlamıyla bir karara varamadım. Bir noktadan sonra Canon - Nikon savaşının içinde buldum kendimi.

Kısaca edinebildiğim bilgiler şunlar:

-Canon Video konusunda biraz daha önde görünüyor.
-Nikon Fotoğraf tarafında daha keskin daha başarılı bir renk kalitesi sunuyor.
-Nikonda bir yağlanma problemidir gidiyor ama sorun kronik mi yoksa şans mı bi kesinlik yok. Yağlanma problemini yaşayanda var yaşamayanda.
-Canon Burst konusunda sanırım bir tık daha önde. Teknoloji olarakda daha fazla olanak sunuyor wifi vs.

Yani aslında en kısa haliyle Nikon Fotoğraf konusunda daha fazla öneriliyor. Canon Video Konusunda. Benim Gönlüm Nikondan yana fakat Yağlanma sorunu canımı sıktı. Ben sizlerinde fikrini almak istiyorum, kısaca sebep belirtirsenizde çok memnun olurum. Lütfen Canon Nikon savaşına dönmesin olay.

Tarih: 18 Kasım 2015, 23:35 - İp: 46.***.**0.131
boracmc
boracmc (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhaba,

Yağlanma hariç bütün yorumlar doğru ilk önce bende Nikon almak istiyordum benimde başıma yağlanma geldi ve geri iade edene kadar canım çıktı sana tavsiyem Canon 70 D'i almalısın.

Tarih: 19 Kasım 2015, 21:15 - İp: 85.***.**5.108
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

ben de d7000 kullandım yağlanma soru vardı. 2 sene kullandım sattım. ne abarttınız şu yağ işini.

yağ sorununun ne olduğunu bilmeyenler yağ sorununu sorun ediyor.. f22 de foto çekmeyeceksen yağdan haberin bile olmaz. arada temizletirsin olur biter. atla deve değil yağ sorunu..

arkadaşım d7100 70d farketmez . önemli olan senin ne yapacağın.. lamborgini mi alayım ferrari mi, şehir içinde 40 la gideceksen farketmez.. makinenin limitlerini zorlayacak kişiler de ne alayım diye sormaz genelde..

şu üç fotoyu ben çektim biri d3100 (hem de 18-55 kit lensle) biri d7000 (yağ sorunu olan ) biri d610 (herkesin hayali pahallı olan) bakalım hangisi hangisi anlaşılabiliyor mu

_KSM0494 by kesim kesgin, on Flickr

flowers by kesim kesgin, on Flickr

_KSM6797 by kesim kesgin, on Flickr

#kesim00' tarafından 20.11.2015 00:19:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Kasım 2015, 22:57 - İp: 212.***.**7.149
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Margarin reklamını hatırlattı.. :D

Tarih: 20 Kasım 2015, 02:52 - İp: 85.***.**3.85
jk
jk (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkür ederim cevaplar için.

@kesim00 Yağ sorununun ne olduğunu bilseydim burada bu konuyu sormazdım zaten önemli bi konu olup olmadığını öğrenmeye çalıştığım için yazdım. Garip bir örnek vermişsin Ferrari ve Lamborhini üzerinden. O mantıkla yola çıkıyorsak eğer Bisiklette işimi görür (Basit bir makina alır takılırım kafama göre) Bugün makinanın limitlerini zorlayabilecek bilgim olmaması 1 sene sonra Makinanın limitlerini zorlayamayacağım anlamınıda gelmez. Ben kullanan arkadaşlardan bilmediğim konularda aydınlanmak için biraz bilgi istedim siz olayı farklı bir pencereden değerlendirmişsiniz.
1. Fotoğrafta ya benim monitörümde sıkıntı var yada arının kafasının biraz üstünde bariz bir leke var mesela. 2. fotoğrafta yine aynı şekilde sol taraftaki çiçeğin üst kısmında leke var. (Bu lekeler benim monitorumden mi kaynaklı farklı teknik bir konudan mı kaynaklı bilemiyorum sadece gördüğümü yazıyorum.)Herneyse Teşekkür ederim ilginiz için tekrardan. İyi akşamlar diliyorum.

Tarih: 20 Kasım 2015, 21:15 - İp: 46.***.**0.131
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

benim tepkim yağı sorun edenlere, yağı soranlara değil. zaten yağın sorulmasının nedeni birilerinin sorun etmesi.. sizin duyup işgillenmeniz doğal.. ama aldım yağ sorunu çıktı iade edene kadar canım çıktı yazısından ne anlıyoruz, yağın berbat bir sorun olduğunu, oysa öyle mi, alakası bile yok.. şimdi daha iyi anladınız umarım..

gelelim makine seçiminize. burada 3 farklı makineden çekilmiş fotoları,aralarında bariz bir fark var mı yok mu 70d d7100 sormanın bir manası var mı diye görmeniz açısından koymuştum ama siz orda leke avcılığı yapmışsınız ilginç. yuakrıdaki yazımda f 22 gibi üst değerlere gelmeden leke görülmez demiştim oysa.. ayrıca gökyüzü gibi tek renkli yerlerde görünür.. buradaki gibi fotolarda leke olsa bile görünmez.

1000 tl lik makine ile 4000 tl lik makinenin çıktılarındaki farkını anlayamadıysanız hangi makine diye sormaya gerek yok demeye çalışıyorum..uygun bulduğunuz herhangi birini alın.. kendinizi geliştirin..

#kesim00' tarafından 21.11.2015 18:57:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Kasım 2015, 18:54 - İp: 212.***.**7.7
jk
jk (üye)
Ankara / Amatör

Aslında Leke avcılığı yapmadım baktığımda direk gözüme çarptığı için söyledim. Zaten Konu lekenin nasıl birşey olduğu ile ilgili değildi sadece internette abartılan kadar önemli bir durum mu değil mi onu öğrenmeye çalıştım. Söylediğinize göre okadarda önemli bir konu değilmiş. Verdiğiniz bilgiler için tekrardan teşekkür ederim.

Amacım Ukalalık yapmak değildi öyle algılandıysam kusuruma bakmayın. Ben gerekli bilgiyi aldım.

Tarih: 21 Kasım 2015, 21:46 - İp: 46.***.**0.131
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

eyvallah..

hayırlı olsun şimdiden..

Tarih: 21 Kasım 2015, 21:50 - İp: 212.***.**7.7
doktor_ramiz
doktor_ramiz (üye)
Ankara / Meraklı

@kesim00 yağlanma sorunu üzerine yazdıklarınıza katılıyorum. Zamanında bir kaşık suda fırtına koparan üslupsuz tiplerin yazdıklarını forum geçmişinde ibretle okuyoruz. Artık seslerinin kesilmiş olması hayırlı olmuş.

http://www.netfotograf.com/forum/dslr/nikon-d7000-problemleri-57300-1.html

#doktor_ramiz' tarafından 25.11.2015 17:36:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Kasım 2015, 17:23 - İp: 95.***.**6.110
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

aynen ramiz hocam.. fotoğrafçılıkta sıralama yapacak olursak yağ problemi en sonlarda gelir. öncelikle fotoğrafçılığı becermemiz lazım. doğru kompozisyon doğru ışık vs.. bunları çözen kişi düşük profilli ekipmanlar ile hatta cep telefonu ile de gayet güzel fotoğraflar çekiyor.

bilmeyenin sorması ortada dönen şikayetlerden işgillenmesi normal..ben ne alayım diyene genelde paran neye yetiyorsa hangisine için ısındıysa git al derim. makine hele ki marka çok sonra gelir.. lens daha öncelikli olmakla beraber kucak dolusu paralar dökmeden önce mevcut lenslerin hakkının verilmesi taraftarıyım. bizler gönüllü olarak bu gibi durumlarda olanlara yardımcı olmak için buradayız..

yağı görmek için f 11-22 yapcam da gökyüzünü çekicem de o hoo.. ayrıca yağı çözsen bile her makine sensöre toz alır. sensöründe toz olmayan bi tane makine yoktur.. yağı gören tozu da görür. elimizde temizlik setiyle mi dolaşalım yani.

#kesim00' tarafından 27.11.2015 10:44:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Kasım 2015, 10:43 - İp: 85.***.**1.207
doktor_ramiz
doktor_ramiz (üye)
Ankara / Meraklı

Aşağıdaki linke bu konu üzerine m urat gamsız ne yazmış okuyun. Başka söze gerek yok.

http://teknoseyir.com/sony-alpha-slt-a58-incelemesi#comments

Tarih: 27 Kasım 2015, 12:57 - İp: 95.***.**6.110