jk
jk (üye)
Ankara / Amatör

Canon 70d Vs Nikon D7100

Merhablar,

Canon 70D ve Nikon d7100 arasında kaldım. Farklı önerilerede açığım fakat 3500 liradan daha fazla yukarı çıkmak istemiyorum. Uzunca bir araştırma yapmaya çalıştım ama tam anlamıyla bir karara varamadım. Bir noktadan sonra Canon - Nikon savaşının içinde buldum kendimi.

Kısaca edinebildiğim bilgiler şunlar:

-Canon Video konusunda biraz daha önde görünüyor.
-Nikon Fotoğraf tarafında daha keskin daha başarılı bir renk kalitesi sunuyor.
-Nikonda bir yağlanma problemidir gidiyor ama sorun kronik mi yoksa şans mı bi kesinlik yok. Yağlanma problemini yaşayanda var yaşamayanda.
-Canon Burst konusunda sanırım bir tık daha önde. Teknoloji olarakda daha fazla olanak sunuyor wifi vs.

Yani aslında en kısa haliyle Nikon Fotoğraf konusunda daha fazla öneriliyor. Canon Video Konusunda. Benim Gönlüm Nikondan yana fakat Yağlanma sorunu canımı sıktı. Ben sizlerinde fikrini almak istiyorum, kısaca sebep belirtirsenizde çok memnun olurum. Lütfen Canon Nikon savaşına dönmesin olay.

Tarih: 18 Kasım 2015, 23:35 - İp: 46.***.**0.131
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Ramiz bey verdiğiniz linkler, D7000'den iyice uzaklaştırır. Algı meselesi.. Nasıl diyor eskiler; "-adı çıkacağına, canı çıksın."

Tarih: 27 Kasım 2015, 13:23 - İp: 85.***.**3.91
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

vay anasını ne muhabbetler dönmüş..

o zaman kullanıcı deneyimimi yazıp gideyim ben, tarafsız zihinlere yol gösterici olur belki

Aklmanya saturn den d7000 + 18-105 getirttim
1-hiç bir makinem ya da lensimde türkiye garantisi olmadı, hiç de sorun yaşamadım
2-d7000 de yağlanma sorunu var mıydı evet vardı, sorun oldu mu? zerre kadar olmadı. Yağ yok değil ama sorun değil. durum budur.. yağı görmek için yüksek diyaframlarda gökyüzü gibi tek renkli bir kare fotoğraf çekmek lazımdır, öyle bir çekim yaptığınızda sensör tozları da görüneceğinden hangisi toz hangisi yağ anlayamazsınız.
3-30 küsür liraya sensör temizlme çubuğu aldım d3100 d7000 d 610 makinelerimde sensöre toz gelrise yılda bir temizlik yaparım kendim.. yağı da 2 defa temizlemiştim.

sonuç: yağ problemi olabilir ama bunu sorun etmeniz tamamen size bağlı..

Nikonu sevmeyenler kusur arayanlar bu konuyu tırtıklayıp durdular, devam da edecekler. onlara yapacağınız tek şey aynı şartlarda onun makinesi ile de bir kare çeksek onunkinde de bir kaç tane nokta görünecektir eminim..Tozdan kaçış yoktur.

Tarih: 27 Kasım 2015, 13:37 - İp: 85.***.**1.207
alpayurl
alpayurl (üye)
Antalya / Amatör

Konu açılalı çok zaman geçmiş ama bir karşılaştırma linkilinki

Tarih: 6 Nisan 2016, 03:50 - İp: 88.***.**1.17