ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canon 60d

Kimsede alicak derman kalmadi sanirim bahseden yok.
18 MP. 17.9 effective
APS-C
100-6400 (Hi: 12800)
1/250 flash sync
sdxc/hc
h.264
1080 – 30/25/24
720 – 50/60
3″ Screen, 1MP
14 bit
11 min video
5.3FPS
digic 4
9 AF points (All 9AF points are crosstype)
63 zone (metering)
96% VF

#ozansan' tarafından 26.08.2010 17:12:33 tarihinde düzenlendi.

#ozansan' tarafından 30.08.2010 14:36:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ağustos 2010, 17:06 - İp: 221.***.**6.23
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Başka bir sitede biri , Nikon / Canon yeni ürünleri pazarlama stratejisi hakkında güzel bir benzetme yaptı :

Nikon - " D90'ı yeniledik , üstüne eklemediğimizi bırakmadık. Neredeyse bir üst sınıfa eşit oldu - $100 farkı da hakettik herhalde "

Canon - " Kusura bakmayın , D50'nin bazı özelliklerini kaldırıp,kuşa çevirdik ; gövde kalitesini de düşürüyoruz . Fiyat da bu arada bir kaç yüz dolar yükseldi - idare edin artık ..."

Sonuç : Bir tarafta açıklanan fiyatta yok satan , siparişlerin yetişmediği , ( Hitler'in bile sıra beklediği ) bir Nikon , diğer tarafta 1-2 ay içinde fiyatı %40 düşen bir makina ...

Tarih: 24 Ekim 2010, 09:56 - İp: 96.***.**4.180
ozansan
ozansan (üye)

EOS 60D EF-S 18-135 IS レンズキットNew ¥104,600.Bu fiyati %15 ile carpin ve iki sifir atinca dolara tekabul eder 1200 gibi falan.
Ayrica bu ilanda 18-135 yok ki 60D nin gercek kiti ve ona uyumlu cikan bir lens.Neden yok anlam veremedim!
Makinayi elime aldim ve kullandim acikcasi ve biraz haksizlik yapiliyor gibime geliyor.Tek hatalari 550D den daha ustun bir metering koymamalari bence hepsi bu.Yani soylemeseler icinde magnezyum varmi yokmu kimse anlamaz.Cok kut ve saglam bir yapida.Ayrica shutter kaliteside 550D ile falan kiyaslanmaz.Ayrica Nikoncu olarak Nikona benzer makina icinde RAW dosyalarini isleme ozelligide bu makinayi bana Canonda en yakin gelen makina yapti aslinda.Gereksiz bir fiyat ile cikti zaten bu sacmaydi en bastan.Tamam Nikon D7000 daha iyi ancak bu makinada bu fiyata bence alinmayi hakediyor,18-135 lenste bence gayet iyi bir lens.
Nikona gelince,ben acikcasi Nikondanda 2-3 aya iyi bir indirim gelecegine inaniyorum.hatta ilk cikisina gore 150 dolar falan ucuz bile.Sizin orlarda olmazsa bizim burda kesin olur cunku bu ilk cikista piyasanin kaymagini alma olayi tum makinalarda degismeyen bir gercek...

Tarih: 24 Ekim 2010, 14:56 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

japonyada fiyat yuzde 40 dussede turkiyede oyle bir sey mumkun gorunmuyor.
o yuzde 40ın tamamı dagıtımcı firmanın cebine bal kaymak olur.
fazla fazla buyuk kampanya diye o yuzde kırkın yuzde 50sini falan kesip indirim ayagına millete kakalarlar yıne.

turkiye ne de olsa; en az kazanıp en pahalı mal kullanan ulke.

Tarih: 24 Ekim 2010, 16:18 - İp: 88.***.**8.140
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

benden öneri yeni başlayanlara... gidip de yeni çıkan makinelere dünyanın parasını yatırmayın... ben mesala, 550d aldım... keşke 550d alacağıma, 40d + güzel bir lens alsaydım...

size önerim, demedi demeyin, gidin 40d alın, ucuna da güzel bir L serisi alın... güle güle kullanın...

video mideo boş iş, ben de heves etmiştim... çok uğraştırıcı, montajı bir dert, paylaşması bir dert, bilgisayarında saklaması bir dert, hele tripottan nefret eden biri olarak titretmeden çekmek bir dert...

video çekmeyi değil, artık video seyretmeyi tercih ediyorum

selamlar...

Tarih: 24 Ekim 2010, 19:01 - İp: 46.***.**5.142
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ozansan, çıktıktan 3 ay sonra fiyatı $150 civarında inmeyen makina yok -ama burada neredeyse satışta göründükten 1 ay sonra $400 'den bahsediyoruz . Belli ki yanlış bir fiyat stratejisi - daha az makinayı daha fazla fiyata satmaya çalışmak . Bir kaç kelle gitmiştir herhalde Canon'da....

Gaijin'in dediği gibi , geçen ay bu makinayı $140O'e alıp , şimdi $999 'a görenler ne düşünür acaba

Tarih: 24 Ekim 2010, 19:38 - İp: 96.***.**4.180
ozansan
ozansan (üye)

Valla benim bildigim mal cikar cikmaz alinmaz zaten.Ne bileyim bazen bir hata oluyor geri cagiriliyor,bazen istenildigi gibi beklentileri karsilayamiyor yani var da var sebepler.Bu alan insanlarda hemen cup diye atladilarsa zaten vardir paralari.Eger aralarinda parasini biriktirip beklemeye cekilmis ve ilk ciktigndada hemen alma modasina uymus olanlar var isede,soylenecek tek sey akilsiz basin cezasini cekiyor olduklaridir.1 ayda cektikleri fotolar artik karlari olsun ne diyelim.Aslinda ayni seyler d7000 icinde gecerli ve bakilirsa cok insan saldiriya gecmis bile simdiden.Bi i-phone dada boyleydi,i-pad de de boyle.PS3 cikar ayni falan.Bu insanlar teknolojinin kic yaristirma esiri olmus zavallilar.Gercekten aciyorum hallerine ve bu gercekten ciddi bir hastalik bana gore.Amerikada iken thanksgiving denilen sukran gunleri varir bu gavurlarin.Dedik arkadasla buna tekabul eden bir cuma gunu buyuk ucuzluk var bizde gidelim.O siradada ps3 yeni cikmis falan.Laptoplar 200 dolara ilanlarda.Gittik birde ne gorelim magazanin(Bestbuy)etrafi 3 tur donmus gecenin 2 sinde siralanmislar.Cadir kuranlar bile var aksamindan ilk siralari kapmislar sogukta battaniyeler,tup atesi ile isinma.Bazilari bebeklerini bile getirmis 4-5 aylik var yada yok.Naparsin gittik eve uyuduk sabah gideriz artanlara bakariz arkadasla.Gittik baktik sabah gelenlerin yarisi mallarini geri verme sirasina girmis.Bazilarida ps3 satiyo disarda arabasindan inenlere bak 50 dolar farka veririm falan geceden kapmis ya.Yani tam rezillik,kalabalik,perisanlik.Yani bunlar tam anlamiyla hasta insanlar ve bizdede cok bunlardan.

#ozansan' tarafından 30.10.2010 15:40:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ekim 2010, 14:29 - İp: 221.***.**6.23