ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canon 60d

Kimsede alicak derman kalmadi sanirim bahseden yok.
18 MP. 17.9 effective
APS-C
100-6400 (Hi: 12800)
1/250 flash sync
sdxc/hc
h.264
1080 – 30/25/24
720 – 50/60
3″ Screen, 1MP
14 bit
11 min video
5.3FPS
digic 4
9 AF points (All 9AF points are crosstype)
63 zone (metering)
96% VF

#ozansan' tarafından 26.08.2010 17:12:33 tarihinde düzenlendi.

#ozansan' tarafından 30.08.2010 14:36:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ağustos 2010, 17:06 - İp: 221.***.**6.23
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben basın açıklamasını okudum.. Hareketli LCD eklemişler.. Size de bu tür ekranlar zamanla gevşeyip sallanmaya başlayacakmış gibi gelmiyor mu?

Ayrıca birkaç tane de yeni L serisi lens duyuruldu..
8-15mm F/4L fish eye..
300mm F/2.8L
400mm F/2.8L
70-300mm L...

Tarih: 26 Ağustos 2010, 18:05 - İp: 58.***.**3.29
ozansan
ozansan (üye)

Sallanmaya baslarsa vidasini sikarsin yada yapistirirsin yuvasina al sana normal oynamayan ekran olur...

#ozansan' tarafından 26.08.2010 18:41:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ağustos 2010, 18:41 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hareketli lcd 300 liralık kompaktta bile var hiç gevseme diye bir problem duymadım, sony modellerinde bole bir sikayet gormedim şimdiye kadar, 2000 dolarlık makinelerde olacagını sanmam.
sonucta yıllardır video kameralardada kullanılan bir sistem.

Tarih: 26 Ağustos 2010, 19:16 - İp: 217.***.**5.65
rocktrak
rocktrak (Objektif)
Tekirdağ / Meraklı

olympus, sony, panasonic'ten sonra nihayet nikon ve canon'da da gördük
dönebilen lcd ekran bence çok güzel bir özellik.
zor şartlarda makine kullanımını ergonomikleştiriyor
artık dslr'lerde standart hale gelen video özelliği de olunca bence harekettli lcd ekran her dslr'de olmalı.
bu sayede yerlerde sürünmeye gerek kalmayacak
usta fotoğafçı vizör'den bakarak çeker zırvası da tarih olacak

Tarih: 26 Ağustos 2010, 19:51 - İp: 78.***.**2.73
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben video kamera haricinde hareketli LCD kullanmadım fakat mağazalarda, özellikle bestbuy, mediamarkt gibi yerlerde, teşhir için konulan makineleri denediğimde çok rijit değilmiş gibi geldi. Yoksa sallanma ben de görmedim, sadece sağlam değil hissi uyandırdı.. Mağazalarda teşhirdeki o makineler çok hırpalanıyor biliyorsunuz..

Ama farklı çekim açıları yakalamak adına çok yararlı bir özellik. Tepeden veya yer hizasından çekilecek fotoğraflar için avantaj. 15 senelik Sony video kameram ralli otomobilimin içinde yarış esnasında düştü, oradan oraya kaplamasız çelik üstünde sallandı ve gezindi, bana mısın demedi.. Testlerimden geçti yani merak etmeyin Ha makinenin lensi zoomlamıyor, o ayrı... Onu da bir ara tamir ettirmem gerekiyor..

Tarih: 26 Ağustos 2010, 20:48 - İp: 58.***.**3.29
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

" - Bu fasulya, yedi buçuk lirââ.. ....."

canon'un G serisi kompaktlarında aynı ekran tipini görmüştüm.. G1 ve G2 de öyleydi.. sonraki modelleri, ilgi alanımı değiştirdiğim için bilmiyorum..

Şuradaki; 18-135 lense gözüm takılıyor.. Bu ayardaki bir makineye yakıştıramıyorum doğrusu.. Hani 550d üzerinde olabilir.. Ancak, bu kategoriyi daha ağır şartlarda çalışacak ve daha yüksek kaliteyi hedefleyenlerin ilgileneceği makinelerle dolu olarak bildiğim için; garipsiyorum.. Bendeki 24-85 için yeni bir gövde düşünürüm doğrusu.. Ama, çıkış fiyatı 7D ile yarışır gibi olusa, düşünmem bile..

Tarih: 26 Ağustos 2010, 22:28 - İp: 94.***.**8.203
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bunu anladıkta 7d neyin nesi idi. ben 50 d nin üstü sanıyordum onu. bak bide bu çıktı.
bunda videoda otofokus yok dimi.

Tarih: 27 Ağustos 2010, 10:14 - İp: 95.***.**8.106
ozansan
ozansan (üye)

Acikcasi Canonun normal line-up in daki boslugu dolduran,7D nin alti,550D nin ustu bir makina.Ayrica ben oynar ekranin avantajlarina katilmakla birlikte,boyutta kuculme oldugu icin pek yanlisi degilim acikcasi.Ama video cekimlerinde ve enteresan acilar denerken cok yararli birsey.Bu makina yerine a55 falan daha cazip bana aslinda boyutlari ve yenilikleri itibari ile.Ne kadar Sony ci olmasamda kucuk makinada kaliteyi ve yenilikleri sunan tum firmalari taktir ederim.Dedigim gibi ben artik yukte azlik,kalitede bolluk ariyorum.Hamalliga son.Eger kimse profesyonel amaclar ugruna fotograf cekmiyor ise ki forumun %90 i boyledir,buyuk makina almak hamalliktan baska birsey degil acikcasi.Elime otursun su bu hikaye hepsi...

Tarih: 27 Ağustos 2010, 12:56 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

canon salak gibi 50d cıkaracagına az daha bekleyıp 7d yi 50d adıyla surseydı piyasaya efsane bir makine olurdu 40d sonrası.
şimdi 7d varsa 60d niye var, yok 60d varsa 7d niye var ben anlayamıyorum.
7d 1.3 carpanlı falan olsa neyse ama oda degil.

Tarih: 27 Ağustos 2010, 18:42 - İp: 217.***.**5.65
ozansan
ozansan (üye)

Inceledikce guzel yanlarida ortaya cikiyor aslinda.Mesela RAW dosyalar artik makina icinde islenebilecek.Lens yamukluklarindan tut,noise azaltmasina kadar bayagi ozellik mevcut...Yani super bir sicrama yok ama yeni alacaklar icinde sonucta Canon saglamligi ve kalitesi oldugu icin dusunulmeyecek bir makina degil.Benim beklentilerim artik kucuk makinalar da yuksek performans ve disariya ciktigimda sicaklarda bana neden bu makinayida yanima aldim sanki off dedirtmeyecek ama kalitesindende odun vermeyecek yeni urunler.Hala baska lens cikarmayalim aman simdiki sisteme darbe indirmeyelim diye diretiyorlar ya fitil oluyorum.Sony olsun,Panasonic olsun market paylarindan calmaya basladi hala uyanamadilar.Gaflet ve delalet icinde olduklarini zannediyorum.Sonuc olarak essek gibi uretecekler yeni bir sistem suraya yaziyorum...

Tarih: 27 Ağustos 2010, 19:01 - İp: 221.***.**6.23