hayta
hayta (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Canon 5d Mark Iı

Arkadaşlar bir abim Amerikaya gidiyor ve Canon 5d Mark II siparişi vericem
fikirleriniz nedir.......

Tarih: 17 Nisan 2009, 22:06 - İp: 88.***.**7.242
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

fiyatı uygunsa alsın.
fakat garantisi burada geçmeyecektir. Herhangi bir arıza olursa servis ücretini ödeyerek tamir ettireceğinizi bilin.

daha spesfik detaylar var fakat yazma gereği duymuyorum. alırsan hayırlı olsun. güle güle kullan.

Tarih: 17 Nisan 2009, 23:26 - İp: 88.***.**4.210
kingjames
kingjames (üye)
Bursa / Meraklı

Makine araştırdığıma göre harika bir makine İSO performansı çok yüksek bence çok güzel

http://a.img-dpreview.com/reviews/canoneos5dmarkii/

buradan incelemesine ve fotoğraflarına bakabilirsiniz..

Tarih: 17 Nisan 2009, 23:28 - İp: 88.***.**2.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mark iki sınıfındaki en iyi makine zaten, sadece sizin için gereklimi onu düşünün, gercekten reklam fotografcısıysanız cevabını bildiginiz bir soru sormussunuz..

Tarih: 18 Nisan 2009, 02:17 - İp: 78.***.**4.164
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

tıkla>>

Tarih: 18 Nisan 2009, 06:14 - İp: 88.***.**4.210
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

bu makinanın tartışılıcak pek bir yanı yok, en çok eleştiri yavaşlığı konusunda idi, gerçi yüksek fps hızları ne kadar önemli sizin için bilemiyorum. sonuçta full frame bir makinanız olucak. daha ne olsun

Tarih: 18 Nisan 2009, 13:45 - İp: 88.***.**9.7
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

5d ve 5d mark 2 stüdyo makinesidir dışarda kullanırsan iyi performans alamazsın stüdyoda da üstüne çok az makineyı tanırım

Tarih: 18 Nisan 2009, 14:17 - İp: 88.***.**9.18
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

adul neden iyi performans alamasın anlamadım ??? stüdyo makinasından kastın nedir ayrıca. binlerce fotoğrafçı bu iki makinayı her yerde kullanıyorlar, internet üzerinde tonlarca fotoğraf var... kusura bakma ama yorumun saçma

Tarih: 18 Nisan 2009, 15:19 - İp: 88.***.**9.7
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

dunesea kardeş zamanında paraya acımadım kit 5d ve 580 ex2 flaş aldım bir kaç kere düğün sünnet fotoğrafı çekmeye gittim ve bu makine ile gittiğime çok pişman oldum makinenin bi inadı var olabildiğinjce resimleri karanlık çıkartıyo düğün sırasında çekeceğin kişiye yaklaşıyosun çok patlatyo uzaklaşıyosun karanlık çıkartıyo 800-1000 asalarda biraz düzelme oldu ama makine gerçek gücünde çalışmıyo bunun üzerine nikon d300 ve sb800 flaş aldım ve o kadar rahatettimki anlatamam düğün sünnet işine nikon stüdyo işine canon diyorum. stüdyoda 5d den aldığım neticeyi nikon veremiyo ışıkları ve ve makineyi iyi ayarlarsan stüdyoda canondan inanılmaz renkler alırsın. bide 5d ağır bi makine flaş ile birlikte nerdeyse 1,5 kiloyu buluyo ve uzun süre kullanımda kullanıcısını çok yoruyo..yani daha anlatsam okumaktan sıkılırsın ))

Tarih: 18 Nisan 2009, 16:49 - İp: 88.***.**9.18
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

5d karanlık fotograf veriyor
butun makinelerin AYNI SİSTEMLE calıstıklarını gozonune alınca, 5d kullanmayı beceremezseniz karanlık fotograflar verir demek daha mantıklı geliyor bana...
bakıyorum içerdede dısarıdada cok cok iyi fotograflar cekiliyor bu makineyle...

kaldıki bu makine bir giriş seviyesi dslrden kat kat daha gelişmiş ozelliklere sahıp, bir giriş seviyesi dslr ile iç dıs her mekanda mukemmel fotograflar cekilirken..

yaaa yapmayın allah aşkına yalan yanlış bilgiler vermeyin şurda...

Tarih: 18 Nisan 2009, 16:57 - İp: 78.***.**3.160
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

5D MKII nin Stüdyo Makinesi olduğu fikrine ben de katılıyorum ancak bu elbette stüdyo dışında kullanılamaz anlamına gelmiyor. Bu makinenin Stüdyo Fotoğrafçılığı ya da Rekalm fotoğrafçılığı gibi profesyonel amaçlar için biçilmiş kaftan olduğunu düşünüyorum, ancak Haber Fotoğrafçılığı gibi profesyonel bir amaca uygun değil bence (tabi uygun değil derken göreceli olarak uygun değil, yoksa yapılamaz demek saçma olur). Haber fotoğrafçılığına uygun olmama sebebi de görece yavaş olması ve hava koşullarına karşı izole olmamasıdır.
Fotoğraf kalitesi ise tek kelimeyle muhteşem tabi.

Tarih: 18 Nisan 2009, 21:35 - İp: 85.***.**5.63