hayta
hayta (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Canon 5d Mark Iı

Arkadaşlar bir abim Amerikaya gidiyor ve Canon 5d Mark II siparişi vericem
fikirleriniz nedir.......

Tarih: 17 Nisan 2009, 22:06 - İp: 88.***.**7.242
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

5dnin karanlık fotoğraf vermesi pazometresinden kaynaklanıyor ölçüm sistemi farklı olduğu için sahnede yanılmıştır..

Ama poz dengelemesi var hem flaş hem de flaşsız pozlama için poz düzeltme direk ortada ve en kolay ulaşılacak yerde..

d300ün ise pazometresi okuduğum kadarıyla daha iyi sanırım, daha isabetli ölçüm yapıyor ve çoğu zaman poz düzeltmesine ihtiyaç duymuyormuş.

Ama makinaya alışan hangi durumda nasıl poz önerileceğini zaten bilir ona göre 1snde düzeltme kolayca yapılır..

#sercan85' tarafından 18.04.2009 22:14:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Nisan 2009, 22:12 - İp: 85.***.**3.85
hayta
hayta (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadaşlar çok teşekkür ederim...

Tarih: 18 Nisan 2009, 23:33 - İp: 88.***.**4.171
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

t yaman'ın yorumuna katılıyorum..bu makinanın fotoğraf kalitesi ile ilgili hiç bir sorunu yok arkadaşlar. ne ölçüm sisteminde hata var nede pozlamasında...

bu makine haber fotoğrafçılığı için uygun değil evet. ne demek bu; yağmurda, çamurda, cephe vs. gibi fiziksel şartların zor olduğu yerlerde ve seri çekime ihtiyacınızın olduğu anlarda sizi yolda bıralabilir. eğer zati haber fotoğrafçılığı yağacaksanız gidin d3 alın. yada canon 1d mark 3...hem kasa dayanıklığılı hemde çekim hızı ile tam bu iş için..

ama 5D ile düğünde foto çekemedim, stüdyoda süper çektim...yada açık alanda iyi performans vermedi demeyin lütfen...

yani boru değil 5D serisinden bahsediyoruz. 2005 yılında çıkmış 5D bile bu gün piyasadaki bir çok makinadan daha iyi iso ve jpg kalitesine sahip. jpg iq konusunda 40D den bile iyi ki...40D çok daha yeni bir teknolojiye sahip...

Tarih: 19 Nisan 2009, 01:53 - İp: 88.***.**8.112
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bugün sevgili Dunesea ile 5DMKII yi fuarda deneme şansı yakaladık, gerçekten de çok hoş. İlk başta keskinliği beğenmedik ancak Dunesea keskinlik ayarını düzenleyince, gayet keskin sonuçlar aldık. Gerçekten de boru değil, güzel makine

Tarih: 19 Nisan 2009, 22:24 - İp: 85.***.**5.63
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

evet arkadaşlar deneme çekimlerinde modelimiz yaman idi yaman keşke senin fotoları alsaydık ya. süper olurdu harbi.

makina hakkında sölenecek pek bir şey yok. bildiğin uzay gemisi işte..bu günkü kurdan sadece bodysi 4100 tl civarı tek sorun bu

Tarih: 20 Nisan 2009, 10:10 - İp: 88.***.**9.45
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Haklısın Erdem, 4100 TL büyük sorun ama amatör amaçlar için alıncakasa büyük sorun. Profesyonel amaçlar için gayet ekonomik bir seçim olduğunu düşünüyorum.
Benim fotolar kaldı orada evet de farketmez, sen 5D MKII yi alınca artık bir daha çekersin benim fotoları. Bir daha nerden bulacaz senin gibi kalite fotoğrafçı

Tarih: 20 Nisan 2009, 10:33 - İp: 78.***.**5.148
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

pazarbey var, o çeker

Tarih: 20 Nisan 2009, 21:27 - İp: 88.***.**8.112