dr_deniz
dr_deniz (üye)
Van / Amatör

Canon 550d Fiyat?

mrb arkadaşlar canon 550D+15-55 ıs lens kiti,
kaliteli uv filtre ve polarize filtre
lcd koruma camı
8 gb sandisk hafıza kartı
orjinal yedek batarya
masaüstü tripod
temizlik kiti
kapak tutucu ip

bunların hepsi 1750 lira makineni 2 yıl garantisi var sıfır kutusunda güvenilir bir arkadaş,sizce uygunmu? lens olarak başka tavsiyeleriniz nedir acaba? çok acele cevap vermem lazım yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Tarih: 12 Ocak 2011, 19:45 - İp: 88.***.**2.10
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

buarada canon resmi distribütörü Canon Eurasia'dır. 2011 itibariyle resmi garantili ürünleri Canon Eurasia kendi bünyesinde satacaktır, Erkayalar ise teknik servis olarak hizmet vermeye devam edecektir.

konuyla ilgili görüşmemde bahsi geçen 2yıl garanti veren firmaların Canon Eurasia ile hiçbir bağlarının olmadığını, satılan ürünlerin tamamen paralel ithalat yöntemiyle temin edilip kendi bünyelerinde garanti verildiğini öğrendim.

konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi p.tesi günü ilgili departmandan öğreneceğim.

Tarih: 21 Ocak 2011, 09:35 - İp: 85.***.**7.105
emrah82
emrah82 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın rockhound
Söyledikleriniz doğru fakat olaya birazda şu şekilde bakmanız gerekiyor;
Erkayalar yada Canon eurasia garantili 550D 2300tl iken, paralel ithalat olan 550d ürünü faturalı olarak 1600-1650tl arasında bi rakama alabiliyorsunuz.
Biri erkayalar garantili; forumları ve interneti araştırısanız erkayalardan başı ağrıyan çok insan var, çoğu arızaya kullanım hatası deniyor,
Diğeri ithalatçı garantili; Kanun ve tüketici hakları önünde 2 yıl garantili bir ürün, arıza yaparsa 2 firmaylada uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Tarih: 21 Ocak 2011, 11:44 - İp: 85.***.**7.32
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

evet aksi yönde birşey demedim zaten.

merak ettiğim bu firmanın teknik servis kapasitesi, yeterliliği.
üründe sıkıntı olduğu zaman nekadar kolay yenisiyle değiştireceksiniz?
yoksa piyasada bulunan uluslararası garantili spot ürünler gibi ürününüz yurtdışına gönderilip 30iş günü bahanesiyle 45gün bekletilecekmisiniz?
eğer öyle ise adınıza düzenlenmiş bir fatura ve fazladan 200-300TL'den başka ne fark var? bahsi geçen hediyeleri fark olarak saymıyorum.

Tarih: 21 Ocak 2011, 12:00 - İp: 85.***.**4.247
emrah82
emrah82 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu cihazlar çok sorunlu bir cihaz değil, genelde kulaıcı kaynaklı sorunlar çıkıyor, onu kendi distiribütörü dahi yapmıyor, cihazda teknik bi sıkıntı olursa erkayaların 10günde yaptığını bu firmalar 15-20 günde yapıyodur herhalde, istanbulda yanlış hatırlamıyorsam 5 servis noktası var bahsi geçen ithatçı garantisi altında olanlar, hediyeler ise dediğin gibi çok fala bi tutar tutacağını sanmıyorum ama sonuçta kaliteli bir hafıza kartı, ekran koruyucu, uv vs. vs toplasan yine 100tl tutar. çift lensli makinalarda erkayalar ile arada 600-650tl fark var, bana sorarsan bu kadar farkı ben sahsım adına erkayalara vermem. Bu tabi sadece benim kişisel görüşüm.

Tarih: 21 Ocak 2011, 13:36 - İp: 88.***.**4.120
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

ben erkayalar ile karşılaştırma yapmıyorum zaten
piyasada spot ve garantili ürünler ile karşılaştırma yapıyorum.
şuan taban fiyatı bu ürünler oluşturuyor, aradaki fark sözde ithalatçı firmanın garantisine ve hediyelere değermi diye düşünüyorum.

eğer bu ithalatçı firma ürün değişimi yapmıyorsa, ürünü yurtdışına gönderiyorsa, yani uluslararası garantiyi kullanıyorsa kesinlikle değmez.
ama kendi bünyesinde teknik servis hizmeti varsa, ve kapasitesi yeterli ise ancak ozaman tartışılır bu tarz biyerden almanın nekadar mantıklı olduğu.

Tarih: 21 Ocak 2011, 16:16 - İp: 85.***.**4.247
emrah82
emrah82 (üye)
İstanbul / Amatör

Bende bugun özay bey ve dr_deniz beyin satın aldıkları yerden canon 550d aldım, almadan tabiki çok araştırdım, gerek spot gerek ithalatçı gerekse erkayalar, erkayaları hiç düşünmedim çok uçuk rakamlar, spot malları değerlendirdim arada 250tl fark vardı (sadece cihaz), zaten aldığım hediyeler 100tl tutar üstüne birde faturası var ve bu faturayı ben şirketimde masraf olarak göstererek yaklaşık 400 tl gibi vergiden muaf olacağım (cihaz+lens toplam tutarın kdv'si) bu durumda ithalatcıdan almayı daha mantıklı buldum, servislerine bakarsanızda istanbulun yanlış hatırlamıyorsam 4 farklı yerde servis noktası var, yaparlarsa yaparlar sonuç itibariyle kendimce spot ürüne vereceğim tutardan daha ucuza aldım ben.(Kdv tutarından)

Tarih: 21 Ocak 2011, 21:18 - İp: 88.***.**7.19
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

hayırlı olsun makinen arkadaşım güle güle kullanman dileğiyle.

Tarih: 21 Ocak 2011, 22:51 - İp: 95.***.**1.243
emrah82
emrah82 (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim.

Tarih: 21 Ocak 2011, 23:07 - İp: 88.***.**7.19
dr_deniz
dr_deniz (üye)
Van / Amatör

Emrah bey hayırlı olsun makineniz inşallah güzel günlerde güzel fotoğraflar çekersiniz...

Tarih: 22 Ocak 2011, 00:20 - İp: 88.***.**3.247
hasabursa
hasabursa (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşlar ben ebaydan almıştım. madem insanlar bu kadar araştırıyor yardımcı olur diye düşünerekten kimse sormasa da söyliyeyim. dcempire diye bir satıcı var. tavsiye ediyorum biraz da ingilizceniz varsa hiçbir sorun yaşamazsınız. bu kişiden epey alışveriş yaptım. lens makina vs ihtiyacınız olan bi çok şey mevcut. kusursuz bir alışveriş yapmak isteyen varsa şiddetle tavsiye ediyorum. hong kong dan göderiyor. gönderdikleri kissx4(550d) japon malı. ithalatçı mitalatçıya boşuna para vermeyin kendiniz ithal edin. 730 dolara almıştım. haberiniz olsun.

Tarih: 30 Ocak 2011, 00:52 - İp: 188.***.**7.26