ahmedo
ahmedo (üye)
Hatay / Amatör

Canon 40d Mi Pentax K20d Hangisi?

AYLARDIR BU FORUM DA OKUMADIĞIM SAYFA KALMADI. CANON 450D İLE SONY A300 ARASINDAKİ KARARSIZLIĞIM TAM 4 AY SÜRDÜ. BU ESNADA EKONOMİK KRIZ ÇIKTI VE 1050 TLYE ALABİLECEĞİM CANON TEKRAR 1300-1400 SEVİYESİNE ÇIKTI. ŞİMDİ ÇITAYI BİRAZDAHA YÜKSELTTİM. CANON 40D İLE PENTAX K20D ARASINDA KARARSIZIM.15 GÜN İÇİNDE SİPARİŞ VERMEK ZORUNDAYIM. TÜM USTALARDAN YARDIM İSTİYORUM. PENTAX K20D Mİ CANON 40D Mİ?. İLGİLENE ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

#ahmedo' tarafından 01.03.2009 17:18:32 tarihinde düzenlendi.

#ahmedo' tarafından 01.03.2009 17:19:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mart 2009, 14:36 - İp: 88.***.**7.143
adr
adr (üye)
Bursa / Amatör

evet o testti sanırım sonuçta hava şartlarına dünyanın heryerinde maruz kalınabilir heleki su olmadan olmayacağını bilmiyormu bunu yapanlar. Pentax yaptığına ve çok başarılı olduğuna göre demekki istenirse yapılabiliyor.. IS de aynı mevzu ama iş satış stratejisi ön planda tutulunca malum her IS den ayrı para kazanmak varken eski lensleri neden kullandırmak istesinki firma habire yeni lens satsınki firma kazansın müşteri kimin umurunda ?

Bugün bu kıyaslamayı yapıp pişmanım diyenlerde nedense hala K20D kullanıyor. Ancak gerçekler şuki forumlarda 40d den K10D ye geçenler var. Okunmuyor sanırım. Kaldıki K20D ile 40D kesinlikle kıyaslanmaz..

Tarih: 8 Mart 2009, 15:50 - İp: 81.***.**9.210
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sevgili ahmedo antartikaya gitmeyi dusunuyormusunuz yakın gelecekte?

Tarih: 8 Mart 2009, 16:58 - İp: 78.***.**7.42
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Antartika adı yanıltmasın. Antartika gezisi için belirtilen hava koşulları +2 derece ile -30 derece arası olarak belirtilmiş. Bence Türkiye de bu iki aralıkta hava koşullarına sahip bölgeler mevcut (Sarıkamış ın çok da farklı olmadığını düşünüyorum). Ayrıca sözkonusu gezide, sadece 1 makine soğuktan arızalanıyor (LCD ekranı çatlıyor), genel arıza, gövdenin yağan yağmurdan dolayı su almasından kaynaklanıyor. Antartica gezisi, yeni çıkan makinaların zor koşullardaki kullanılabilirliğinin gerçek testi olduğu için bence lab testlerinden daha kayda değer.

Tarih: 8 Mart 2009, 17:31 - İp: 85.***.**2.29
adr
adr (üye)
Bursa / Amatör

Ben geçen ay isveçte (malmö) 2 ay kaldım ve -22 derecede günde ortalama 3-4 saat çekim yaptım, verdiğim linkten çektiğim birkaç kareyide inceleyebilirsiniz eğer bunlarda tatmin etmezse orj (full) boyutta veririm ozaman daha iyi anlaşılır.. Bunun yanında yurdumuzda bu hava şartlarından çokta uzak olmayan yerler var. Geçen yıl Kocaelide bir gezide sağanak yağmurda lale fotoğrafları çektim Heryer aynı değil..

LINK >> http://www.flickr.com/photos/29302467@N05/

Tarih: 8 Mart 2009, 18:24 - İp: 81.***.**9.210
ahmedo
ahmedo (üye)
Hatay / Amatör

arkadaşlar hepinze teşekkür ediyorum, harikasınız. ancak sevgili peşmerge; sen 450d yi direk eledin. 40d ile kıyaslıyorsun pentaxı. sence 450d yi bu kadar açıkara ezip geçermi entax

Tarih: 9 Mart 2009, 01:14 - İp: 78.***.**6.40
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

burada farazi orneklerle tavsiyeler verip insanların milyarlar harcamasına sebep olup altına girdiginiz vebalin bilmem farkındamısınız,
bana amator bir kullanıcının, bir ust seviye modelle yapıp bir alt seviye modelle yapamayacagı tek bir sey soylemenizi rica ediyim bari.
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
"....uzunca bir süre lens alamıyacağım. mevcut lenslerle idare etmem gerekecek. daha çok portre ve manzara fotoğrafı çekmeyi seviyorum..."

şimdi bana portre yada manzara fotografı cekerken 40d yada k20d ile yapılıp 450d ile yapılamayacak tek bir sey soylermısınız?
---------------------------------------------------------------------
tabi sunuda hesaba katalım
metrofotograf fiyatlarıdır ornek olması için daha ucuza bulunabilir piyasada

k20d+18-55kit= 2.772,35

40d+17-85 =2.798,67

450d+18-55 = 1.794,66

2772-1794= 978 lira fark

aradaki 980 liralık farkı en kör göz bile gorur,bana 40d yada k20d de olan 450d de olmayan seyi soylermisiniz?
amator bir kullanıcı için 980 liraya degecek farkı soylermisiniz?

ben size aradaki farkı soylıyım

17-50 tamron = 991,08

canon 450d alıp ustune bir 17-50 tamron alıp kit lensten kurtulup tamda fotografcı arkadasımızın bahsettigi uzunca sure lense yatırım yapmayacak olma kosulunu cok iyi bir lensle karsılayıp hem iyi bir govde hem keskin bir lens sahibi olma sansı????
cebinden tek kurus fazla cıkmadan???

insanların sokaga para atmalarını istemek iyi hoş,buyrun devam edin.
haa unutmadan 450d yi alırda -30 derecede ekran catlatırsa gider spot bi tane daha alır bu fiyatlarla..

bana aradaki farka degecek farkı soyleyın lutfen????

#gaijin' tarafından 09.03.2009 02:25:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mart 2009, 01:43 - İp: 78.***.**7.42
adr
adr (üye)
Bursa / Amatör

okadar çok fark varki. Bugünlerde Canon ve Nikonların sudan sebepten patır patır dökülmeleri sanırım rastlantı değil.. Bunu görerek bile bile suya dayanıksız bir cihaza onca para verilmesi ve doğa çekimi sırasında suyla temas etmemesi bundan sorun çıkmayacağının garantisi yok sanırım. Neyse siz 450d alın bakın keyfinize.

#PESMERGE' tarafından 09.03.2009 02:41:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mart 2009, 02:39 - İp: 81.***.**9.210
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

"...okadar cok fark varki..."

e soyleyın işte portre ve manzara cekecek bir amator için fazladan 1000 lira (YAZIYLA BİN LİRA)vermeye degecek o okadar cok fark nedir?
------------------------
bahsettiginiz sey ınanılmaz ekstrem durumlarda meydana gelmiş birşey.ve hatta sadece kotu sans olarak acıklanabilecek bir durum.
duyanda lcdler catır catır catlıyor herkesin elinde sanacak...
ve su korumasımı dıyorsunuz?
acıkcası fazladan 1000 lira verecegime 50 liraya bir makine yagmurlugu alırım...

450d alıp cebimde 1000 liramla pardon 50sini yagmurluga verdik 950 liramla keyfime bakmak inanın sizin soylediklerinizden cok cok daha mantıklı geliyor.

bir dslr-likeın bile fazlasıyla memnun edecegi birisine minimum 3000 lira harcatmak uzere oldugunuzu hatırlatayım yine.
iş işten gectiginde cebinden 3000 lira eksilen sız olmayacaksınız rahatlıgınızı buna veriyorum..
-----------------------------------------------------------------------------------

ayrıca yıllarca bir dslr-like kullandım,karda kışta, saganak (BUYUK HARFLE SAGANAK)yagmur altında bile fotograf cektim, üst kısmında mikrofon delikleri olmasına ragmen birkere bile su almadı makine..
daha lcd catlatan soguklarınada denk gelmedim, malum küresel küresel ısındık,antartikada penguende kovalamıyoruz şükür...
sarıkamıs olayına gelincede, daha gecen hafta arkadasların sarıkamısa haftasonu tatiline gitti birinde sony s650 vardı, birinde casio, birinde a100...
saatlerce dısarıda fotograf cekmişler...
facebook kar uzerınde cektikleri fotograflarla dolu...
sordum lcdler saglammış....

biraz daha realist.biraz daha tüketiciye yönelik.

Tarih: 9 Mart 2009, 05:18 - İp: 78.***.**7.42
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Makinaya 1, objektife 3 yatırın. Alın 450d yanınada iyi bir objektif.

Tarih: 9 Mart 2009, 12:58 - İp: 78.***.**2.224
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

spot fiyatlar (hayyam):

Pentax K20D + kit lens : 1000 USD

Canon 450D + kit : 800 USD

Tarih: 9 Mart 2009, 13:53 - İp: 85.***.**2.29