ayhancnr
ayhancnr (üye)
İstanbul / Amatör

Bütçe Kısıtlı Ve İstedgm Gbı Bır Makıne?

öncelikle aranıza yeni katıldım Merhaba!

daha öncelerı compakt kameralar kullandım fakat artık bna yetmemeye basladı, hemde fazlasıyla.

bnm kamera alma amacım hem çocuklugumdan berı fotografcılıga olan merakım hemde kendı vıdeo ve fotograflarımı cekmek.
bu durumu şöyle açıklayayaım. ben bmx kullanıyorum ve extreme soprlarla ugrasıyorum. dolayısyla kendı vıdeolarımı hazırlıyorum fotograflarımı cektırıyorum.
işte burda önemlı olan kamera.yanı hareketler saniyelik olaylar bunu kameranın tusuna bastıgımda dırek cekmesı lazım veya kalıteyı cok dusurmeden cok kısa surede coklu cekım yapması gerek.
*video cekimide olmak zorunda ve en az sanıyede 30 kare.720P HD cekim bnm işimi fazlasıyla görmekte.
*flashı makıne ıyı kullanabılmelı
*ıso degerlerıde onemlı cunku gece cekımı yaptıgım gunler oluyor.aynı durum gece vıdeoyuda guzel cekmelı.
aklıma gelen seyler suanlık bunlar ve cogu kısı 2.el saglam bsy al dıyorlar bndekı butceyı duyduklarında.bnde 2.ele hıcbızmn guvenım olmamıstır oyuzden sıfır tercıh edıyorum fakat ogrencı oldugumdan butcem 1.000 tl civarı,

bılıyorum cok sey ıstıyorum ve kafanızı sısırmıs olduysam affola.
Sizden istedigim bu butceye bu ozellıklere sahıp veya ıstedıgım cogu ozellıgı bulunduran bır makıne önermeniz.

ilgilenen yardımcı olan herkesten Allah razı olsun.

Tarih: 11 Ağustos 2011, 16:24 - İp: 62.***.**7.215
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sony A55...Istersen hemen alayim
Tikla

#ozansan' tarafından 11.08.2011 19:51:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Ağustos 2011, 19:48 - İp: 221.***.**3.132
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

DSLR makinelerde video özelliği pek kullanışlı değil ancak Sony A55 ve A33 modellerinin bu konudaki performansı kesinlikle tartışılmaz

Bu kadar isteğe o bütçe düşük tabi o ayrı

ISO değeri önemli olabilir ama Atıyorum ISO 25600 değerinde çekilen bir fotoğrafın veya videonun sizi kalite yönünden memnun etmesini beklemeyin.

Yine de sizin ihtiyacınızı A33 karşılar bence

Tarih: 12 Ağustos 2011, 04:34 - İp: 78.***.**6.129
ayhancnr
ayhancnr (üye)
İstanbul / Amatör

sony a330 daha ucuz ve tam isteklerime karsılık verıor (extrem sporlarda bu kamera kullanıyormus.)
peki birsey daha.
2. el alıp dslr bi makine almakmı
yoksa sıfırı hemde daha uygunu nikon coolpix L120, L110 gbi bi makine almakmı ?

Tarih: 14 Ağustos 2011, 12:59 - İp: 62.***.**7.215
ayhancnr
ayhancnr (üye)
İstanbul / Amatör

sony a33 dediginz makine sony a330L mi ?

Tarih: 17 Ağustos 2011, 02:27 - İp: 213.***.**4.219
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Hayır sony A33 sadece

Tarih: 17 Ağustos 2011, 08:10 - İp: 85.***.**4.154
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

dslr ikinci el bile olsa dslr dir. sınıf farkı var. ha paran azsa ucuz kompakt yada dslr like alabilirsin. aynı kalite ve verimi vermir mi tartışılır tabi.

Tarih: 17 Ağustos 2011, 08:36 - İp: 81.***.**3.100
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

remi tipik bir canoncu kafası ile yaklaşıyor olaya konuyu açan kişi benim için video öemli diyor önerilen sony olduğu için bu remi yi rahatsız ediyor.Ona göre canondan başka makina kargadan başka kuş yok.Yahu dünkü çocuklar bile ögrendi sony nin slt modellerinde video nun çok üstün olduğunu.Allahtan artık ingilizce bilenler çoğalıyorda yabancı siteleri izliyor yoksa bu iş remiye memiye kalsa bu sitenin başına ya canon ya nikon alın diye yazın ve bu forumu da kapatın.Devir değişiyor bazılarının kafası değişmiyor.Bir gün bir bir bulgar ve bir bulgar türk ü istanbula ziyarete gelmişler beyazıt meydanında seyyar satıcıdan çay iştemişler çaycı bardakları bırakıp gitmiş .Bulgar inanamıyorum demiş çaycı bize nasıl güvenip bardak ,tabak ve kaşıkları bırakıp gitti,bulgaristanda olsa hiçbirini geri toplayamaz demiş.Her milletin bir tenezzül seviyesi var.Zengin ülkelerin forumlarında insanlar daha objektif oluyor.Bizde ise aman benim makinamın 2.elde fiyatı düşmesin telaşı var.Remi lütfen bulgarlaşma objektif ol.

Tarih: 17 Ağustos 2011, 15:59 - İp: 92.***.**0.193
ayhancnr
ayhancnr (üye)
İstanbul / Amatör

tom tesekkurler ama bn yanıt bulamadım
......

Tarih: 17 Ağustos 2011, 19:49 - İp: 213.***.**4.219
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

sn ayhancnr.Daha ne cevap bekliyorsun.Konu video ise sony a55 ve a33 ü üstüne yok bunu cümle alem biliyor(bazı kasaba fotografcıları hariç)Yakında onların bir üst katagoride modeli a77 ve a65 çıkacak karar sana kalmış.ingilizce biliyorsan internetten biraz araştır.

Tarih: 18 Ağustos 2011, 11:32 - İp: 92.***.**0.193
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

sn ayhancnr .Bütçenin kısıtlı olduğunu atlamışım o yüzden a77 ve a65 i unut a33 bile senin işini görür.paran yeterse a55 iyi olur.

Tarih: 18 Ağustos 2011, 11:39 - İp: 92.***.**0.193