mirachlesevim
mirachlesevim (üye)
İstanbul / Amatör

Başlangıcım Hangisiyle Olmalı? D90vs550d

Öncelikle iyi akşamlar dilerim forum ahalisine..

Arkadaşlar forumu yaklaşık 1 haftadır takip ediyorum ve Nikon-Canon çekişmelerinde taraftarlık yapılmayan gördüğüm tek forum olduğu için aşırı sevindim, öncelikle bu düzen için hepinize teşekkür ederim (:
Özellikle gözüme batan 5-6 isim var. Şuan aklıma gelen gaijin ve paperman. (yanlış yazdıysam affola )

Uzatmadan konuma geçeyim, Dslr bir makine almak istiyorum ve aklımda 2 model karşılaştırdım.

Çoğu çekişme gibi Nikon D90 - Canon Eos 550D

Forumda bunun için bir çok konu var çoğunuda okudum bazılarında 550D bazılarında D90 alımı ile sonlanmış durum var bazıları ise sonuçlanamamış bi türlü...

Herneyse, önümüzdeki Pazartesi arkadaşımla beraber Doğubank ve Hayyam'ı ziyarete gidicem.
Fiyat araştırması yapıcam öncelikle ancak size bir danışmak istedim.
Yazıyı aşırı uzattım hemen sonuca geçiyorum...

Video çekimi pek kullanmıcam, o yüzden Canon'un bu artısı benim için pek önemli değil.
Günlük çekimde kullanıcam genelde makinemi ve bu yüzden 18-55 pek yeterli gelceğini zannetmiyorum.
Daha önce Nikon D80 kullandım ancak kısıtlı olarak fotoğrafları yüklemek isterdim ancak hepsi arkadaşımda kaldı.
Her neyse, Nikon elime daha iyi oturmuştu D80 ve ben D90'ında bunu yapcağını düşünüyorum. Gerçi hiç Canon'u elime almadım bunuda bilemiyorum tabi.
Birde şu takıntım vardır. Deklanşör sesi :D Belkide size saçma gelebilir bilmiyorum ancak bi arkadaşım 550D ile resim çekmişti oda Nikon taraftarı gerçi D80 gibi değildi demişti. Herneyse gidince onuda görürüz belkide.

Aklıma şuanda başka birşey gelmiyor.
Bana ne önerebilirsiniz, ne yapmalıyım ?

#MirachleSevim' tarafından 24.07.2010 23:50:12 tarihinde düzenlendi.

#MirachleSevim' tarafından 25.07.2010 01:13:22 tarihinde düzenlendi.

#MirachleSevim' tarafından 28.09.2010 18:05:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Temmuz 2010, 23:32 - İp: 88.***.**5.27
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

d80 le d90 arasında cok fark var. sadece ele oturus acısından bir kıyaslama yapabilirsin.

Tarih: 28 Temmuz 2010, 15:32 - İp: 217.***.**3.74
mirachlesevim
mirachlesevim (üye)
İstanbul / Amatör

@gaijin

Ah evet. Daha öncede okumuştum biliyorum, dediğin gibi sadece elime ne kadar iyi oturduğuna bakıcam. Bide ayarlarla hafiften oynasam öğrensem fena olmaz

Forumdaki bilgileri okuyorum sürekli zaten bakalım inşallah katılıyorum aranıza makinemle

Tarih: 28 Temmuz 2010, 16:39 - İp: 88.***.**5.101
mirachlesevim
mirachlesevim (üye)
İstanbul / Amatör

Dediğim gibi bugün arkadaşımın D80'ini kullandım D90'la çok farkı var biliyorum ancak elime çok iyi oturdu. Kararım D90 olcak. D90 alıyorum hayırlısıyla yarın ve aranıza katılıyorum

Arkadaşım gelince bazı beğendiğimiz kareler vardı onları galerime eklemeyi düşünüyorum yorumlarsanızda çok sevinirim.

İyi akşamlar herkese

DüzeltmeNot: 18-135mm Nikon lens vardı üzerinde

#MirachleSevim' tarafından 29.07.2010 18:53:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Temmuz 2010, 18:46 - İp: 88.***.**1.200
mirachlesevim
mirachlesevim (üye)
İstanbul / Amatör

Vee mutlu son.

Mirachle Nikon D90 alır!

gaijin, pazarbey, paperman, ercan43 abilerime ayrı ayrı teşekkür ederim yardımları için.

Makineme çok ısındım, aranıza hoş geldim

Bol fotoğraflı günler dilerim

Tarih: 31 Temmuz 2010, 21:26 - İp: 88.***.**0.155