isiare
isiare (üye)
İstanbul / Amatör

Amatörler İçin En Uygun Makine Nedir ?

yeni başlıyorum fakat iyi bir makineyle başlamak istiyorum araştırmalarımda genelde nikon d90 tavsiye ediliyor ama garantilisi biraz pahalı acaba onun denginde daha uygun bir makine bulabilirmiyim yoksa 2345 tl (67mm uv filitre - 4gb kart -18*105 lens-çanta dahil) ok mı diyeyim .lütfen yardımcı olurmusunuz...

#isiare' tarafından 31.08.2010 21:48:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 17:26 - İp: 188.***.**5.250
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kim tavsiye ediyor?
digerlerinin kotu yonu neymiş?
bu forum sayfalarını okudunuzmu?

Tarih: 31 Ağustos 2010, 17:28 - İp: 217.***.**6.203
isiare
isiare (üye)
İstanbul / Amatör

diğer markaların kötü olduğunu söylemiyorum.evet okudum.kimin söylediği ile değilde ne söylediğiyle ilgilendiğim için şahıs ismine dikkat edemedim üzgünüm.ayrıca ben yardım istedim azar değil eğer yardımcı olursanız memnun olurum aksı davranışınızın bana bir faydası olamayacak.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 17:41 - İp: 188.***.**5.250
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

Bu tarz sorulara cevap verecek seviyeye gelmedim ama inanın forumda bu tarz çok konu var.Lütfen bir bakın.Yinede görüşümü söylemek isterim.Bence biraz pahalı bir başlangıç olur...

Tarih: 31 Ağustos 2010, 17:42 - İp: 88.***.**8.13
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

azar oldugunu nereden cıkardınız soru soruyorum burada.
kim soyledi bilelimki gecerliligini sorgulayalım.
digerlerinin eksik yonleri neymiş bilelimki ona gore yorum yapalım. bu sayfaları okudunuzmu bilelimki aynı seyleri tekrarlayacagımıza link verelim.

kendi ruh halinize gore insanları degerlendirmeyin.
surada insanlara yardımcı olmaya calısıyoruz. ama siz yardımcı olacaksınızki bizde size yardımcı olalım.
madem oyle gidin aklınızda ne varsa onu alın nıye foruma soruyorsunuz.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 17:44 - İp: 217.***.**6.203
isiare
isiare (üye)
İstanbul / Amatör

raulgs21 içten yardımlarınız için teşekkür ederim.forum konularını uzun uzun inceledim ama kararsızlığım daha da artması yüzünden yeni konu açtım.ben pek, yeni başlıyanlar düşük makineyle başlasın kısmına katılamıyorum ben iyi bir makineyle iyi bir başlangıcı tercih ederim.bu yüzdende bilgili insanların veya tecrübeli insanların bana fikir verebileceğini düşünerek yardım isterim.ayrıca iyi niyeninizle bu sözümde sizi tenzi ederim TEKRAR SAĞOLUN.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 17:51 - İp: 188.***.**5.250
isiare
isiare (üye)
İstanbul / Amatör

peki beyfendi sanırım sizin için konumu şöyle açmalıyım.ben fotograf konusunda acemiyim fakat çokta meraklıyım.araştırmalarımda nikon d90 nın özelliklerini ki bu sadece belirli özellikleri kapsıyor çünkü diğer özellikleri hakkında en küçük bile fikrim yok daha fazla olduğunu gördüm,karşılaştırmalar sayesinde,o yüzdende bilir kişilere danışıp yanlış makine almamak adına yardım istedim.forum konularında da nikon d90 ile canon 450d karşılaştım.şimdi bana yardımcı olacak arkadaşların nikon d90 baz aldığımı bilip ona göre şu daha iyi ve daha kullanışlı diye yardımcı olmaları beni memnun eder.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 18:05 - İp: 188.***.**5.250
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

benim için birsey yapmayacaksın arkadasım kendin için yapacaksınki burada cıkıp boş atmasın kimse.
sende kendine fayda sagla.
ben senı tanımam etmem kimsin nesin bilmem seni neden azarlayayım.
insan gibi soru soruyoruz surada.
soruya bile cevep verecek tahammulun yoksa ben sana nasıl yardım edeyım, dahada onemlisi neden yardım edeyim.

hayırlıs olsun ne alırsan,güle güle kullan.

Tarih: 31 Ağustos 2010, 18:09 - İp: 217.***.**6.203
isiare
isiare (üye)
İstanbul / Amatör

peki beyfendi ''kim tavsıye ediyor veya diğerlerinin kötü yanı neymiş'' sorularına ne gibi bir cevap vermemi bekliyorsunuz anlıyamadım.eğer benim yardım alma şeklimi yanlış buluyorsanız doğruca söyleyin.kaldı ki ben burada sizinle bu konuyu tartışmak adına değil gerçekten yardım istediğim için bulunuyorum,insanların fikirleri ile ilgili bir sorunum olsa forum konusu açmam gayet saçma olurdu.
eğer fotograf makinesi konusunda bana yardım edebilirseniz ki gerçekten yardım istiyorum sevinirim ama aksi tutumunuzun bana bir faydası olmuyor zararından başka...

Tarih: 31 Ağustos 2010, 18:22 - İp: 188.***.**5.250
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

29 Kasım 2009 tarihinde "D90 almak istiyorum, ebay'den alayım mı" diye sormuşsunuz. Bence bu 9 ay içinde D90 olur, başka birşey olur, herhangi bir makine alıp çekim yapsanız çok daha iyi edermişsiniz. Güncel DSLR'ler içinde artık ürün özellikleri o kadar anlamsızlaştı ki, bir amatörün hayatı boyunca ihtiyacı olmayacak bir dünya rakamsal özelliğe bir dünya para ödeniyor. Bunlar arasında karar vermek için harcadığınız aylar içerisinde binlerce fotoğrafı kaçırıyorsunuz farkında olmadan.

Fotoğrafın kendisi yerine ekipmanı tartışır olduk. Nitelik yerine hep nicelikleri konuşuyoruz...

http://forum.netfotograf.com/search.asp?cx=partner-pub-6832756115393917%3Antqvje-gqgo&cof=FORID%3A10&ie=ISO-8859-9&q=D90&sa=Ara#1365

Tarih: 31 Ağustos 2010, 18:41 - İp: 217.***.**6.7
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kim tavsiye ediyor

misal
1.donanımhaber gibi forumlarda kişiler
2.herhangi magaza elemanalrı

ikiside guvenilmez.

bunlardan aldıysanız tavsiyeyi ona gore, adam gibi bir fotografcıdan yada fotograf sitesinden aldıysanız ona gore tavsiye verilir.

diger makinelerin arastırmalarınız sonucu ne gibi ozellikler eksikmiş bunları belirtme zahmetine girerseniz bunların hangisi gerekli hangisi gereksiz,gercekten eksi sayılabilirmi bunları belirtiriz.

yanib irsey soruyosak nedeni var,boş konusmuyoruz
4 yıldır burda yuzlerce kişiye yardımcı olmaya calıstım, yardımcı olurkende herkesin ihtiyacını butcesini on planda tutmaya calıstım.
baskaları gibi sadece kullandıgımız makineleri onerip, ezbere yorum yapmıyoruz.
siz bilgi vereceksinizkli nesiniz ne degilsiniz bilginiz tecrubeniz istekleriniz ihtiyaclarınız nedir bilelim ona gore birsey tavsıye edelim.

ama yok
soru sorunca azarlamıs oluyoruz.
kendi ruh halinizle okumayın yazılanları.
diger arkadaslar yardımcı olsunlar.
kolay gelsin

Tarih: 31 Ağustos 2010, 18:41 - İp: 217.***.**6.203