eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Aldım Sonunda

Merhaba arkadaşlar, dün xtolga bey in verdiği bilgilerden faydalanarak, İstanbul'a günübirlik uçuş yapıp Canon 350D setimi aldım, sette

Canon 3560D
Canon 18-55 kit lens
Canon 55-200 USM II lens
Canon Baterry Grip
1 GB Kingston CF card
Lowepro Sırt çantası

var...

----------------------------------------------

xtolga bey e çok teşekkür ederim verdiği bilgiler için... Ayrıca 350D sahibi arkadaşlar için türkçe kullanma klavuzunu bu cumartesi tamamen scan yapmış olurum ve foruma veririm sanırım...

Bunun için sözüm vardı zaten 1 ay öncesinden, kısmet bu haftayaymış Bilmediğim çok şey var, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

#eserburak' tarafından 09.05.2006 08:16:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mayıs 2006, 07:10 - İp: 85.***.**1.131
muratanil
muratanil (üye)
Osmaniye / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sevgili eserburak,
güzel kareler yakalaman dileğimle 350D hayırlı olsun.

daha önceki topiclerin birinde 350D türkçe kullanım kılavuzunu üyeler kendi arasında paylaşmıyor diye çok kızdığını okumuştum.bu konuda da haklı olduğunuda düşünüyorum.

Bu hırs ile sadece türkçe kullanım kılavuzu için 350D alman bence çok güzel bişey.[>:D ]

Tarih: 9 Mayıs 2006, 08:28 - İp: 81.***.**8.141
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı olsun eser....güle güle kullan...

ama şimdiden uyarayım...kit lens seni hiç tatmin etmeyecek.... ben nefret ettim o lensten

Tarih: 9 Mayıs 2006, 09:46 - İp: 212.***.**4.63
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Makinen hayırlı olsun eser,

Kit lens için iyi diyenler de var kötü diyenler de. Beklentiye göre değişiyor. Bakalım sana göre nasıl.

Bu arada hepsi kaça mal oldu.

Tarih: 9 Mayıs 2006, 09:57 - İp: 212.***.**0.50
bbraun
bbraun (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hayirli olsun calismalariniz en kisa zamanda paylasmaniz dilegiyle.

Tarih: 9 Mayıs 2006, 10:37 - İp: 84.***.**4.143
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

yeni makinan hayırlı olsunçok iyi bir tercih yapmıssın ben fiyatını merak ettin ne kadara aldın bu ki birde kit lens 18-55mm hakkında ben yorum yapmak istedim nasıl fotoğraflardan ve kadrajlardan hoşlandığına bağlı olarak objektif tercihi değişir bazıları tele objektiften hoşlanır bazıları geniş objektiften bu kişiye özel tercih konusudur bazıları beyenmeye bilir ama sana yeterli gelebilirde önyargılı olmamak gerekir. hayırlı olsun yeni makinen

Tarih: 9 Mayıs 2006, 10:37 - İp: 81.***.**3.28
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Olay geniş açı olayı değil aslında.Çekilen fotoğraflardan alınan sonuçlardır.Kit lens için pek iyi şeyler söylemiyorlar fakat D50 kit lens sonuçlarını görmüştüm.Bana bayağa tatmin edici geldi...

Tarih: 9 Mayıs 2006, 10:47 - İp: 85.***.**3.200
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar... Fİyat merak eden arkadaşlar olmuş, 850 euro diyebilirsiniz 1855 ve 55-200 USM II ile beraber 350D nin kit fiyatına...

Bugün çektiğim ilk fotoğrafları koyuyorum örnek olsun diye... İlk fotoğraf küçük yiğenim Koray'ın fotoğrafı

#eserburak' tarafyndan 09.05.2006 22:24:26 tarihinde düzenlendi.

#eserburak' tarafyndan 09.05.2006 22:40:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mayıs 2006, 22:01 - İp: 85.***.**1.131
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

İkinci fotoğrafta ise iki küçük yiğenimi birden çektim

Tarih: 9 Mayıs 2006, 22:12 - İp: 85.***.**1.131
a_hamit
a_hamit (üye)
İstanbul / Firma

HAYIRlı olsun bide ricaa etsem 8 megapixel bir kaç foto koysan
ha bide normalde o makine ile çekilen fotolar da kişinin kaşları sayılması gerekir ama sanki bulanık gibi odaklamada sorun mu var?

Tarih: 9 Mayıs 2006, 23:04 - İp: 85.***.**0.137
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Hayır a_hamit Bey,

odaklama sorunu yok, bu eklediğim fotoğrafların biraz bulanık görülmesinin sebebi imageshack.us adresine yüklerken fotolara 1024x768 yeniden boyutlandırması yaptırmam, site yeniden boyutlandırdığı için bu şekilde minik bozulmalar oluyor...

---------------------------------------------

Çok net olduğuna emin olabilirsiniz, 12 metreden 55-200 lük lensle arkadaşımı çekmiştim o hareket halindeyken, foto 8 MP boyutunda ayarlı idi, eve gelip büyülttüğümde arkadaşın lenslerinin kenarlarını bile görebildim ve çok şaşırdım

Aslında bu sayfaya tam boy eklemiştim fotoğraf ama, tıklayıp topic e girdiğimde çok büyük boyutta foto eklediğim için okunamaz hale geldiğini gördüm. Bunu en iyisi bu akşam link üzerinden size vererek telafi etmeye çalışayım.

Makine AF de çok iyi netliyor, zira balkondan çok ilerdeki (yaklaşık 80 metre) bir çocuğu çekmek isterken, araya giren ince elektirik direğine netleme yaptığını farkettim yanlışlıkla makinenin... O kadar uzaktan o teli nasıl netledi anlayamadım, anlayamadım çünkü görünen kare içerisinde o tel hem çok uzak, hem de çok ince kalıyordu. O kadar ince olmasına rağmen netleme noktasına denk getirdiğim için netlemişim farkında olmadan... Baktığımda tel haricinde herşey bulanıktı

Tarih: 10 Mayıs 2006, 06:47 - İp: 85.***.**1.131