pantat
pantat (üye)
Ankara / Amatör

A100 Bilgisayar Kontrollü Çekim

Sony a100'ü usb üzerinden bilgisayar ile kontrol etmenin bir yolu varmıdır? en azından düzenli aralıklarla fotograf çekmek istiyorum. Bilirsiniz güneşin doğuşunu batışını yada yıldızların hareketini gösteren hızlı çekim videolar vardır. Ancak makinenin başında durup kendim çekmek dışında elle tutulur bir yöntem bulamadım. bir de remote bağlantısında hangi teller ne işe yarıyor şöyle el yapımı bir remote çok süper olur hani .

Tarih: 29 Eylül 2007, 05:23 - İp: 85.***.**4.106
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

lens yok kardeşim a100 e hiç kasmayın....

yok hiç bişi yok minoltada yok yok olu yok...

az kaldı satmama.

Tarih: 30 Eylül 2007, 16:27 - İp: 85.***.**8.137
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Erhan sen zaten max 2 ay dayanabilirsin h1,r1,400d,d50,d80,d300,a100 başka var mı arada?

Tarih: 30 Eylül 2007, 16:33 - İp: 85.***.**5.252
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

yok lens yok iki kere gittim hayyama aalhın kulunda yok

Tarih: 30 Eylül 2007, 21:29 - İp: 88.***.**1.254
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Yahu buffalo şu SONY olayını biraz fazla abartmıyormusun.?

Tarih: 30 Eylül 2007, 21:59 - İp: 88.***.**9.58
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aaa eos gelmiş. Yaşıyonmu eos sen bakalım.
Haklısın eos pentaks cephesinin as ı neysi sony cephesinin bufalosu o. BUnlar fanatik.
Bide benim zamzong umla eyleniyodu. Yok iki tane lensi varmışmışta onuda pentakstan ödünç almışmışta. BAk kendi ağzı ile söyledi 3 tane zeis çıkmış daha.
Al canon kurtul.Alamazsanda kamyon camından mamul 18-55 i taktınmı tamamdır.
Ya eos hakkaten canon ve nikon harici makina almak türkiyede pek akıl karı değil ya. Objektif bulmak mümkün değil.

Tarih: 30 Eylül 2007, 22:30 - İp: 88.***.**6.188
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

eos bir önceki sayfada yazdıklarımı okursan hiç de abartmadığımı anlarsın zaten. benim abartmam kendimi bağlar, nihayetinde amatör bir vatandaşım ben, ama makine satmak için diğer markalara çamur atmaktan daha adilane bir davranıştır bu.

Tarih: 30 Eylül 2007, 23:11 - İp: 85.***.**5.252
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

tabi şunu da ekleyeyim, A700 yerine 40d de almayı düşünüyorum, o da imkan dahilinde. ama bu sizin firmadan olmayacak kesinlikle, 1000 dolarlık makineye 2000 dolar verecek kadar .... değilim. noktalı kısmı sen doldurabilirsin.

Tarih: 30 Eylül 2007, 23:14 - İp: 85.***.**5.252
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

hayyamda bende soledim.tanidigim dukkanlara

sony ve pentax gercegini gormezden geliyorsunuz diy

cok sayida A100 satildi...lensleri getirseler alicisi cok var,,,ama tembellik mi yapiyorlar ne///amannn nasilsa canon nikon gidiyor ne ugrasacam 10 dolar kar icin seklinde

Tarih: 1 Ekim 2007, 00:01 - İp: 88.***.**0.24
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

sony nin canon ve nikon gibi piyasaya girmesi zaman gerektiren birşey..h baykalında dediği gibi tr de fotografçılığa ilgi oldukça az..var olan kullanıcılarda genelde ya canon yada nikon kullanır..bu onların daha önce oluşturdukları lens setlerinden kaynaklanıyor..
ben şahsen başka bir markaya geçiş yapma imkanım olmama rağmen sony de devam edeceğim..ne nikon nede canon bana sony nin(daha doğrusu minoltanın) sunduğu kullanım kolaylığını vermedi..a700 ise bu konuda tartışmasız en rahat kullanım kolaylığı sağlayacak makina ..tüm düğmeler olması gereken yerde,artı menüden ayarlarlara girmeye ve ordan aramaya hiç gerek yok..cihazın grip i ise başlı başına harika,makinada bulunan tuşların gepsi griptede var..
profesyönel değiliz,zaten aldığımız lensler de belli,ben şahsen bir makro,bir geniş açı,bir zeiss 16/80 ve daha sonrada orta sınıf bir telefoto alacağım..bunlar farz..onun için hoşumuza giden ve kullanımı bize zevk veren makinayı almak en mantıklısı..yoksa sony,canon,nikon ve pentax tan aldığımız modellerin hepsi birbirine yakın kalitede ve özelliklerde makinalar..profesyönel modeller hariç...

Tarih: 1 Ekim 2007, 01:32 - İp: 88.***.**3.230
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

sanırım eos bir önceki sayfada yazdıklarıma takıldı. türkiye de canon ve nikon u savununca fanatik olmuyorsunuz ama başka marka hakkında iki olumlu kelam sarfedince fanatik ya da abartıyor oluyorsunuz.

neler demişim bir önceki sayfada;
Müzik setini ufaltıp cebimize sokan
walkman deniyor buna, Sony nin tescilli markası, öğrenciyken vardı bir tane, halen duruyor.

her eve bir video kamera girmesini sağlayan
handycam deniyor buna da, o da sony nin tescilli markası.

zeiss ile 30 senedir işbirliği içinde olan
A100 için çıkan 3 lensten ibaret değil elbette zeissle işbirliği, kompakt makinelerdeki zeiss plastikler de değil, pro kameralarda kullandıkları lensleri gözlükçüden almıyorlar elbette.

tamron un %30 hissesine sahip olan
sektörün tam kalbinde çalışıyorsun sevgili eos, bunun doğru olduğunu benden iyi biliyorsun.hatta biliyorsundur, minolta ve sony nin pek çok lensi aslında tamronun . 18-200,11-18,55-200 gibi.

CCD teknolojisini sınırına kadar götüren, CMOS a Canon dan daha fazla emek veren, dünyanın en büyük sensör ve lcd üreticisi
abartı olan ne ki? nikon un hava attığı d300 ün sensörü için kaç yüz milyon dolarlık ARGE harcadı Sony haberin vardır mutlaka.
lcd konusunda itirazın olmaması lazım, canon bile sony lcd kullanmıyor mu?

holwood a ve tüm görsel basına mükemmel kameralar yapan Sony,
valla benim gördüklerim hep Sony, bir de panasonicler var.şimdi bir tane HD yapmışlar pro kamera.blue ray filmleri çekiyorlarmış onla

A100 de D2x sensörü kullansalar piyasayı darmadağın ederlerdi
2006 yazında d2x sensörlü bir a100 1000 dolara satılsaydı ne olurdu?

Pilleri bakkalda bile satılıyor.
Az önce çıktım iki tane aldım büfeden, benim nikon kompakt için

Ama DSLR konusunda şimdilik aynı başarıları yok dedik diye abarmış mı olduk şimdi, neyse....

#buffalo' tarafından 01.10.2007 11:29:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ekim 2007, 02:35 - İp: 85.***.**5.252