hoppuri
hoppuri (üye)
Rize / Amatör

500d mi 50d Mi_?

arkdslar zenit kullanımından artık dijitale geçş yapyrm iki makine ilgimi çekti hangisini almamı önerrsnz? 500d ile 50 d arasında kaldım, objektf olarakta
Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS a karar verdim.acil yardımınızı beklyrm.

Tarih: 1 Ağustos 2010, 00:53 - İp: 85.***.**3.127
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bir sıfır daha atın oldu olacak 5d alın

Tarih: 1 Ağustos 2010, 01:14 - İp: 217.***.**0.93
gmm06
gmm06 (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba
Ben Canon 450D ile başladım ve arkasından 500d çıktı. Onu aldım. Gerçekten güzel makina. Çok profesyonel değilsek bu 500d sizin işinizi görecektir. Yanlız 550d de çıktı. Onu da öneririm. Çok para ödemek istemiyorsanız 500d yeterli.

Tarih: 1 Ağustos 2010, 10:25 - İp: 212.***.**9.217
hoppuri
hoppuri (üye)
Rize / Amatör

yurtdışından alacağım için fiyat yarı yarıya düşüyor.550d aklımda ama yeterli en azından 3-4 sene iyi bir performansla işimi görecebilecek bi makinemdr?

Tarih: 1 Ağustos 2010, 21:44 - İp: 88.***.**9.35
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bozulmadıgı surece omur boyu işinizi fazlasıyla gorebilecek bir makinedir.

Tarih: 1 Ağustos 2010, 22:40 - İp: 217.***.**3.12
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

bence canon 5D mark II alın.yanınada 15x85 lens alın ikisi si iyi bir ikili oluşturur.

Tarih: 1 Ağustos 2010, 23:06 - İp: 88.***.**8.4
hoppuri
hoppuri (üye)
Rize / Amatör

Canon T2i + Canon 18-55mm IS & Canon 55-250mm IS Lenses
dyrm ne dersinz?

Tarih: 1 Ağustos 2010, 23:22 - İp: 88.***.**9.35
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun

Tarih: 1 Ağustos 2010, 23:30 - İp: 217.***.**3.12
zeynep4
zeynep4 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ben de yeni baslayacagim uzun süredir arastiriyorum gecen hafta sadece bakmak icin gittigim magazada makinalarda kampanyanin son günü (4.08.2010) oldugunu duyunca almaya karar verdim fakat kararimdan(CANON eos 500D) emin degilim yardimci olabilecek birileri varsa memnun olurum gercekten BILIYORUM forumda bolca bilgi var ve buyuk bi kisminida okuyarak karar verebildim zaten uzun bir surede yardim istemeden okuyarak devam edebilirdim fakat malum fiyatlar ve makina cezbetti ,cabalamadan yeni konu acmak istemedim ama zamanim kisitli

Tarih: 2 Ağustos 2010, 15:41 - İp: 79.***.**6.7
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

@zeysil
Arkadasim acaba nasil kullanicak Full frame 5DM2 ile APS^C icin yapilan bir lens olan 15-85 i ?
@hoppuri
Sende arkadasim eger eline hergun makina almayacak,dugunlere gidip para ile fotograf cekmiyeceksen ve hizada o kadar ihtiyac duymuyor isen 500D yada 550D alir gecersin bir tane.Ayni sensor sinifindaki makinalarin modelleri buyuk ve pahali diye daha iyi fotograf cekeceklerini sakin zannetmeyin.Teknoloji gelisir ve islemci ile sensore trikler eklerler.Kazanc zor ortamlardaki cekimlerde cesitli farklar yaratabilir(Dinamik alan(resimdeki karanlik alanlar ile aydinlik alanlar arasindaki isiklandirma dengesi),Yuksek ISO performansi ve hiz bakimindan.Ancak normal zamanlarda hepsinin de verecegi sonuclar hemen hemen birbirlerine yakindir ve hatta ayni sensoru de kullaniyorlarsa hicbir farklari yokdur bile.Birde yapilari itibari ile ele oturma,kullanim kolayligi falan kriterleri vardir ki bunun resim kalitesine etkisi sifirdir.Saydigim nedenlerin ve ergonomik yapi itibari ile sikayetlerin yok ise kucuk giris sinifi DSLR lardan,ve butce kisitli,yada elin SIKI ise alir gecersin ucuzunu ve cok eski olmayan bir modelini olay bitti.
Benim kanimca yeni baslayanlar Profesyonel derece yada ust sinif makinalari sanki ayri bir dunyanin urunleriymis gibi ve resimleride otomatik olarak super otesi olur gibi bir havada dusunuyorlar.Sonra atiyorum arkadasin 10 kurusluk 450D si benim bilmem 3 kat pahali 50D den farkli fotolar cekmiyor falan gibi,aslinda resim cekmenin kullanicida bittigini anlayamadan tuhaf bir kiyaslamaya giriyorlarki bende bitiyorum burda...

Tarih: 2 Ağustos 2010, 16:32 - İp: 221.***.**6.23
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Zeynep 500D güzel makine. Bazı yerlerde 450D kadar iyi fotoğraf kalitesi olmadığı söyleniyor ama tabi bunlar hep %100 büyüt, kontrol ette geçerli oluyor.

Diğer eleştiri ise biraz kasa küçüklüğü. Bu tabi göreceli bir kavram bazıları yönünden kolay taşınabilir bazıları yönünden küçük. Am bir grip ilede bu sorun istenirse aşılabilir.

Sonuçta bu makinelerde AF hızı, Kasa yapısı ve kalitesi, özel özellikler vs vs. İyi leslerle çok iyi fotoğraflar çıkarabilecek MP olarakta ciddi yeterli, güzel video özelliği olan bir makine.

Belki 500D 550 fiyat farkına bakılır, çok değilse düşünülebilir ama onun dışında çok iyi bir makine bana göre..

Tarih: 2 Ağustos 2010, 16:32 - İp: 81.***.**9.145