hoppuri
hoppuri (üye)
Rize / Amatör

500d Mi 50d Mi_?

arkdslar zenit kullanımından artık dijitale geçş yapyrm iki makine ilgimi çekti hangisini almamı önerrsnz? 500d ile 50 d arasında kaldım, objektf olarakta
Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS a karar verdim.acil yardımınızı beklyrm.

Tarih: 1 Ağustos 2010, 00:53 - İp: 85.***.**3.127
zeynep4
zeynep4 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

muratreis yardimin icin tesekkur ediyorum,aslinda burdan edindigim bilgilerle olayin makinadan once cekende oldugunu ogrendigimden simdilik 350d isimi gorur sonra yolumu iyice belirledikten sonra uygun lensle devam etme dusuncesiyle mediamarkta makinayi gormek amacli gitmistim satici kadin ellerinde 350d olmadigini soyledi 400d,450d ve500d vardi bakma sansim oldu 550d siparis edilmesi gerektigini ellerinde olmadigini soyledi bunun yaninda nikon d3000 18/55 kit lensle 330euro,yaninda suan hatirlayamadigim ikinci bir optikle 500euro ve canon 500d yine kit lensle birlikte 600euro neden 450d ile ayni fiyata oldugunu sordugumda kampanyada oldugunu soyledi ondan dolayi fikrim 500d yöneldi her iki markayi elime aldim eski makinamda canon oldugundan daha yakin geldi bana, canon hem daha hafif hemde daha oturdu elime ama yinede emin degilim, tekrar tesekkurler

Tarih: 2 Ağustos 2010, 19:03 - İp: 79.***.**6.7
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dusunecek takılacak bir sey yok, kesinlikle nikon d3000 gibi bir makine almıyorsun, madem begendin 500d alıyorsun. kafa karsıtırmaya gerek yok için rahat olsun

Tarih: 2 Ağustos 2010, 19:14 - İp: 217.***.**3.12
gmm06
gmm06 (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba
Çok fazla kafanızı karıştırmayın derim. Bugün çok güzel konpact makinalar da var. Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Ben de aynı zamanda Sony T90 da var. Bu arada yine Sony W350 ile çalışmam oldu. Doğrusu çok güzel çekimler yapıyorlar. Canon DSLR serisi biraz ağır sayılır ve çok fazla çekim yapmayacak iseniz compact makinalara bakın derim önce. Onlarında manuel ayarlı olanları da güzel. Dslr makinaya alışmak biraz da zaman alır. Ama Canon 500d veya 550d arasında tercih yapın, mutlaka Dslr alacaksanız. Ben sıkı sık yurt dışına da gidiorum . Çok fazla da çekim yaptım. Bazen gerçekten çok ağır oluyorlar ki ya bir de Canon 50 alsak ne olacaktı. 550D 18mp ile gayet güzel Canon 500D 15mp. Çok önemli mi sizce? Her ikisi de tavsiye edilir. Kalbinizi dinleyin ve fiyata bakın. Ben Hayyam pasajının oradan almıştım. Oldukça uygun idi. Bugün alacak olsam yine oradan alırım. Mağazalara bakın ve fiyat farkını görün. Yurt dışında da zaten 700 - 800 usd. Ama Türkiyede 2200 TL! Tercih sizin..Kolay gelsin.

Tarih: 2 Ağustos 2010, 21:13 - İp: 212.***.**9.217
zeynep4
zeynep4 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

fikirleriniz benim icin önemliydi gaijin kisa ve öz konusarak son noktayi koymus aslinda, elimde canon ixus 330 vardi ama artik calismiyor bu ise de yillardir merakliydim fakat ancak baslayabilecegim insallah fotografcilik hakkinda bilgim olmamakla birlikte suan surekli okuma okuma okuma asamasindayim tereddütüm ise acaba canon 500d beni asarda menüsünü bile cözememde nefret edermiyim , makina gercekten güzel gaijine katiliyorum ama benim gibi bir acemi üstesinden gelebilir mi onu bilemedim ama sanirim azim ve sabir onuda cözer olabildigince fazla fotograf cekerek ögrenmeyi dusunuyorum mp büyük baski yapilmayacak yada onu karsilayacak bir lensiniz yoksa cokta önemli degil sanirim degil mi ??MAKINAYI bi kac sene sonra yenilemeyi dusunmeyip ögrendikce lensleri ise eklemeyi düsündügümden fiyatida 600euro oldugundan( türkiyeye göre baya ucuzmus )SANIRIM canon 500d alacagim kararimi kesinlestirmede emegi gecen herkese yeniden tesekkur ederim 8gblik hafiza karti yeterli midir yada??

Tarih: 3 Ağustos 2010, 00:21 - İp: 79.***.**6.7
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

8 gb kart yerine iki tane 4 gb kart al, hayırlı olsun.
enstantane diyafram ilişkisini kavradıktan sonra geriye cok birsey kalmıyor.
kolay gelsin

Tarih: 3 Ağustos 2010, 00:30 - İp: 217.***.**3.12
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sen ne kullaniyorsun Gaijin efendi gercekten merak ettim?

Tarih: 3 Ağustos 2010, 14:22 - İp: 221.***.**6.23
zeynep4
zeynep4 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

gaijinin fikrini begenmedigine göre farkli bir fikrin var ozansan paylasir misin ??

Tarih: 3 Ağustos 2010, 16:02 - İp: 79.***.**2.245
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

1000d kullanıyorum

Tarih: 3 Ağustos 2010, 16:31 - İp: 92.***.**4.130
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yok, gercekten merak ettim sordum.Gaijinin fikirlerinide begenmemisligim yok hem.Anlasamadigimiz konular ince mevzular...500D cok getirdim ben burdan ese dosta ve memnun olmayanda yok.Nikon D3000 de getirdim ve ondada kullananlar allah berekt versin diyorlar.Paralari cepte kaldigi icin.Simdi bide aksesuari,osu,busu soruyorlar ve kafami agritiyorlar.Yani memnun olunmayacak urunler degil.O yuzden kesin konusmalara ve salla gitsin falan gibi soylemlere karsiyim ben.Her makinanin kendince artisi vardir diye dusunuyorum...

Tarih: 3 Ağustos 2010, 17:07 - İp: 221.***.**6.23
zeynep4
zeynep4 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

anladim gaijinde salla gitsin demedi zaten elimdeki imkanlarla en guzelini tavsiye etti sanirim elbette ikiside guzel makina sonucta isim yapmis markalar ama ben uzun süre degistirmeyi dusunmuyorum ve canon tarafi daha agir bastigindan bence gaijinde arada kalma karar vermissin aklini karistirma demek istedi sanirim seninde fikirlerin icin tesekkur ederim ,karar verdim ve bugun gidip aliyorum makinami insallah

Tarih: 4 Ağustos 2010, 16:13 - İp: 79.***.**7.23