mineee
mineee (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Lensim Ve Tripod Sorunum

Merhabalar.İkinci lens alamayacağımı düşünüp de dslr almaktan vazgeçtiğim günler geride kaldı,hem bir dslr aldım (canon 300D) hem de yeni bir lensim oldu.İkinci lensimi halam temin etti,bodysi bozulmuş eski makinesinin
35-135 mm Ef lensini verdi.Bana kit olarak verilen 18-55 mm lens çok kötülenmişti,acaba bu lens daha iyi mi?yoksa kendime bir tane daha almayı planlıyorum ilerki aylarda.
bir de bu yeni lensin çok ağır olması -bodyim den bile ağır - tripodu daha da gerektirdi çünkü ellerim çok titriyor.Ama nedense tripod almaya karşı içimde bir direnç var.Sizce tripod olmazsa olmaz mı?şunu da belirteyim,pozlama süresi uzun fotoğraflar çekmeyi seviyorum.

Tarih: 14 Mart 2007, 11:34 - İp: 194.***.**2.252
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

"şunu da belirteyim,pozlama süresi uzun fotoğraflar çekmeyi seviyorum."

o halde tripod gerek şart sevgili mine... ben elde çekimin esnekliğini sevdiğim ve Sony alpha kullanıcısı olduğum için (gövdeden sarsıntı önleme) tripod ihtiyacı hissetmiyorum ama sen durumunu güzel özetlemişsin ve bence kendi sorunun cevabını da vermişsin
lens hakkında bilgim yok, canon kullanıcısı arkadaşlar yardımcı olacaktır mutlaka.

Tarih: 14 Mart 2007, 13:11 - İp: 85.***.**5.204
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

pozlama süresi uzun fotoğraflar çekmeyi seviyorsan tripod almalısın mine....
18-55 çok iyi bir objektif değil, ama sonuçta 100 dolara alınan bir objektif. abartıldığı kadar kötü değil.dünyanın en çok satılan objektifi belki de
35-135 objektifin kalitesi konusunda pek fikrim yok. ama dijital makinelerle birlikte sanki önemi azaldı birazcık.çünkü dijitalde 55-200 gibi bir şeye denk geliyor.ve geniş açı ihtiyacını karşılamaz.

Tarih: 16 Mart 2007, 15:16 - İp: 81.***.**7.49
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Buffalo 18-55'i 350D üzerinde kullandım. bence çok kötü bir lens... benim SLR'ye geçişimi 1 yıl geciktirdiğini düşünüyorum (büyük beklenti, büyük hayal kırıklığı)

çok kötü ışık alıyor, kenarlarda vignet yapıyor ve netlik namına hiçbir şey vermeyen bir lens...

kısa zamanda kurtulmanız dileğiyle

Tarih: 16 Mart 2007, 16:11 - İp: 81.***.**1.224
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

selamlar,

bende 350d üzerinde 18-55 kullandım.. tamam çok iyi bir lens değil ama ortalamanın üzerinde olduğunu düşünüyorum.. kullanmadan önce sevgili muratsen arkadaşımızın söylediği gibi yazılar okuyordum ve uzak duruyordum.. ama geniş açı probleminizi çözmek için bence uygun bir lens.. bu lens ile sırf denemek için bir çiçek makrosu çekmiştim ve siteye de 18-55 ile çekim yapıldığını göstermek açısından ekledim. isteyenler tomurcuk isimli bu fotoğrafa bakabilirler. öyle söylendiği gibi netlikte filan çok büyük kayıplar yok bence.. tabi fikirlerinizi de merak ediyorum. ama şunu da belirtmek isterim benim kullandığım 2. seri 18-55 idi. birinci serinin nasıl olduğunu bende bilmiyorum.

saygılar..

Tarih: 16 Mart 2007, 19:38 - İp: 88.***.**2.230
  • 1