petronius
petronius (üye)
İstanbul / Amatör

Sensör Temizliği Fiyatları Nedir?

arkadaşlar 4 tane tozum mevcut ben sensör temizliğinden anlamam zaten amatörüm cesaret edemem. istanbulda sirkeciye götürücem. kazıklanmıyım bu temizleme fiyatları aşağı yukarı ne kadardır?

kaça patlar bana.

Tarih: 27 Nisan 2007, 18:39 - İp: 88.***.**9.188
zoki
zoki (üye)
İstanbul / Amatör

makinen ne marka bilmiyorum ama eğer canon sa erkayalar garantisiz makineleri 75 ytl ücret karşılığı yapıyor eğer garantin varsa ücretsiz.

garantin varsa garanti kağıdını kesinlikle yanında götür.

Tarih: 27 Nisan 2007, 19:02 - İp: 85.***.**7.46
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

merhaba petronius,kazıklamayız seni merak etme,servisimize bekleriz.madem ki sitedensin sembolik bir fiyata hallederiz...

Tarih: 27 Nisan 2007, 19:06 - İp: 85.***.**7.57
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

zoki erkayaların 75 ytl karsılıgı yaptıgını söylemişsin garantisiz makinalara.
bence çok fahiş bir fiyat bu.

Tarih: 27 Nisan 2007, 19:11 - İp: 85.***.**8.183
petronius
petronius (üye)
İstanbul / Amatör

makinem k10d ya aslında sadece 1i sensörde galiba dustla gitmiyor diğerleri vizörün iç aynasında galiba

çünkü fotografta gözüken sadece 1 tane şu anda.

eheh
garip bir durum ama benim gibi bir adam içnde önemli vizörümü tertemiz görmek isterim yani sonuçta

Tarih: 27 Nisan 2007, 19:45 - İp: 85.***.**8.124
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

k10d almayı düşünüyordum.Fakat forumlarda yeni makina alan bir kaç arkadaşta,bu toz sorunu olup fotolarında çıkmasından açıkçası ürktüm. Hani bu k10d tozu pisliği,hatta gres yağını bile kendi kendine temizleme özelliği vardı ve toz kolay kolay giremiyordu. Böyle pahallı ve yeni makinalarda böyle sorunların sıkça olmasından devamlı sensör mü temizleticez acaba?

Tarih: 27 Nisan 2007, 21:24 - İp: 88.***.**3.199
petronius
petronius (üye)
İstanbul / Amatör

erdenbay açıkçası benim sorunum sensör üstündeki tozdan çok nasıl oldugunu anlayamadıgım vizördeki üstündekinden kaynaklanıyor.

yani vizörümde böle bir iki toz gözüküyor ama bunlar resimde çıkmıyor.

ama yinede rahatsız edici birşey bu.

bu arada hiç şüpen olmasın çok güzel makine ben bayılıyorum her elime alışım büyük bir keyif ki ben gerçek bir amatörüm ve bu mekine ile çok iyi bir birliktelik yaşamaktayım.

bide bu toz olayı hepsinde oluyor abartmamak lazım bence.

devamlı olmasına gerek kalmıcaktır.

Tarih: 27 Nisan 2007, 22:07 - İp: 85.***.**8.124
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

erkayalar 75 ytl yre sensor temizliyosa yuh onlara yuuuuuhhh... ne bu be 75 ytl soyguncu bu herifler resmen yok arkadasım ben sana soliiim sirkecide yalcinlar vardır onun bulundugu binada 5. katta ozgur foto teknik var. sigma basra olmak uzere tum markalara teknik servis veriyolar... 25 ytl hocam..ben temizlettim. telefon ve adres icin sigma yaz gooogle da arat telefon et sor 25 ytl... erkayalara bak ya bole soygunculuk mu olur.yuuuuuuuuuuuuh

Tarih: 27 Nisan 2007, 22:57 - İp: 85.***.**8.233
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

bende de canon rebel xt var vizorden bakınca les gibi kıl tuy ne ararsan var cogu lensın camında bı kısmıda ayna uzerinde.
ayna uzerinde olanlar vizorde goruosun ama fotoda cıkmıyo.
alırken cok tırsmıstım sensor temızleme sıstemı olmıyan bı makıne almakla hatamı yapıorm dıye sonradan farkettımkı sensore oyle bı leke yapmak zor kıl tuy gelıo bıraz onlarda aynayı gecemıyo orda kalıo
temızlık olayını okadar abrtmamak lazım zaten
teknolojı devri, bılgısayarda butun lekelerı temızlıosunuz artık
hatta fotograftaki komple bi insanı kaybedebiliosunuz kucuk bi kıl parcasımı sızı korkutcak.
kolay gelsin...

Tarih: 27 Nisan 2007, 23:18 - İp: 88.***.**6.155
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

petronius... arkadaş k10d güzel makina ,ona bi diyeceğim yok ta, forumlarda bu toz kaçmadan olan senden başka kimselerin şikayetleriyle de karşılaşınca endişelendim.
Başka marka makina yorumlarını da inceliyorum,yeni makinalarda şikayetlere pek rastlamadım.
Makina alırken servisinin ,yaşadığınız şehirde olup olmaması da çok önemli. Büyük paralar verip ,arızalanan makinalarımızı, anadolunun bir şehrinden ,kargo riskini göze alıp İstanbul'a göndermek zorunda kalıyoruz. Ki artık 300 liralık bir eleoktronik eşyanın bile Türkiyenin her şehrinde servisi var.
Ama suç biz tüketicilerde,ilerde yaşıyacağımız olumsuz durumları düşünmeden,makinaların cazibesine kapılıp,alım satımda,aranması gereken (Yaşadığımız şehirde tamirinden anlıyan yetkili servis ve parçalarının olması gibi ) önemli noktaları unutuyoruz ve sonra da başımız ağrıyor.

#erdenbay' tarafından 28.04.2007 01:52:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Nisan 2007, 01:38 - İp: 88.***.**7.18
petronius
petronius (üye)
İstanbul / Amatör

tabi o konuda haklısın yani

ama genel anlamda kendi adıma bu bir sorun değil sonuçta benim için bir araba sirkeci bir otobüse binicem sonuçta.

yani k10d çok çok iyi bir makine söleyebilirim bunu.

yani ben aldıgım sonuçlardan çok mutluyum. pişman değilim bu makineyi aldıgıma. fiyatına göre çok uygun . bir d200 yada 30d alamazdım. sony ile k10d arasında kaldım. sonyi sevmedim açıkçası ama hala kalbimde sony markasının ayrı bir yeri vardır belki bir gün tekrar birleştirirm yolumu.

ama pentax gerçekten bu işe ayrı bir hava ile sarılmamı sağlıyor. ciddiyim tuttugumda gerçekten güzel bir fotograf çekebilirim eğer istersem diyorum. önemli olan bu bence. yani bu istek onu eline almak ve güzel birşeyler yaratabileceğini düşünmek. bence öle yada böle bu hissiyatımla güzel şeyler doğuracağımdır.

gerçekten eğer içinde küçücük bir fotograf merakı varsa. çekerken sonra bilgisayarı açtıgında ne yapacağını düşünerek o kadar vakit geçiriyorsun ki.

ben hiçbirşey bilmeyerek başladım. halada göz kararı ile buralardan öğrendiklerimle bişreyler yapmaya çalışıyorum. çok büyük ve farklı birşey ama bu .

Tarih: 28 Nisan 2007, 02:39 - İp: 85.***.**8.124