mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Pil Çok Isınıyor, Makina Kapanıyor

Selam arkadaşlar, dün aldığım KM Dynax 7D de bir sorun var ama anlamadım.
Makinayı ikinci el aldım fakat hiç kullanılmamış. 5-6 ak kadar yatmış makina. Yurtdışından getirilmiş.
Bir veya birkaç çekimden sonra makina fotoğraf çekmiyor. Tekrar off-on yapıyorum açılışa geçmiyor. Ancak pilini çakartıp takarsam makina açılıyor ve bir fotoğraf çektikten sonra tekrar kapanıyor.
Pil makinanın içinde çok fazla ısınıyor.Grip bölümü dahi iyice ısınıyor.
Bu neden olabilir acaba. Yoksa ben makinanın ayarlarıyla oynadım da bundan mı kaynaklanıyor.
Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

Tarih: 6 Eylül 2006, 15:32 - İp: 85.***.**8.199
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

hayırlı olsun

Tarih: 24 Eylül 2006, 12:35 - İp: 193.***.**2.10
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Teşekkür ederim Tamer bey, yeni makinada sorun yok. Bir haftadır ev içinde çekimler yapıyorum oldukça başarılı buldum makinayı. Gerçi bu benim ilk Dslr makinam. Fakat aylardan beri bu forumu takip ede ede birşeyler öğrenmişim ben de.
Tamer bey Makina çok fonksiyon ve özelliklere sahip. Makinaya tamamıyle hakim olmam biraz zaman alacak gibi.
Sizin bilginiz olabilir bu makinanın Türkçe kullanma klavuzunu bulabilirmiyim acaba. Pil ve Batery Grip de ona keza. Bunları temin edebilirsem çok güzel olacak gerçekten de.
Bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Sağlıcakla kalın.

Tarih: 1 Ekim 2006, 05:43 - İp: 85.***.**4.154
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

mr mehmet yeni makinan hayırlı olsun, yenisini vermeleri çok iyi olmuş güvenilir insanlarmış demekki sattıkları malın arkasında durmuşlar.

ebay.de 'de uygun fiyatlı piller var 5-6 euroya ama çin malı büyük ihtimal,orjinal pili çoooook pahalı.

bende kendime bir flaş düşünüyorum ama keratalar çok pahalı, yeni sony flaşlarda bizim makinelere oluyor ama onlar dahada pahalı

tekrar hayırlı olsun makinen.

Tarih: 1 Ekim 2006, 17:39 - İp: 85.***.**8.182
Emre.
Emre. (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Mehmet,
Yeni makinan hayirli olsun, ebaydeki satilan piller ortalama 10-15 euro'ya geliyor posta ucreti icinde, avrupada kullanan baya kisi var ve performans acisindan orjinalle hicbir fark olmadigini soyluyorlar. Bende almayi dusunuyorum

Tarih: 1 Ekim 2006, 17:45 - İp: 87.***.**2.28
Emre.
Emre. (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ha evet unutmadan bu satilanlar genelde 2500 veya 2800 mah, orjinalden fazla gidiyorlar yani

Tarih: 1 Ekim 2006, 18:21 - İp: 87.***.**2.28
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Sayın Emre ve magnat ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Makinayı aldığım kişi saolsun alım satım yapan birisi değil. Almanyada çalışan bir arkadaş. Birtane makina almış, ben onu almıştım önce. Makina arıza yapınca yenisini getirip eskisini aldı.
e-bay da ucuz pil olması gerçekten güzel. Ayrıca batary grip ve flaş da almak isterim bunlar da var mı acaba e-bay da.

Tarih: 2 Ekim 2006, 02:29 - İp: 85.***.**2.132
yektaberk
yektaberk (üye)
İstanbul / Amatör

benım makınam hıc calısmıyordu bana özen iş'i tavsıye ettıler bende bı gıdım dedım.verdım makınayı alınca 6 ay garantı verdıler su an makınam (sony) super calısıyor onerırım... tel212)5139802_________ www.ozenisservis.com :D

Tarih: 6 Temmuz 2007, 00:27 - İp: 85.***.**4.122
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

bu aralar eski konulara pek bi rağbet var ya :S 2 ekim 2006 -> 6 temmuz 2007

Tarih: 6 Temmuz 2007, 07:48 - İp: 85.***.**5.133
orhanfoto
orhanfoto (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu bgahbe evladı burukaya sakın bıoseyınızı vermeyın ellını veren kolunu kaptırıyor bu adama tsm bır süzmedir kendisi elime gecerse bakın ne yapıyorum ona

Tarih: 7 Nisan 2011, 12:43 - İp: 88.***.**8.43