mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Pil Çok Isınıyor, Makina Kapanıyor

Selam arkadaşlar, dün aldığım KM Dynax 7D de bir sorun var ama anlamadım.
Makinayı ikinci el aldım fakat hiç kullanılmamış. 5-6 ak kadar yatmış makina. Yurtdışından getirilmiş.
Bir veya birkaç çekimden sonra makina fotoğraf çekmiyor. Tekrar off-on yapıyorum açılışa geçmiyor. Ancak pilini çakartıp takarsam makina açılıyor ve bir fotoğraf çektikten sonra tekrar kapanıyor.
Pil makinanın içinde çok fazla ısınıyor.Grip bölümü dahi iyice ısınıyor.
Bu neden olabilir acaba. Yoksa ben makinanın ayarlarıyla oynadım da bundan mı kaynaklanıyor.
Yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

Tarih: 6 Eylül 2006, 15:32 - İp: 85.***.**8.199
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Tarifinizden bir elektrik sorunu yaşadığı belli. Tahminen kısa devre, ya pil arızalı, ya kontaklarda bir şey var, yada makinede sorun.
Bence fazla kullanmaya çalışmayıp, göz ile pil temas noktalarını gözden geçirin, eğilme filan varsa, ve düzeltebileceğiniz gibi ise deneyin, yoksa başka bir pil ile deneyin.
Belki en emniyetlisi bir kamera tamircisine götürmek olur.
Sizin ayarlarla oynayarak böyle bir şey yapmanız imkansız diye düşünüyorum.

Tarih: 7 Eylül 2006, 02:49 - İp: 85.***.**4.7
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mehmet kardeşim,
makinede pillerin aşırı ısınması pek hayra alamet değildir bu mehmetinde dediği gibi bir kısa devre belirtisidir...makineyi daha fazla kurcalamadan www.optikelektronik.com Sunay beye götür bir incelesin...Umarım önemli bir sorun yoktur..

Tarih: 7 Eylül 2006, 04:00 - İp: 85.***.**2.104
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Teşekkür ederim arkadaşlar
Makinayı bir Sony servisine bıraktım. Arızayı ve tamir bedelini bana bildirecekler. Ona göre bir karar vereceğim

Tarih: 10 Eylül 2006, 02:51 - İp: 85.***.**3.97
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

makinan ne oldu mehmet

Tarih: 14 Eylül 2006, 21:04 - İp: 193.***.**2.10
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Sevgili Tamer,
Makinada çok büyük sorun çıktı. Makinayı bir sony servisine götürdüm. Birkaç gün sonra aradılar ve Bord da bir arıda olduğunu söylediler. Bu arızanın da tam 830 ytl ye giderilebileceğini söylediler. Ben de Kalsın be abi toplayın makinayı dedim. Cumartesi alacağım makinayı.
Makinayı aldığım arkadaş Almanya dan yenisini getireceğini söyledi. Cumartesi tekrar konuşacağız.
Aksiliğe bakın yav. Tam bir makina sahibi olduk diye sevinirken. Başımıza gelenlere bakın.

Tarih: 15 Eylül 2006, 02:42 - İp: 85.***.**3.97
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

ne yaptınız?
makinayı iade edebildiniz mi?

Tarih: 17 Eylül 2006, 00:24 - İp: 193.***.**2.10
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Selam Dr.Tamer, bugün yani pazartesi makinayı aldığım kişi, asıl sahibi olan yurtdışındaki kişiyle irtibata geçip durumu kendisine bildirecekti.
Ben de yarın aldığım kişiyi arayıp, neticeyi öğreneceğim. İnşallah bir aksilik çıkmaz da kimseyle kavga etmek zorunda kalmam.

Tarih: 18 Eylül 2006, 22:49 - İp: 85.***.**1.180
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili mrmehmet,

Hayatta hiç sevmediğim bir şeydir "ben demiştim " demek yada duymak....

830 ytl tamir ücreti demek =biz bu makineyi yapamıyoruz al bunu götür = demenin kibarcasıdır...Yukarıda da dediğim gibi pili ısınan makinenin hali pek hayra alamet değildir ve sen bunu yetkili servis aracılığıyla çözemezsin zira o arkadaşların hepsi sadece elektronik teknisyeni fotograf makinesi tamircisi değil o arkadaşlar televizyon müzük seti plazma gibi cihazları çok iyi tamir edebilirler ancak bu durum fotograf makinesi tamirinde böyle değildir...Fotografın "f" sini dahi bilmeyen arkadaşların fotograf makinesi tamir etmeleri mümkün değildir.

Daha önce yazdığım nedenlerden ötürü Konika minolta makineni iade et ve bir daha da alma...800 ytl ye temiz Nikon d 100 bulabilirsin veya pentax ın dslr makineleri de uygun fiyatlıdır...Kendine iyi bak kimseyle tartışma..

Tarih: 19 Eylül 2006, 08:27 - İp: 85.***.**1.32
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Mehmet Bey,
Makina ile ilgili önerilerimi başka bir konuda yazmıştım. Kavga etmeden iade etmeniz en iyisi, çünkü 7D bulmalarının imaknı yok. Geçen yıl Şubat aylarında bitmişti makina...
Murat Bey,
Gerçekten haklıymışınız. Ayrı konu başlıkları altında bakım açısından Kminolta ve Olympus'un Türkiye'de problemli olduğunu yazmıştınız.
Demek oluyorki Nikon, Canon, Sony Fuji ve Pentax güvenlidirler diyebilirmiyiz?
Tamer

Tarih: 19 Eylül 2006, 20:34 - İp: 193.***.**2.10
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Tamer bey, makinayı aldığım kişi Avrupa dan aynı makinanın yani KM Dynax 7D nin yenisini göndermiş. Birkaçgün sonra makina elimde olur. Bendeki makinanın yurt dışında garantisi varmış. Yeni makinayı alınca bendeki arızalı olanı vereceğim. İlginiz için teşekkür ederim. Selamlar.

Tarih: 23 Eylül 2006, 21:26 - İp: 85.***.**5.179