impress
impress (üye)
Ankara / Amatör

Optik Vizorlu Dslr-lıke

arkadaşlar boyle bir makine goreniniz var mi?
normalde DSLR-LIKE makineler bana cok cazip geliyor ama vizorun lcd olmasi insani delirtiyor...
teknik olarak boyle bir makinenin yapilabilmesi mumkun, ileride boyle birsey yapmayi dusunen firma var mi biliyor musunuz? hani oyleyse bekleriz ama degilse artik bi DSLR almali
cevaplariniz, saygilar.

Tarih: 28 Mart 2006, 10:30 - İp: yok
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

selamlar,

sayın impress optik vizörlü olabilmesi için içeride yansıtıcı bir ayna olması gerekiyor. bunun için dslr-like deniliyor.. ama siz eski makinelerdeki gibi bir camdan görmek istiyorsanız onun da bence elektronik viewfinder dan farkı yok. hatta elektronik olan ondan daha iyi..

sağlıcakla..

Tarih: 28 Mart 2006, 13:25 - İp: 85.***.**8.62
ati2001
ati2001 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

optik vizörlü bir sürü makina var...bi araştırın....benim bildiğim ve çok iyi olduğuna inandığım....Olympus c-7070 modeli var biraz şekilsiz ve kaba ama çok iyi makina..

saygılar...

Tarih: 28 Mart 2006, 16:39 - İp: 85.***.**9.197
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

sevgili ati hoşgeldin..uzun zamandır yoktun.. peki olympus c-7070 dediğim gibi bir pencereden bakıyorsunuz değil mi? yoksa farklı bir optik vizör mü?

sağlıcakla..

Tarih: 28 Mart 2006, 18:37 - İp: 85.***.**8.62
impress
impress (üye)
Ankara / Amatör

optik vf sistemini biliyorum da bu sekilde bi ayna-prizma sistemi olan bir dslr-like var mi diye sordum?
sizin de bileceginiz gibi boyle bir sistemin olmasi mumkun.
c-7070... kalsin
onemli olan camdan gormek degil, objektiften sensore giden goruntuyo optik olarak gormek.
neyse, boyle bir makine daha yapilmamis gibi, ama s9500'un vf lcd'sini cok ovduler, bir kullanalim, belki haklari vardir
cevaplar icin tesekkurler...

Tarih: 29 Mart 2006, 11:45 - İp: 144.***.**8.215
  • 1