uralensar
uralensar (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D200 Temel Değerler

Merhabalar,
1 hafta önce D200’ümü aldım ve şimdi çözmeye çalışmaktayım... Bir D50 kullanıcısı olarak hemen belirtmeliyim ki D200 biraz komplike geldi bana. Sanki D50 ile elde ettiğim hoş renkleri
elde edemiyorum. Lütfen bilgisi olan arkadaşlar bana temel ayarlar (burada fabrika ayarlarından bahsetmiyorum) için bilgi versinler ki, makinemden tam randıman alabileyim...
Kuvvetle muhtemel ki benm acemiliğimden kaynaklanan bir durum bu, fakat böyle devam ederse D200’ümü elden çıkrtacağım (bunu istemiyorum ama.....)
Şimdiden yorum yapacak olan arkadaşlar teşekkürler.

***İYİ YILLAR ! ***

Tarih: 1 Ocak 2007, 09:52 - İp: 85.***.**4.119
ersin_47
ersin_47 (üye)
Mardin / Stüdyo Fotoğrafçısı

öncelikle tüm fotograf sanatçılarına selamlar olsun . nikon d200 Makinemin NEtlik sorunu vardır. Satmayı Düşünürken allah razı olsun fotohasan bey gözümde d200 sevdirdi. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Yardım Edin

Tarih: 28 Eylül 2009, 22:19 - İp: 85.***.**2.43
bahcekapili
bahcekapili (üye)
Trabzon / Meraklı

Netlik sorunu deyip cevap beklemek biraz iyimser yaklaşım olmuş. Netlik sorununu detaylı olarak açıklamanız gerekir. Netlik sorununun %90 kaynağı fotoğrafçıdır. Kalan %10.da ekipmanla ilgili olan kısımdır.

D200 kullanan arkadaşların bu problemi yaşadığını sık sık görüyorum. D200 gibi bir makineyi kullanıyorsanız fotoğrafın temel kavramlarını çok iyi bilmelisiniz. Özellikle netlikle ilgili problemler alan derinliği ve kadrajla ilgili. Netlik kilidini bilmemekten kaynaklı problemler bile var.

Bu yüzden netlik sorununu daha somutlaştırmak için netlik sorunu olan bir fotoğrafı exif.i bozulmamış şekilde yüklemeniz faydalı olur.

Tarih: 8 Ekim 2009, 11:43 - İp: 88.***.**4.181