vivident
vivident (üye)
Ankara / Amatör

Dslr-like Mak. Nasıl Test Edilir

Öncelikle merhaba Bu forumda ki ilk konum. Burayı fotoğraf makinası almaya karar verip araştırma yaparken buldum gerçekten çok faydalı, forum gibi bir forum.

Ben şunu öğrenmek istiyorum DSlr-Like bir fotoğraf makinası almayı düşünüyorum (Sony H2-H5, Canon S2-S3 daha tam karar veremedim) Garantili makinalar çok pahalı (aynı paraya yurtdışından gelen DSlr bir makina alınabilir) bu yüzden ya yurtdışından gelen yada ikinci el bir DSlr-Like makina almayı düşünüyorum.Şimdi bu makinalar nasıl test edilir, neresine bakılır, nelere dikkat etmem gerekir bu konuda yardımınızı istiyorum.

Teşekkür edereim...

Tarih: 6 Kasım 2006, 10:08 - İp: 212.***.**1.130
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili vivident,
önce bir fotograf kursuna gidilip yazılınır sonrasında fotograf çekmenin temel unsurları öğrenilir daha sonra öğrenilen bu unsurlarla ele bir makine alınır ve o fotografik unsurları bu makinenin ne kadarını yerine getirebildiği ölçülür. Yada en kolayı bu makineyi bu kurslardan birini bitirmiş fotograf çekmeyi bilen birine incelettirilir...bunun için madem ankaradasın www.afsad.org.tr veya wwww.fsk.org.tr ye gidilir.

Tarih: 6 Kasım 2006, 14:08 - İp: 81.***.**9.101
vivident
vivident (üye)
Ankara / Amatör

Kursa gitmeden olmazmı illaki kursa gitmek gerekirmi bunun için

Tarih: 6 Kasım 2006, 16:59 - İp: 212.***.**1.130
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

pazarlama kurbanı olmamamk için faydası var fotoğrafı bilmek gerek özetle kursa gitmaden de biliyorsanız gerek yok tabii

Tarih: 13 Kasım 2006, 13:46 - İp: 88.***.**9.101
aceven
aceven (üye)
Eskişehir / Amatör

abooo ben napacam şimdi hiç bi nane bilmiyom ama üç güne kadar z 7590 alcam garantisi devam ediyo ama harbiden anlayamazmıyız yani ne bilim manuel ayarlarından sadece birinin bozulması gibi bi muhabbet varmı bu makinelerde? mesela ne bilim renk ayarları bozulur iso ayarı bozulur ama bilmeyen bunlardan anlamas bozuk mali kasarlarmı? ne nane yicez biz şimdi?

Tarih: 27 Kasım 2006, 15:14 - İp: 193.***.**7.112
  • 1