kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

Direk Bilgisayardan Müdahale İle Fo

fotoğraf makinesini PC ye bağlayarak fotoğraf çekmek yani fotoğraf makinesinin LCD ekrani yerine PC ekranın kulanarak fotoğraf çekmek bir sitede okudum böyle progamlar var bu konuda fazla bir bilgiye sahip değilim bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardim ve gerekli bilgi ve progamları bizlerle paylaşırsa billasa benim için önemli olan NIKON D200 progam ve link şimdiden teşekkürler paylaşim için

Tarih: 3 Mayıs 2008, 01:40 - İp: 85.***.**9.92
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

...........Bu Birçok D-SLR makinada işlemez........ Çünkü...... Genellikle D SLR ler ... Amatör Digital makineler gibi Real time LCD önizlemesi yapmazlar...... Çekim yapabilmek için Vizörden bakılmalıdır...... Yani arada Objektiften giren görüntüyü Real Time LCD ye aktaran 1 tek Olympus ve Sony'nin modelleri vardı galiba...
Ama onların da ne derece D SLR olduğu ( Nikon veya Canon Yanında ) Tartışılır.....
Bunula birlikte benim bildiğim Bu özelliği içeren başka DSLR modeli yok.......

ya da ben çooooook geri kalmışım arkadaşlar.....!!!!!!

#adagume' tarafından 15.05.2008 02:11:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 02:04 - İp: 88.***.**1.85
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

adagume bilmeden var ve yok gibi kesin bılıyormuş gibi yorumlar yapmayın bence önc bir araştırın ve konuyu iyi okuyun konunu içeriğini anlayamamışsınız galıba belirttiğin gibi çoooo geride kalmışsınız anlaman için konuyu açiyım biraz .konunun içeriği dijital slr makineyi bir ara kablosuyla leptopa bağlıyorsunuz ve leptop ekranından fotoğraf makinesini ekranında ne göruyorsanız aynını leptop ekranından göruyorsunuz ok ayriyekten yeni çıkan makinelerin bir çoğunda canlı ön izleme var lcd ekrandan aklıma gelenleri yazıyım da öğren nıkon D3,D300 ve canon 40d .mark ııı ve sony pentax yanı tüm markaların farklı mödelerin vardır .

Tarih: 15 Mayıs 2008, 11:21 - İp: 85.***.**0.223