kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

Direk Bilgisayardan Müdahale İle Fo

fotoğraf makinesini PC ye bağlayarak fotoğraf çekmek yani fotoğraf makinesinin LCD ekrani yerine PC ekranın kulanarak fotoğraf çekmek bir sitede okudum böyle progamlar var bu konuda fazla bir bilgiye sahip değilim bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardim ve gerekli bilgi ve progamları bizlerle paylaşırsa billasa benim için önemli olan NIKON D200 progam ve link şimdiden teşekkürler paylaşim için

Tarih: 3 Mayıs 2008, 01:40 - İp: 85.***.**9.92
pıto
pıto (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

nikon capture diye bir program bende yüklü idi arkadaş yüklemişti makina ve pc arasında ara kablo ile çalışıyor benim makina nikon d70 denedik ama sanırım makina format yemiş ondan ayarlıyamadık bende sildim programı nasıl ayar yapılacağını bilen varsa sevinirim

Tarih: 3 Mayıs 2008, 13:16 - İp: 85.***.**6.234
ceyx
ceyx (üye)
Ankara / Amatör

canon 450d modelinde mevcut böle bi program makinadaki çoğu fonksiyona hakim olabiliyosun galiba eğlenceli gözüküyor heralde nikon içinde böle bir program çıkarırlar artık herşey update yapılıyor malum devir teknoloji devri

Tarih: 3 Mayıs 2008, 13:31 - İp: 85.***.**9.136
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

studyoda kullanım amaclı sanırım,studyo olmadıgına gore ıhtıyacda duymazsın fufuli.
evde aileni cekmek içinde gerek yok sanırım webcam gibi birşey olur sonucta ne gerek var???bide tabi livewiev olmayan makinelerde calısmayacaktır..
onun için vizore bir parca takmak gerekir,yada aynanın ve perdenın kalkıp surekli acık kalması..
450d livewievi olan bir makine oldugundan mumkun.

#gaijin' tarafından 03.05.2008 17:51:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2008, 17:50 - İp: 78.***.**5.95
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

nıkon da böyle bir progam var olduğunu çok iyi biliyorum kepçur diye geçiyor CD var pıyasada 200$ cıvarıda satılıyor bu bellirttiğim progam stüdyo da değil her alanda mesela leptopla arazide dişarda gekim yaptığınızda çektiğiniz kareyi yanı fotoğrafı büyük ekranda göruyorsunuz hataları ve tonlar detayları çok iyi gözükuyor olay bu canlı on izleme izlem flan yok çektiğin fotoğraf anında leptop ekranında büyük hali ile karşında .

Tarih: 3 Mayıs 2008, 18:21 - İp: 78.***.**7.32
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotoğraf makinesini PC ye bağlayarak fotoğraf çekmek yani fotoğraf makinesinin LCD ekrani yerine PC ekranın kulanarak fotoğraf çekmek

diye yazınca pcden izledigin fotografı cekmek anlamına geliyor,turkce kullanım hatası var burada..
cektigimiz fotografı pcde izlemekten bahsediyorsak bu boyle acıklanmaz.
dedigin programı biliyorum. moda fotografcıları sıkca kullanır.

Tarih: 3 Mayıs 2008, 19:08 - İp: 78.***.**5.95
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

ben biraz fazla anlatma özürlüyüm bu şekild anc anlatıyorum kafam burayakadar basıyor hiç uğraşma bu yaştan bu ne ileri gide nede geri neyse o bu şekilde kabul edeceksin peşinen söyleyeyim okul doktora kursa dahi gitsem bişey far etmiyecek bu kalıcı bir durum celikleşmiş muhamma olmuş kazınmaz silinmez bu durum bu şekilde ömrümün sonuna kadar böle çok vayim bir durum biliyorum canını sıkma tamammı dediğim progamı bılıyorsan daha ne gönder

Tarih: 3 Mayıs 2008, 20:29 - İp: 78.***.**7.32
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

saka bile olsa estagfurullah,
programın adını bilmiyorum,nikon adı tasıyan bir programsa nikonun sitesine bakın belki sitede download linkleri vardır..
yada makine cdsinde bir ihtimal belki..
pito nikon capture diye bir programdan bahsetmiş onuda sor sorustur belki aradıgın odur.

Tarih: 4 Mayıs 2008, 01:54 - İp: 78.***.**8.243
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

nıkon sitesinde yok nıkom bu CD yi ayriyrkten satıyor 200 dolar cıvarında satıyor bu CD nin içinde bu progamın dişinda farkli progamlarda var mesela photo shop benzeri nıkona aıt ekzralar falan ok

Tarih: 4 Mayıs 2008, 11:39 - İp: 85.***.**1.138
reekan
reekan (üye)
İstanbul / Amatör

camera control pro2 olabilirmi

Tarih: 4 Mayıs 2008, 22:11 - İp: 88.***.**8.150
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

reekan .tam emin değilim olabilir galiba olur ayriyekten 4.4.2 diyede geçen bir progam var .

Tarih: 5 Mayıs 2008, 04:50 - İp: 85.***.**1.138