espiriktuel
espiriktuel (üye)
İstanbul / Amatör

D90 Perde Hızı Degeri

ARKADAŞALAR merhaba.. yine kesin konuyu kapatırlar . ama forumda bulamadım araması neden çalışmıyor bir de forumun...

nerse sorumu sorayım. d90 da perde hızı değeri saniye cinsinden nasıl anlarım 1-2-3 1o - 2o - 250 - 500 - 1000 yazıyorr ben de ...

cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum şimdiden. paylaşılmayan bilgi çürür : )

Tarih: 30 Nisan 2011, 00:25 - İp: 78.***.**1.186
espiriktuel
espiriktuel (üye)
İstanbul / Amatör

tamam anlıyorum sizi ama öyle uslubu değiştirerek biyere varamazsın ben de netice itibari ile perde hızı cekim hızı nerden nasıl değiştigini hangi degerin ne oldugunu ögrendim demek ki faydalı olmuş konu acmam bana inanıyorum ki bu konu burda durdukca okuyan herkeze de illa ki perde hızı ile alakalı olmasa da bişeyler ögretecekdir hayata perde hızını ögrenmek üzere bakmamak gerek her attıgın adımda başka birşeyler ögreniyoruzsunuz..

bakın perde hızı diye konu açtım neler ögrendim biraz halden anlamak gerekir yeni başladıgımız nickin altında yazıyor zaten

saygılarımla iyi forumlar.

Tarih: 30 Nisan 2011, 14:36 - İp: 78.***.**5.208
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Byjehan arkadasim bu arkadasa terbiyesiz demen olmamis acikcasi ki terbiyesiz bir yani yok yani ben goremedim.Mantikli soylediginiz seyler var yeni uyelerin forumu okumadan direk sorulariyla olaya girmeleri gibi falan ama terbiyesizlik burada kullanilacak laf degil

Maalesef sorular ve sorunlar bir sekilde gelicektir ve sizde zamanla ayni tip sorulara kizmak yerine ya yonlendirerek,yada pas gecerek karsilik vermeye alisin bence.Yoksa size gore coook terbiyesiz cikar daha...

Tarih: 30 Nisan 2011, 19:32 - İp: 61.***.**5.2
espiriktuel
espiriktuel (üye)
İstanbul / Amatör

ozansan yazın için teşekkür ediyorum kendimi suçlayıp duruyordum ben gercekten böyle birimiyim diye ...

ama hiç bir şekilde içimizde terbiyesizlik etmek gibi bir gaye olmamıştır olamaz da burda bişeyler ögrenmeye çalışıyoruz sayenizde ... cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum... konu dagılmasın yanlız perde hızı ..

bir de son olarak gün baterken bir kaç deneme yapayım dedim iso - f - perde hızı ayar ilişkileri ile tüm evler siyah slüet şeklinde yani güneş de cok acayip cıktı ... gercekten de profesyonellik bu ayarlarda saklı arkadaşlar öncelikle bu ayarların iyi bir şekilde kavranlasını öneririm başlayan arakdaşlara...

saygılarımla iyi forumlar..

Tarih: 30 Nisan 2011, 19:38 - İp: 78.***.**5.7