orman
orman (üye)
İstanbul / Amatör

D70

Merhaba
Uzun zamandan beri sizi takip edip ve araştırmalarımdan
sonra d70 ve sb800 aldım.Şimdi bu iki uzaylı çihazla sorunlarım var.İç mekan çekimlerinde sb 800 takıp ttl moduna getiriyorum gd 70 otomatikte ama sonuç bazen iyi bazen kötü anlamadım. nerde yalnış yapıyorum.Yani bazen fazla ışık bazen az bazen mükemmel.Birde Antalyda
foto kursları varmı Cevaplarınıza şimdiden teşekkürler

Tarih: 27 Kasım 2005, 23:20 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Selamlar.... TTL modunda, çektiğin nesneler makinenin algılayıcılarını bazen yanıltabilir. çektiğin fotoğrafları, bilgisayara aldıktan sonra üzerine sağ tıklayıp, özellikler den exif bilgilerine ulaşabilirsin... İyi ve kötü sonuçları etraflıca inceleyip makineyi, önündeki diyafram ve enstantene değerleriyle manuel kullanmayı denersin.... Hatalı yazdım... Özellikle silmedim..... flaşlı çekimlerde enstantene sabit.... (senkronize hızı, farklı makinelerde 125 veya 250 vb) 60 enstantene de dahi durumun fark etmediğini görürsün..... Diyafram değerini, (seçeceğin asa ya göre) mesafeye göre manuel kullanmaya alışırsan, daha istikrarlı sonuçlara gidersin(alıştıkça).....

Tarih: 28 Kasım 2005, 09:36 - İp: 85.***.**7.250
orman
orman (üye)
İstanbul / Amatör

sağ ol deneyeceğim

Tarih: 28 Kasım 2005, 10:04 - İp: 85.***.**0.163
gediz-
gediz- (üye)
İzmir / Amatör

Mete sence anladımı Orman yazdıklarından.. herneyse d70 için sanki fazla amatör arkadaş sanırım oyüzden söyledim,cevabın oldukça net ve güzel aslında ama birazdaha ileri seviyeler için sanırım...fofotğraf kursu ensantene ve diyafram terazisini kavraman açısından oldukça yaralı olur...iyiçalışmalar.

Tarih: 29 Kasım 2005, 04:37 - İp: 85.***.**0.164
  • 1