yorkshire
yorkshire (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Canon S3 Video Boyutu ???

Herkese Selamlar Arkadaşlar...
Bu Siteye yeni Üye oldum dolaştığım bir iki forumda işime yarıcak güzel bilgiler buldum fotoğrafçılıkla ilgili Bu Yüzden Herkese teşekkür ederim...

Soruma Gelince Ben Yeni Canon S3 marka fotoğraf makinası aldım. herşeyiyle mükemmel olan makinede tek bir problemim varki oda çektiği videoların inanılmaz büyük olması :S 320 15 framele çektiğim video bile 4 dakika çekimle 100 mb gibi astronomik bi düzeye ulaşıyo... ki eski makinamda(fujifilme400) aynı düzende 16mblik hafıza kartına 12dk. sığdırıyodum...
Bunun Bir çözümü varsa lütfen Yazarmısınız.. gerçekten çok sevinirim...

Şimdiden Çok teşekkür ederim...
Herkese iyi günler dilerim...

#Yorkshire' tarafından 24.08.2006 22:41:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ağustos 2006, 19:24 - İp: 81.***.**0.91
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

EVET EVET BENCE DE BİRİLERİ YARDIMCI OLSUN..

Arkadaşlar ben de yakında s3 alacağım ama ne tesadüf bu konu benim de kafamı çok kurcalıyor.Video benim için de çok mühim. Videonun kapladığı mb alanını düşürmenin yolunu bilen varsa hem YOKSHIRE arkadaşımıza,hem bana ve belki de çok kişiye yardımcı olunuz.

Demek sadece ben merak etmiyormuşum bunu YOKSHIRE tam kalbinden dalmış konuya..

Tarih: 25 Ağustos 2006, 03:52 - İp: 81.***.**6.140
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

HADİ AMA YAAAAAA!!!!

Yok mu bunu bilen veya çözebilecek bir yürekli.. Arkadaşlar hadi artık.. Hepiniz sadece bu foruma öyle bakıp çıkıyorsunuz. Bir cevap yazın ölecez yaa!!

Tarih: 26 Ağustos 2006, 18:17 - İp: 81.***.**5.31
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Video dosyasının SD kartta kapladığı yeri azaltmanın bir yolu olduğunu sanmıyorum, bu Canon'un sıkıştırma algoritmasının verimsizliğinden kaynaklanıyor. Canon S2/S3 harika video çekiyor, kapladığı yer de az olsaydı bu durum Canon video kameraların satışını baltalardı.
640x480 30fps kalitesinde 1GB SD karta 7,5 dakika film çekebilirsiniz. kullandığınız SD kart en az Sandisk Ultra II olmalı.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 18:44 - İp: 85.***.**5.18
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

640x480 30FPS hızda avi. formatında çektiği için 1GB karta 8dk.20sn falan çeker.sıkıştırma algoritması falan değil,problem tamamen sıkıştırma yapmadan ham görüntü çekmesinden kaynaklanıyor.fotograf makinası üzerinde kesme biçme gibi ayarlar yapabilirsiniz,ayrıca 1GB dosya boyutundan daha büyük dosya oluşturamazsınız videoda.
4gb kart dahi olsa 1GB da bir keser.Fotograf makinası özellikle s2 s3 kategorisinde makina bakıyorsanız video çekim özelliğinden çok fotograf özelliklerini ön planda tutun.Video için video kamera alın daha iyi.zaten daha uzun süre çekim yapsada mesela 1 saat pil yetmezki.

Tarih: 26 Ağustos 2006, 19:38 - İp: 85.***.**3.100
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Açıklamalarınız için çok sağolun arkadaşlar.. Off içim daraladı yaa.. Çok istiyordum s3 almayı.. Ama artı video kamera almak ta kötü! Tek makinede hem fotoğraf,hem video olması daha güzel.Hep yanında taşıdığın tek bir cihazla,ister video,ister foto çekme özgürlüğü..

Çok üzgünüm çok! Canonu gerçekten çok istiyordum.İstemeden başka bir markaya yönleneceğim

Tarih: 28 Ağustos 2006, 20:17 - İp: 81.***.**6.243
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

1 gb karta 7,5 dakika mı!!! bu muymuş canon un çok methedilen videosu cidden bunu bilmiyordum ve çok şaşırdım.

ben h2 ile 2gb. karta 1 saat 45 dakika video kaydı yapıyorum bea! 640*480-30.standart.

Tarih: 29 Ağustos 2006, 09:53 - İp: 85.***.**8.182
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

HE HE HEE.. S3 ÇÖPE.. :D

Çünkü makinemi buldum..

12x optik 5x digi toplam 60x zoom..

7 mp..

1 gb karta 80 dk kaliteli video..

Videoyu çektikten sonra kesme, yapıştırma, montaj özelliği..

Ve s3 te bulunan hemen hemen hersey bu makinede..

Veee daha ucuz.. Kodak p712..

Nedir bu canon takıntımız millet yaa..

Kodak hiç te ondan aşağı değil, resim kalitesi süpper!!

Çok mutluyum, yakında alıyorum,size de tavsiye ederim..

Şaka şaka tabii ki.. Sevgili ustalarıma tavsiye haddim değildir.

saygılarımla..

Tarih: 3 Eylül 2006, 05:09 - İp: 81.***.**4.167
biser
biser (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşım sen s2 neya s3 le kodak ı kıyaslama bence hem resim kalitesi hemde video kalitesi. ben şuana kadar foto. makinası bazında canon un üst modelleri gibi kaliteli video kaydeden başka makina görmedim. ne demek istediğimi http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html adresindeki makinaların örnek resim ve video çekimlerinden anlayabilirsin. resim çekmesine zaten kimsenin bişey diyeceği yok. çok yer kaplayabilir ama onun gibi kalitelide çeken yok hani . 4 gb kart aldımı onuda çözüyorsun binevi :D.

Tarih: 5 Eylül 2006, 11:57 - İp: 85.***.**9.235
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Yani tamam da biser, canon zaten pahalı.. Artı bir de 4 gb hafıza kartı??? O zaman akıl verme, biraz borç ver, ben de s3 ve 4 gb hafıza kartı alayım Şimdiden tesekkürler borç için.. Bi ara öderim.

sağlıcakla kal..

Tarih: 6 Eylül 2006, 03:06 - İp: 81.***.**7.168
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

h1 de uc ayrı kalıtede vıdeo cekımı var...1 gb karta 48 dakıka yada 12 dakıka gıbı degerler veriyor..canondada bunun gıbı degısık vıdeo kalıte ayarları vardır sanırım..yok eger enyuksek sevıyede cekcem dersenız bencede bır vıdeo kamera almanız daha ıyı olur..

Tarih: 8 Eylül 2006, 01:34 - İp: 88.***.**5.155