worldofhell
worldofhell (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar Acil Yardıma İhtiyacım Var ?

merhabalar,
arkadaşlar ben kısmetse 1-2 güne canon 1000d almayı planlıyorum acemiyim hiç deneyimim yok beni yaza kadar idare etse kafi, temel bilgileri edinsem teknikleri kapsam yeterli,
velakin sorunum şu acaba bady seklinde alsam malum kit lens pek işe yaramıyor bu makinaya uyumlu max. 300 lira 2. el bi lens tavsiye edebilirmisiniz.
genel olarak manzara çekmekten hoşlanıyorum keskin net görüntü vericek, içinde bi parça makro çekim yapabilicegim güzel bi zoom lens önermenizi bekliyorum dedigim gibi acemiyim 1000dye uyumulu bu tarz bi lens

Tarih: 17 Şubat 2012, 14:04 - İp: 78.***.**5.146
fthesnlk
fthesnlk (üye)
İstanbul / Amatör

Başlıkla alakasız olacak ama şahsen gocundum Sigma 70 300 APO DG lensim var OS özelliği olmaması dışında gayet memnunum 55-250 IS lensim gelecek ikisinide test edip birini satıcam. ( OS olunca araya yaklaşık 600TL ''+-50TL' gibi bir fark çıkıyor)

Tarih: 1 Mart 2012, 20:24 - İp: 85.***.**1.248
worldofhell
worldofhell (üye)
İstanbul / Amatör

ban benim canım kardeşim bersar,
1. bende bişi bilmedigim için yardım istedim yani yardım istememdeki amac bana açıklama yapılması öğrenmek amaçlı anlıyormusun ? iyice okuyun önce konuyu ya cevap vermeden önce..
2. sen fotoğrafı arkadaşlarına hava atmak içinmi çekiyorsunki bana böyle bi öneride bulunuyorsun, sonuçta bi insanın fikri ne ise zikri'de odur. Herneyse birdaha yorum yazmadan önce iyice okuyun topiği lütfenn..

#worldofhell' tarafından 01.03.2012 22:19:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mart 2012, 22:16 - İp: 78.***.**0.94
momo72
momo72 (üye)
Almanya / Meraklı

Selam
Siz o makinayi ve kit lensi alin .
Makina icin ,"beni yaza kadar idare etse käfi"diye düsünmeyin ,ömür boyu kullanabilirsiniz.
Lens icinde ayni sey gecerli. Sadece (konu lens olunca) ilerde degisik lenslere ihtiyaciniz olacaktir.Bunada ozaman kendiniz karar verebilirsiniz.
Bol bol resim cekin ,degisik sartlarda ayni ayarlarda,degisik ayarlarda ayni sartlarda,vs.vs ,cektiginiz resimleri birbiryle kiyaslayin birseyler yapin iste ki ögrenesiniz.Bu arada mesela bu sitedeki yazilanlari okuyun bolbol.
Fotograf okadar genis bir konu ki ,anlantmakla bitmez derler ya iste öyle.
Rastgele

Tarih: 2 Mart 2012, 01:58 - İp: 88.***.**4.184
worldofhell
worldofhell (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürederim. makina olarak 450d aldım zaten kit lensle beraber kullanıyorum bu forumdan edindigim bilgilerle kendimi bile şaşırtan fotoğraflar çekiyorum. evet haklısınız makinede kit lensi bile fazla gibi çok memnunum yaza kadar ibaresi kullanmıstım evet ama o zamanlar pek bişi bilmiyodum simdi ise forumun icinde kayboluyorum adeta gün boyunca arastırma yaptığım oluyor dediginiz gibi anlatmaklada okumaklada bitmiyor tekrar teşekkürederim ışığınız bol olsun

Tarih: 2 Mart 2012, 15:28 - İp: 78.***.**0.0
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Tarih: 3 Mart 2012, 09:23 - İp: 88.***.**3.221