konvertor
konvertor (üye)
İstanbul / Meraklı

350d Türkçe Menü

arkadaşlar burkay güzel bir iş çıkarmış,350d yi Türkçeleştirerek ama Canon Türkiye yani Erkayalar böyle bir işlem makinayı garanti kapsamı dışında bırakır diyor.biz tanımayız burkay beyi diyor.bu ne yaman çelişkidir.350d si olanlar bu işlemi yaptıracakmı ? kime güveneceğiz ?

Tarih: 10 Kasım 2005, 09:52 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Evet makinenin programı değiştiğinde makine her türlü garantiden yoksun kalır.Bu sadece Erkayalar değil Uluslararası garantiden de yoksunluk anlamına gelir zira siz Canon'un programı üzerinde oynuyor onların belki ticari kaygılarla belkide ilerde tüketiciye sunmayı planladıkları Locked (kilitli ) özellikleri gün ışığına çıkarıyorsunuz.Ve üztelik algoritma değiştiği için (türkçe dilden ötürü çünkü ROM dosyaları zaten yeterince büyük ) makinenin fonksiyonlarında artış oluyor.
Bu nedenle makine her türlü garantilerden yoksundur.
Ancak programı şu an daha öncede belirttiğim gibi TEST aşamasındayız ve makine uyumluluk kontrollerini yapıyoruz.
Bittikten sonra gerekli her türlü açıklamaları ve olası hak kayıplarınıda son kullanıcıya anlatarak bu işi ücretsiz olarak yapacam.

Belki sana hakikaten beni tanımayan bir arkadaşa rastlamış olabilirsin...

Kimseye güvenme kendine güven.
350 D yi yapan japonlarda senin benim gibi insanlar.Onların bizden daha üstün bir zekaları yok.Öyleyse niye onlar yapabiliyor da biz yapamayalım?

Tarih: 10 Kasım 2005, 10:40 - İp: yok
x_brknt
x_brknt (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

murat bey D70s üzerinde bir türkçeleştirme çabanız var mı?

Tarih: 10 Kasım 2005, 11:59 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

hayır şu sıralar konica minoltada da uğraşıyorum

Tarih: 10 Kasım 2005, 12:02 - İp: yok
ariktekin
ariktekin (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar bir ara 350D için türkçe kitapçıktan sözediliyordu. Forumda yolumu kaybettim hangi platformda tartışılıyordu bulamıyorum. Sizden ricam 350d kullanım klavuzunun türkçesi var mı? varsa nasıl edinebilirim, lütfen yardım.
şimdiden teşekkürler
sinan

Tarih: 10 Kasım 2005, 17:36 - İp: yok
fotoguy
fotoguy (üye)
Ankara / Meraklı

Sorması ayıptır fotoğraf makinelerinin menülerinde okunup iyice anlaşılması gereken uzun paragraflar, vecizeler, mecazlı sözler mi var? Alt tarafı bir kaç kelime ingilizce. Türkçe olsa ne olur, olmasa ne olur? Kusura bakmayın ama çok gereksiz bir uğraş.

Bana kızarak "gerekli olan nedir sence" diye soracak olursanız:
Mevcut kelimelerin yerine türkçelerini yazmak yerine
makinede olmayan veya kilitli olan özellikleri açmak ya da yeni özelikler eklemek çok daha mantıklı ve gerekli bir uğraştır.

Bilg. programcısı olarak bu tür emeğe her zaman saygım sonsuzdur ama FAYDA her zaman birinci önceliktedir. Türkçe menünün kimseye faydası olmaz.

Tarih: 10 Kasım 2005, 18:34 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

merhaba aramıza hoş geldin pir geldin,
1- estafurullah niye ayıp olsun ki?
2-Hayır yok!
3-Alt tarafı bir kaç ingilizce kelime olduğu doğru peki ya üst tarafı??
4-Sana niye kızayım neden soru sorayım???
5-Fayda konusunda seninle hem fikirim bende zaten tüm çabalarım faydalı olabilmekte.
6-Şimdi sen peki buraya yazdıklarında bir fayda görüyor musun?

Tarih: 10 Kasım 2005, 19:00 - İp: yok
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Fotoguy foruma hoşgeldin,

Makinede üreticinin kitlediği özellikleri kırmayı etik olarak doğru mu buluyorsun?

Bence Türkçe kullanım kılavuzuna ihtiyacı olan kullanıcılara kılavuz temin etmenin bir sakıncası yok, hatta bu Canon'un da isteyebileceği birşey.

Sonuçta makinesini tüm yönleriyle kullanmayı öğrenen kullanıcının ileride orta sınıf SLR almasını bekliyorlar.

Tarih: 10 Kasım 2005, 23:45 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili görkemgo,
sanırım yanlış anladın zira fotoguy 'ın bahsettiği benim makine üzerinde yaptığım değişiklik nedeniyle EOS 350 d nin artık EKRAN menüsünün türkçe olmasıdır kullanma kılavuzu değil.Zaten türkçe kullanma kılavuzu satışla beraber verilmesi yasal bir zorunluluktur.

Tarih: 11 Kasım 2005, 10:42 - İp: yok
konvertor
konvertor (üye)
İstanbul / Meraklı

affedersiniz burkay,ben hala tam olarak anlayamadım.siz canon yetkili servisiyim diyorsunuz.tse de erkayaların servisi olarakta görünüyorsunuz ama erkayalar sizin yapmış olduğunuz işin arkasında durmuyor.bu nasıl oluyor ?
canon makinamız bozulduğunda mesela 350d size göndersek garanti kapsamı içinde yapıp ücret almadan göndermiyormusunuz ? evet ücretsiz yapıp teslim ediyorum diyorsanız nasıl oluyor da menüyü türkçeleştirince makina garanti dışı kalır ? sonuçta kanunen siz yetkili canon servisiyseniz yetkili serviste yapılan işlem nasıl yetki dışı sayılıyor ? gerçekten çok ilginç
şunu demek istiyorum erkayalar sizi çorumda resmi servisi olarak gösteriyorsa niçin yaptığınız işlerin arkasında durmuyor ?en azından bu iş için bir emek veriyorsunuz ve takdir edilesi bir durum.

#konvertor' tarafyndan 11.11.2005 12:45:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2005, 12:36 - İp: yok
konvertor
konvertor (üye)
İstanbul / Meraklı

birde bu topicteki arkadaşlar gayet kibar yazılar yazarken sinirlenmeniz niye ? örnek olarak fotoguy ın yazdığı yazıya fevri bir tavırla şöyle cevap veriyorsunuz "bu yazıyı yazmakta ne fayda gördün" burası demokratik bir ortam ve isteyen belli çerçeve içinde istediğini yazabilir...

Tarih: 11 Kasım 2005, 12:40 - İp: yok