didan
didan (üye)
Yurtdışı / Amatör

350 Lcd Monitoru Acamiyorum Yardim.

Selamlar.
bu gun canon 350d + 18-55 ve 75-300 ojcektif kitini aldim... makine guzel her sey hos
fakat cekim yaparken lcd monitoru acamiyorum (ustteki lcd ekran degil alttaki lcd monitoru renkli olan)
aceba boyle bir ozellik yok mu ? yoksa benmi beceremedim anlayamadim.

tesekkurler.

Tarih: 27 Ağustos 2006, 00:25 - İp: 81.***.**6.119
Emre.
Emre. (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kullandigin makine bir dslr, yani goruntu vizore ayna yardimiyla geliyor bu yuzden fotograflari ekranda cektikten sonra gorebilirsin. [>:D

Tarih: 27 Ağustos 2006, 00:45 - İp: 81.***.**0.31
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba didan dslr makinelerin lcd ekranından fotograf çekemssin sadece çektiğin fotografı görebirisin.Fotograf çekmek için sadece vizörü kullanabilirisin.

Tarih: 27 Ağustos 2006, 00:45 - İp: 85.***.**3.106
didan
didan (üye)
Yurtdışı / Amatör

cevaplar icin cok tesekkurler kullanim klavuzunda bende simdi gordum oyle bi not eklemisler ve uzuldum gerci ama olsun alisirim artik sonucta dslr

sagolun

Tarih: 27 Ağustos 2006, 01:03 - İp: 81.***.**6.119
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

350 D alarak ne kadar dogru bir karar vermis oldugunuzdan supheliyim. DSLR demek daha iyi fotograflar anlamina gelmiyor. Forumdaki efsanelere kapilip DSLR aldiysaniz hemen beklediginiz sonuclarida alamayabilirsiniz.oncelikle piyasadan temel fotograf hakiinda bir kitap bulmanizi, temel kavram ve degiskenler hakkinda bilgi edinmenizi tavsiye ederim.

Tarih: 27 Ağustos 2006, 07:57 - İp: 67.***.**4.88
didan
didan (üye)
Yurtdışı / Amatör

evet 5 6 kadar kitabim var (kenarda bos durmuyor hepsini okudum) ama dslrlerde lcd monitorun kullanilamiyicagini aslinda tahmin etmistim ayna olayi yuzunden vizor lcd degildi vs..
daha once sony f717 - f828(rezalet) fuji canon ve buna benzer diger slr-like tipi makineler kullandim hep .(cok daha onceleri analog slrler ayrica) tabiki %100 bi amatorum.
ama dediginiz gibi slr-like makinelerdeki objektif olsun ve tek objektif ile yapilabilicek seylerin cok fazla olmasi ve dslrye gecip benim aklimin daha o makinelerde kalmasi kafami karistirdi dogrusu .

f828 2cmden makro yapip 200mm ye kadar cikabilien bi objektife sahipti simdi dusunuyorumda bu dslr ile onlari yapmam icin heralde bi kac tane objektif almam gerekiyor.
neyse yavas yavas ogrenicez.

yardimlar ve cevaplar icin cok tesekkurler.

Tarih: 27 Ağustos 2006, 12:12 - İp: 81.***.**0.82
ercxn
ercxn (üye)
İstanbul / Amatör

Bunun için SLR bir makinaya geçmeden önce iyice düşünüp karar vermek gerekir ki, slr makinaların tüm özellikleri bir yana sadece objektifde esnek seçeneklere sahip olması ve kullandığınız objektifin hakkını sonuna kadar vermesi diğer çeşit tüm makinalardan ayırt edilip seçilme sebebi olabilecek bir neden. Zamanla makinanın tadını çıkarmaya başladıkça kafanızda diğer makinalar için şüphe kalacağını sanmıyorum didan. İyi resimlerle hoşçakalın.

Tarih: 28 Ağustos 2006, 17:14 - İp: 88.***.**9.14
red_bulls
red_bulls (üye)
Kocaeli / Amatör

selam didan 350 d alarak cok iyi bir secim yapmışsın hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan .aynı olayı bende aldıktan sonra öğrendim. sanırım bir iki gün sonra kafana siyah beyez cekimi de takılacak makinanın siyah beyaz cekim özelliği var.

Tarih: 31 Ağustos 2006, 18:16 - İp: 85.***.**2.24
  • 1