onur_dt
onur_dt (üye)
İzmir / Amatör

300d Ve 350d Netleme Hızı?

300d ve 350 d arasında kaldım ve 300d nin açılması yani çekime hzır hale gelmesi ve deklanşöre bastığımda netliyip fotografı çekmesi yavas deniliyor?350 d bu hız nasıl,d70 i biliyorum 0.2 sn de acılıyor makine ve deklanşöre bastığım anda netliyip çekio?dadaganst sende 350d oldugunu biliyorum e yardımcı olursan sevinirm

Tarih: 29 Mayıs 2005, 20:53 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

350D
açılış:0.25 saniye
odaklanmayı yapıp deklanşöre basmayla fotoğrafın pozlanması arasında geçen süre : 0.095 saniye
300D
açılış:3 saniye
odaklanmayı yapıp deklanşöre basmayla fotoğrafın pozlanması arasında geçen süre:0.142 saniye

#kobra' tarafından 30.05.2005 05:33:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mayıs 2005, 00:31 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar onur_dt..

300d'nin bir eksisi 3 sn'lik acilma suresiydi.. 350D'de ise 0.2 saniye, ya da kobranin dedigi gibi 0.25sn'dir.. shutter lag suresi ise 100milisecond.. ya da kobranin dedigi gibi 0.095sn..
ama focus yapma suresi kullanilan objektife gore, focuslanan yere gore degisir.. hizli netleme yapan objektifler var yavaslari var.. ayrica bazi yerlere yapilan focus, makine tarafindan algilanamadigi icin gecikebilir..

sonuc itibariyle 350D VE D70'de acilma suresi goz acip kapayincayadan daha kisa.. ben elimle on'a getirip makineyi gozume yaklastirincaya kadar makine coktan acilmis oluyor.. yani sorun yok... ama 300D'nin 3 sn beklemesi var, pek de kabul edilebilir birsey degil DSLR icin, oyle degil mi kobra?

Tarih: 30 Mayıs 2005, 03:56 - İp: yok
art light
art light (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili arkadaşlar öncelikle merhaba;
canonun bilinidiği gibi L serisi objektifleri çok yüksek performasta hızlı ve net sonuşlar elde eden lensler var..kırmızı halkadırlar..bunlar optik olarak ve birtakım özellikleriyle çok kaliteli lenslerdir..mesela objektifde USM (ultra sonic motor) diye bir yazı göürürüz bu bildiğim kadarıyla sadece L serisinde bulunan bi özelliktir bu sessiz netlik yapmasını sağlar aynı zamanda da hızlı..

diğer lenslere gelince canon un çok vasat lensleride vardır ve bunlar sesli ve yavaş focus yapar..bu rahatsız edci bir durum tabi..şimdilik bu kadar umarım açıklayıcı olmuştur..

saygılar...

Tarih: 7 Haziran 2005, 20:54 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

L serisinden olmayan usm motora sahip lensleride mevcut

Tarih: 7 Haziran 2005, 21:30 - İp: yok
  • 1