devrim1
devrim1 (Üye)
Kocaeli / Amatör

18-200 Yere Düştü Yardım [:^(]

içerisinde iki adet birbirine geçme kovan ek yerlerinden çatlak şeklide koptu sıkışmadan dolayı çalışmıyor. alüminyum malzeme sanırım japonla tutturamadım yada acele ettim.
karburotor çatlağını japon ve sigara külü yardımı ile kapattığımı iki denememde de başarılı olmuştu kapanacak yer özellikle maltepe sigarası külü ile doldurulup üzerine japon yapıştırıcıyı damlatın. aklınızda olsun. olmaz böyle bir şey diyeceksiniz.çok hızlı ve sağlam bir yapıştırma olyor. resmen çeliğe dönüşüyor.
bu seferki denememde sigara külü yabancı sigaradan olduğu için tutmamış olabilir. 404 ile denedim kurumasını bekliyorum
servisi dışarıya parça vermiyor. ancak biz tamir ederiz diyorlar. parça temin edebilsem kendim yapmış olurum maksat sadece ucuza getirmek değil onunla yaşamak.
18-200 ün tüm parça resimlerinizi görmek isterseniz nereye upload yapacağımı söyleyin yeter.

Tarih: 18 Mayıs 2008, 00:34 - İp: 78.***.**6.31
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

www.imageshack.us

Siz ciddi misiniz ?

Tarih: 18 Mayıs 2008, 00:44 - İp: 144.***.**0.219
dewilturk
dewilturk (Üye)
Yurtdışı / Meraklı

cok ilginc resimleri bende merak ediyorum..bu arada kul yerine karbonat ve japon deneyin

Tarih: 18 Mayıs 2008, 01:44 - İp: 217.***.**3.133
devrim1
devrim1 (Üye)
Kocaeli / Amatör

http://rapidshare.com/files/115688149/18-200.rar.html

18-200 nikon af-s lensin resimleri. merak eden arkadaşlar için .
rapishare den dosya almayı biliyorsunuzdur umarım . )

Tarih: 18 Mayıs 2008, 05:35 - İp: 78.***.**6.31
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun diyeyim. Umarım sorununuzu bir an önce çözersiniz. Bu arada japonu sizin gibi sık kullanan biri oalarak bir tavsiyede bulunayım; siggara külü yerine KARBONAT....Yapıştıracağınız yere önce toz karbonat, sonra japon...Deneyin, külden daha iyi netice verdiğini göreceksiniz...

Tarih: 18 Mayıs 2008, 11:57 - İp: 195.***.**6.108
devrim1
devrim1 (Üye)
Kocaeli / Amatör

karbonat iyi fikir denedim bir kısım tuttu bir kısım tutmadı.
topladım lensi manuel olarak çalışıyor biraz sıkışma var kasmadan dolayı. çekimi manuel yapıyorum . şimdilik iş görüyor. yinede servise göndermek zorundayım . astarı yüzünü geçmez umarım.

Tarih: 19 Mayıs 2008, 10:26 - İp: 78.***.**6.183
  • 1