cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

S6500 Türkiye'de...

Merhaba Arkadaşlar;

Beklenen FujiFilm FinePix S6500 sonunda ön siparişe açıldı. Hepsiburada ve IdéEFIXE'te satışına başlandı. Ürün 19.01.2007 tarihinde stoklarımızda olacaktır. Dediğimiz gibi ürün Almanya fiyatı civarındadır. Bazılarımız fiyatın çok pahalı olduğundan yakınmış fakat her zaman söylediğim gibi, fiyatlarımız "Almanya" seviyesinde olacaktır. Örnek olarak www.amazon.de sitesinde ürün şu anda 374€ + vergiler şeklindedir. Almanya'da vergilerin %16 olduğunu düşünürsek fiyat 433,84€'ya ulaşıyor. Bunu da YTL'ye çevirdiğimiz zaman 820-830 YTL arasında bir fiyata tekabül ediyor. Arada 170 YTL gibi bir fark kalıyor. Buna ithalat maliyetleri ve garantiyi dahil edersek hemen hemen kafa kafaya gelmiş oluyor. Yani arkadaşların bu kadar tepki vermesine bir anlam veremedim.

Fiyat konusunu geçelim, ürüne gelelim.
Yüz tanıma özelliğiyle ön plana çıkan ürün S9500'le aynı objektifi kullanmaktadır. 10,7x optik zoom'a sahip bu 28 mm'lik objektifle hem geniş açı, hem de tele fotoğraflar çekebilirsiniz. 1/1,7" CCD boyutu SLR-Like makineler için gayet uygundur. S serisinin önceki modellerine göre LCD ekranı daha büyük. 2,5" LCD ekranı mevcut. Ayrıca 3200 ISO'ya çıkması da cabası.

Makinenin kısaca özellikleri bunlar. Bir de yüz tanıma özelliğini anlatan 2 tane flash link eklemek istiyorum.

Flash_1

Flash_2

Şimdilik bu kadar. Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Tarih: 8 Ocak 2007, 11:50 - İp: 81.***.**2.84
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Selam dervisasa,
Tahminim, Şuatın 10' nu bulur. e tabi zor birde fiyatlar böyle anormalleşince biraz sıkıntıda veriyor ama hayırlısı ne ise o olsun....

Tarih: 3 Şubat 2007, 11:50 - İp: 62.***.**8.125
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

fiyat fiyat fiat 975 ytl olmus fiyati bence en onemlisi s 9500 ile arasindaki fark.. 300-400 ytl fark nerden kaynaklanıyo.. sanırım arkadasındaki lcs oynamıyo bu onemli olabilecek bir fark olabilir slr like bir makine icin ama . fiyatı uygun oldugu icin 9500 yerine trcih edilebilir mi? oana bakmak lazım....

Tarih: 3 Şubat 2007, 13:08 - İp: 88.***.**6.42
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba k.etkisi

Aradaki fiyat farkı, yurtdışından ithal ederken bize olan maliyetinden kaynaklanıyor.

Bu arada bizim çok sevindiğimiz, doğal olarak sizlere de yansıyacak bir gelişme oldu. Onu da buradan belirtmek isterim. FujiFilm'in Avrupa satış ekibi tamamen değişerek çok genç ve dinamik bir ekip geldi. Bu da bizim maliyetlerimize yansıyacak doğal olarak.

Buna ilk örnek olarak S6500fd'nin Cuma günü meydana gelen fiyat düşüşünü gösterebiliriz. En azından fahiş fiyattan aldığımız üründe indirim yaparak biraz da olsa kolaylık sağladılar. Şu anda hala araştırma yapmaktalar ama benim düşüncem özellikle FujiFilm'in yeni gelecek modellerinin fiyat konusunda avantajlı olacağıdır. Emin olun biz fiyat konusunda sizin bizimle savaştığınızdan daha fazla savaşıyoruz.

Saygılar

Tarih: 5 Şubat 2007, 10:27 - İp: 85.***.**3.97
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sevgili cihansenol;
almanyada şu anda 290 euro gibi bir fiyata geriledi 6500.Bunun içinde %19 kdv de var. Siz nasıl oluyorda bundan daha yüksek fiyatla alıyorsunuz anlamıyorum.
Direk japonyadan alma imkanınız yokmu acaba.

Tarih: 6 Şubat 2007, 00:05 - İp: 85.***.**9.217
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

fiyat konusunda bizden daha fazla savaştığınıza eminim cihansenol

Tarih: 6 Şubat 2007, 00:38 - İp: 85.***.**6.55
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yazık olacak yoksa 6500 e.Bu fiyatlara kimse almaz. Adamlara deyin Türkler fakirdir, bu fiyata almalarına imkan yoktur diye.

Tarih: 6 Şubat 2007, 00:47 - İp: 85.***.**9.217
06
06 (üye)
Ankara / Meraklı

Sayın Cihan Şenol,
Mücadelenizin halkınızın yararına olacağını,ürünlerinizin haklı bir yere gelmesinede katkı yapacağını umar,başarılar dilerim.

Sayın Pazarbey,
Avrupalı fakir olduğumuza inanmaz; Bizler hala Canon S3 ü 1000-1200 liraya alırken...

Fuji s6500fd şu haliyle kartsız satılsaydı sanırım 850 ytl olurdu galiba,eh gelişme olmuş demekki.Ne oldu? makinanın teknik bir eksikliğimi oldu; bir değişiklik yok...IS olmaması ve XD kullanmasından başka çekince duymayacağımız bir makina.

Tarih: 6 Şubat 2007, 10:42 - İp: 88.***.**2.206
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

xd pahalı ama çok çok hızlı. Bu nedenle pahalı olmasının açığını bir nebze kapatıyor.
Hakikaten bazı ürünler 3 kat daha pahalı bizde.İnanmazlar valla.

Tarih: 6 Şubat 2007, 12:16 - İp: 85.***.**9.217
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

ya pazarbey kardeşim
adam s6500fd nin tr fiyatını belirlerken neden almanya fiyatını baz alsınki ?? İsterse almanyada 100 euro olsun ne farkeder...
Sen tr de paşa paşa s3 e 1000 ytl veriyor musun? veriyorsun... E bu s6500fd s3 den kat kat iyi değil mi? Daha yeni teknoloji daha gelişmis mercek vs vs vs... Bence şu andaki 975YT lik fiyat çok iyi bir fiyat tr şartlarında.

O zaman amerikada benzin 70 cent , bizde 2 dolar.. Hemde bizim dibimizden çıkıyo bu benzin. Yani amerikanın lojistik masrafı çok daha fazla.. E hadi petrol ofisini de protesto edin )

Tarih: 6 Şubat 2007, 14:32 - İp: 213.***.**8.2
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ben s2 yi Almanyadan gettirtim.Hemde 450 euroya. Nerede ise ilk alan bendim.
Tabi canım serbest piyasa ekonomisi. İsteyen alır, isteyen almaz.
Ama gerçekten Avrupa fuji Türkiye Fujiye çok pahalıya satıyor ürünlerini gibi geliyor bana.
Positif almanyadaki fiyatlar için bizim alışımızdan bile aşağı demişti bir seferinde.
Bizim anlamadığımız acayip bir piyasa bu sanırım.

Tarih: 6 Şubat 2007, 16:55 - İp: 85.***.**9.217