cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

S6500 Türkiye'de...

Merhaba Arkadaşlar;

Beklenen FujiFilm FinePix S6500 sonunda ön siparişe açıldı. Hepsiburada ve IdéEFIXE'te satışına başlandı. Ürün 19.01.2007 tarihinde stoklarımızda olacaktır. Dediğimiz gibi ürün Almanya fiyatı civarındadır. Bazılarımız fiyatın çok pahalı olduğundan yakınmış fakat her zaman söylediğim gibi, fiyatlarımız "Almanya" seviyesinde olacaktır. Örnek olarak www.amazon.de sitesinde ürün şu anda 374€ + vergiler şeklindedir. Almanya'da vergilerin %16 olduğunu düşünürsek fiyat 433,84€'ya ulaşıyor. Bunu da YTL'ye çevirdiğimiz zaman 820-830 YTL arasında bir fiyata tekabül ediyor. Arada 170 YTL gibi bir fark kalıyor. Buna ithalat maliyetleri ve garantiyi dahil edersek hemen hemen kafa kafaya gelmiş oluyor. Yani arkadaşların bu kadar tepki vermesine bir anlam veremedim.

Fiyat konusunu geçelim, ürüne gelelim.
Yüz tanıma özelliğiyle ön plana çıkan ürün S9500'le aynı objektifi kullanmaktadır. 10,7x optik zoom'a sahip bu 28 mm'lik objektifle hem geniş açı, hem de tele fotoğraflar çekebilirsiniz. 1/1,7" CCD boyutu SLR-Like makineler için gayet uygundur. S serisinin önceki modellerine göre LCD ekranı daha büyük. 2,5" LCD ekranı mevcut. Ayrıca 3200 ISO'ya çıkması da cabası.

Makinenin kısaca özellikleri bunlar. Bir de yüz tanıma özelliğini anlatan 2 tane flash link eklemek istiyorum.

Flash_1

Flash_2

Şimdilik bu kadar. Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Tarih: 8 Ocak 2007, 11:50 - İp: 81.***.**2.84
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

''Arada 170 YTL gibi bir fark kalıyor. Buna ithalat maliyetleri ve garantiyi dahil edersek hemen hemen kafa kafaya gelmiş oluyor.''

Sayın Cihan bey'in bir sözüne takıldı aklım.
1.Fujifilm yanılmıyorsam uzak doğu kökenli bir marka.Yani üretim yeri Almanya yada Avrupa değil.Yanılıyorsam düzeltin.
Peki nasıl oluyorda bu ithalat maliyetleri hiçbir ülkeye uygulanmıyorda bize uygulanıyor?
Buradan uygulanmıyor gibi bir anlam çıkmasın,en üstteki Cihan bey'in yazısına istinaden bu sonucu çıkardım.

2.Garanti dahil edildiğinde makinanın fiyatı yükseliyor denmiş.Peki almanya fiyatlarına garanti dahil değil mi?
Yani bir alman vatandaşı yüzde 16 vergi ödeyerek Cihan bey'in dediğine göre S6500 modeline 820-830 ytl'ye sahip olabiliyor Almanya'da.Peki bu vatandaş'a Almanyada bu fiyatla makina garantisiz mi satılıyor?

Çünkü söylemden anladığım şu;

Diğer ülkeler makinaları ucuza satıyorlar çünkü üzerlerinde garanti bulunmuyor,fuji türkiye ise makinaya garanti veriyor,bu yüzden de daha yüksek bir satış politikası izliyor.
Cümleden çıkardığım anlam bu benim.

İlaveten Cihan bey'e gereksiz yere sert çıkan,yorumları aşağılayıcı boyuta yaklaşan yazılar yüzünden üzüldüğümü söylemeliyim.Firma adına bilgisi dahilinde marka kullanıcılarına yada marka ile ilgili bilgi eksiği olanlara yada marka ile ilgili merak edilen sorulara kendisi elinden geldiği kadar yardımcı olmakta.

Tarih: 14 Ocak 2007, 19:34 - İp: 85.***.**8.14
htintas
htintas (üye)
İstanbul / Meraklı

Hesap ortada kimse kimseyi kandırmasın. Türkiyede her zaman ürünleri daha pahalıya alıyoruz.Aşağıda Almanya sitelerindeki fiyatların sıralaması mevcut. 335 Eurodan başlıyor(Kargo Dahil) 350 Euro = 650 YTL Bunun üstüne ne desen boş. Herkesin ALmanyada bi akrabası bi tanıdığı vardır, getirtir kullanır.
1000 - 650 = 350 YTL cebinde kalır. Haksızmıyım

Fiyat Sıralaması

#htintas' tarafından 15.01.2007 03:29:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ocak 2007, 03:27 - İp: 88.***.**4.176
zaranbula
zaranbula (üye)
İstanbul / Amatör

Türkiye de ithalat vergisi diğer ülkelere göre yüksek olabilir.
Genel olarak dışardan gelen herşey daha pahalı satılıyor zaten güzel ülkemde. Bu birtek fuji ye has bir şey değil.

Tarih: 15 Ocak 2007, 03:35 - İp: 88.***.**7.231
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Canon ve Nikon'dan yediğimiz kazığın hattı hesabı yokken, Fuji onların yanında daha insaflı kalıyor. Ayrıca müşteri memnuniyeti de gördüğüm kadarıyla ön planda, Cihan beye fazla yüklenip küstürmeyelim lütfen.

Tarih: 15 Ocak 2007, 08:21 - İp: 85.***.**1.138
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Arkadaşlar;

İşlerimin yoğunluğu yüzünden geçen hafta siteye uğrama şansım olmamıştı. Şimdi sorduklarınıza tek tek cevap verebilirim.

Sevgili emin55, hepsiburada.com alarm listesindeki bi ürün kısa süreli de olsa satıştan kaldırılınca "artık üretilmiyor" gibi bir mail atıyormuş demek ki. ben de yeni öğrenmiş oldum bunu. kendilerini uyaracağım bu konuda. S6500'ün üretimden kalkması gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece biz planladığımız zamandan erken davranınca gümrük tarafında ufak problemler çıktı. O yüzden gelişi gecikti. Durum bu.

Sevgili osmanlı, FujiFilm Japon kökenli bir marka, fakat ana dağıtım büroları mevcut. Almanya da onlardan biri. İthalat maliyetleri tabi ki her ülke için geçerli ama maalesef her markada her üründe olduğu gibi biz de her ülkeden daha fazla maliyetle ürünleri temin ediyoruz. Bu konuda biz de yeri geldiğinde Japonlarla uzun tartışmalara girebiliyoruz.

Sevgili zaranbula ve murgur, doğru tespitleriniz ve desteğiniz için teşekkürler..

Tarih: 15 Ocak 2007, 09:40 - İp: 81.***.**2.84
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Cihan Bey,
Açıklamalarınız için çok teşekkürler, Diğer bir forumda, ben dahil 8 kişi kadar bu ürünü almak için bekleyen var, Cevabınızı aynen ileteceğim,
Ve bu arada, 2 konuda bilgi almak istiyorum.
1. s6500fd ve s9500 ile s9600'lerin üstündeki Lense uygun "Wide Conversion Lens WL-FXS6" kodlu bir geniş açı adaptörü var. Bu da türkiye' de bulunacakmı?
2. Bir hata yapıp kart okuyuculu çok işlevli yazıcı almadım. Bunun nedenle piyasada Çin malı çok değişik markalarda ama birbirine benzeyen kart okuyucular problemimi çözecek, ancak denediğimiz 4-5 marka kart okuyucu xD-Picture kartları okuyamadı veya problem çıkarttı.Sizin sitenizde,DPC-23 in 1 kodlu çoklu ve DPC-UD1
USB kart okuyucu var ve hiç biri şu anda piyasada bulunmuyor.,
Sizin Önerebileceğiniz bir veya bir kaç çoklu veya tekil kart okuyucu var mı?
Şimdiden teşekkürler.....

Tarih: 15 Ocak 2007, 16:45 - İp: 62.***.**8.125
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili bipekkan;

1 - S6500 ve S9600 için şu ana kadar kullanılmakta ve satışta olan WL-FX9 ve TL-FX9 adaptörleri kullanabilirsiniz. Şu anda stoklarımızda yok ama en kısa zamanda tekrar gelecek.

2 - Şu anda stoklarımızda kart okuyucu kalmadı, bize Japonya'dan Ye-Data markalı bi kart okuyucu gönderdiler ve şirkette onları kullanıyoruz. Açıkçası kart okuyucular hakkında pek fazla tecrübem yok, bi marka önermem doğru olmaz.

Tarih: 15 Ocak 2007, 17:17 - İp: 81.***.**2.84
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese kolay gelsin...

Arkadaşlar neye niyet neye kısmet demek benim durumumdaki bir için çok yerinde bir tabir her halde. K100d alacağımı söylerken ve hatta kafam karışmasın diye başka hiç bir makineye bakmazken, maddi durumlardan ötürü ikinci el Like modellere yönelmiştim mecburen. Lakin karşıma bir anda 6500 çıktı ve fiyatı beni çok şaşırttı. Üç taksit ve faizsiz. Vay dedim çok iyi zaten ikinci el like modeller için 600 ytl i gözden çıkarmışken 700 ytl dolaylarında bir fiyat vermek gayet uygun dedim ve siparişimi verdim. İnşallah bu hafta içinde gelecek. Forumu takip edemiyordum ama galiba gayet uygun bir fiyata almışım. USA garantili ve yanlış okumadıysam (o sıra gözlüklerim gözümde değildi sanırım ) Türkçe dil seçeneceği de mevcut. Öyle işte sabırsızlıla bekliyorum.

Tarih: 16 Ocak 2007, 08:24 - İp: 85.***.**2.201
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Cihan Bey Çok Teşekkürler...

Tarih: 16 Ocak 2007, 13:36 - İp: 62.***.**8.125
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

cihan bey acaba bu makineyi ankara'da nerede bulabiliriz acaba.cok önemli cevap yazarsanız cok memnun olurum.iyi günler.....

Tarih: 16 Ocak 2007, 18:37 - İp: 85.***.**3.147