cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

S6500 Türkiye'de...

Merhaba Arkadaşlar;

Beklenen FujiFilm FinePix S6500 sonunda ön siparişe açıldı. Hepsiburada ve IdéEFIXE'te satışına başlandı. Ürün 19.01.2007 tarihinde stoklarımızda olacaktır. Dediğimiz gibi ürün Almanya fiyatı civarındadır. Bazılarımız fiyatın çok pahalı olduğundan yakınmış fakat her zaman söylediğim gibi, fiyatlarımız "Almanya" seviyesinde olacaktır. Örnek olarak www.amazon.de sitesinde ürün şu anda 374€ + vergiler şeklindedir. Almanya'da vergilerin %16 olduğunu düşünürsek fiyat 433,84€'ya ulaşıyor. Bunu da YTL'ye çevirdiğimiz zaman 820-830 YTL arasında bir fiyata tekabül ediyor. Arada 170 YTL gibi bir fark kalıyor. Buna ithalat maliyetleri ve garantiyi dahil edersek hemen hemen kafa kafaya gelmiş oluyor. Yani arkadaşların bu kadar tepki vermesine bir anlam veremedim.

Fiyat konusunu geçelim, ürüne gelelim.
Yüz tanıma özelliğiyle ön plana çıkan ürün S9500'le aynı objektifi kullanmaktadır. 10,7x optik zoom'a sahip bu 28 mm'lik objektifle hem geniş açı, hem de tele fotoğraflar çekebilirsiniz. 1/1,7" CCD boyutu SLR-Like makineler için gayet uygundur. S serisinin önceki modellerine göre LCD ekranı daha büyük. 2,5" LCD ekranı mevcut. Ayrıca 3200 ISO'ya çıkması da cabası.

Makinenin kısaca özellikleri bunlar. Bir de yüz tanıma özelliğini anlatan 2 tane flash link eklemek istiyorum.

Flash_1

Flash_2

Şimdilik bu kadar. Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

Tarih: 8 Ocak 2007, 11:50 - İp: 81.***.**2.84
dinamik
dinamik (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese selam
Yaklaşık bir yıldır forumları okuyarak fotoğrafçılık konusunda paylaştığınız tecrübeleri takip ediyorum
Sizlerin tecrübelerine dayanarak Ben de bu makinayı almaya karar verdim ve forumunuza üye oldum .benimde sizlere bi sorum olacak S600 fd (amerikadaki ismi olduğunu zannediyorum) modeli için aşağıdaki linkde image stabilizatör olduğu söyleniyo doğrumu http://www.hemalhemsat.com/main/auctiondetail/1933756.php

Tarih: 7 Şubat 2007, 12:05 - İp: 85.***.**2.239
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Evet makinenin üzerinde böyle bir mod var. Bende ilk gördüğümde şaşırmıştım. Sağlam bir iki deneme fotoğrafı çekip bu konuyu açacaktım ama beni geçtin. PS modda çektiğim max zumlu fotoğraf ile Auto modda çektiğim yine max. zumlu fotoğraf arasında neredeyse hiç fark göremedim. Hatta bilerekten ellerimi bile titrettim, auto modda daha fazla titrettim ama yine bir fark göremedim. Cihan beyin makinenin özelliklerini vurgularken bu konuya değinmediğini düşününce de acaba dedim bende mi bir anormallik var yoksa bu mod başka bir işe mi yarıyor. Keşke daha fazla zamanım olsa da daha doğru sonuçlar verebilecek ortamlarda deneyebilseydim PS modu o zaman daha net bir şeyler diyebilirdim. Cihan beyden yanıt bekleyelim bence.

Tarih: 7 Şubat 2007, 12:42 - İp: 85.***.**9.19
ayberk05
ayberk05 (üye)
Ankara / Amatör

hocam selam. bende bu işlerde bir tazeyim. s6500fd bilinen iki alış satış sitesinde, 600 ytl civarında. hemde kargo çanta ve tripod dahil. ayrıca ürünlerin büyük bir çoğunda türkçe menü de var ve açılmamış halogramlı ambalajında. alasım geliyor ama bir türlü netleştiremedim. ürünler amerika yada japonyadan alınıyormuş. bu nedenle türkiyede geçerli garantileri yokmuş. ama 30 euro vererek bakım yada tamire gönderilebiliyormuş. bu konuda bir fikir alabilirmiyim

Tarih: 10 Ağustos 2007, 16:54 - İp: 88.***.**4.120
cihansenol
cihansenol (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba Ayberk05;

Belirttiğin sitelerde "sıfır" diye satılan ve sözde hologramlı ürünler aslında Türkiye'ye yasal olmayan yollardan vergisiz bir şekilde sokulan ürünlerdir. Yani resmi ithalat değildir. Türkiye'de geçerli garantilerinin olmadığı doğrudur fakat bizim resmi olmayan bir ithalatı 30 Euro karşılığında tamir etmek gibi bir durumumuz yok. Amerika'ya gönderip de tamir ettiririm diyorsanız 30 Euro'yu sadece nakliye masrafı için ödersiniz. Yani arıza durumunda cihaz muhtemelen astarı yüzünden pahalıya gelir. Ayrıca Amerika'dan gelen modellerde Türkçe Menü var mıdır ondan da emin değilim.

Tarih: 10 Ağustos 2007, 17:18 - İp: 85.***.**3.97
osumer
osumer (üye)
Rize / Meraklı

Sayın ayberk05;
Büyük internet sitelerinden hatta ürüne sigorta yapan sitelerden almanı tavsiye ederim.
200 ytl uğruna 600 ytl den olma

Tarih: 13 Ağustos 2007, 12:25 - İp: 81.***.**3.62
iminsane
iminsane (üye)
İstanbul / Amatör

Ben hala bu makinenin fiyatının türkiyede neden düşmediğini anlayamıyorum, Almanya'da bugün aynı makinei aynı hediye donanımıyla alsanız 650 ytl veriyorsunuz. Tamam Fuji Türkiye de adam çalıştırıyor, ithalat yapıyor vs onun giderleri var ama Almanyada2ki satıcının yok mu?
Sahibinden.com gibi sitelerde satılan ürünlere olan talep bundan dolayı bu kadar fazla...

Tarih: 14 Ağustos 2007, 12:14 - İp: 85.***.**0.79
doringo
doringo (üye)
İstanbul / Amatör

650 ytl çok hocam. www.pixmania.com almanyada bu aleti 245€ + 8 € kargo parasına satıyor. ki buda yaklaşık olarak 450 ytl yapıyor. buda iyi bir rakam.
Türkiyedekinin yarı parasına.hatta tax free alınabilirse 22 € da tax free den geri gelir. Ama uluslararası garanti Türkiye'de geçiyormu onu Cihan yada Cem abilere sormak lazım

Tarih: 15 Ağustos 2007, 10:22 - İp: 217.***.**1.24