eneshasanbaba
eneshasanbaba (üye)
İstanbul / Meraklı

Fujifilm Makinesi Almayı Düşünüyorum

Arkadaşlar fotoğraf makinesi hakkında pek bir bilgim yok size sığınarak alıcam bu makineyi bu fiyata almam doğrumudur ne kadar iyi sonuçlar çıkabilir çok kararsızım yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Bu makine yerine makine tavsiyesiside verebilirsiniz.

FUJIFILM FINEPIX HS30
Etkin Çözünürlük (mp) : 16
MODEL : FINEPIX HS30
Optik Zoom : 30X
Beyaz Ayarı Dengesi:Otomatik ,Manuel
Dahili Hafıza (mb):25MB
Enstantane Hızı (sn):-30 saniye ? 1/4000
Video Format :H.264 FullHD
Panaromik Çekim : Var 360 derece
Dijital Zoom : 2x
Etkin Çözünürlük (mp):16
Görüntü Sezici Tipi:1/2-inch EXR CMOS
Iso Hassasiyeti :100/200/400/800/1600/3200

1699,00 TL

Tarih: 4 Mart 2013, 15:22 - İp: 94.***.**2.14
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

paradoks lütfen kullanmadığın makine için yorum veya kötüleme yapma ayrıca almasını tavsiye etiitiğin cihazlar arsında d3000 de var 3000 in özelliklerinide bilmiyosundur sen
af yokd
dili ing
LCD den göremiyosun
full hd video yok
ayrıca şuan nikon expeed3 ilemci kullanırken d3000 de expeed işlemci var
daha sonra 2006 model bir makine olduğundan her lens bulamıyosun
bunları göz ününe aldığında nasıl oluyorda d3000 hs 30 dan iyi oluyor lütfen incelemdiğin makinalr hakkında yorum yapıp herkesin aklını karıştırma

Tarih: 1 Nisan 2013, 15:05 - İp: 78.***.**3.141
nuri2009
nuri2009 (üye)
Konya / Doğa Fotoğrafçısı

fiyatıda elektronik marketlerde 1400 tl hs 30 un

Tarih: 1 Nisan 2013, 15:07 - İp: 78.***.**3.141
paradoksss
paradoksss (üye)
Giresun / Amatör

sayın nuri2009. d3000 i mi nerden biliyorum. çünkü o makıneyi kullanıyorum.af-s lensleri takıp rahatlıkla kullanabiliyorsun ve gayette ucuz bi body.iyi bir lensle 1700 tl ye gene söylüyorum fuji hs serisinden önde olur.
fuji gibi kalitesiz görüntü ve yavaş af yi, hatta berbat isoyu gördükten sonra her zaman d3000 i öneririm. çünkü hs20 kullandım ve defalarca hs serisinde hakkında inceleme okudum. en iyisi sen karşındakini bilgisini bilmeden boşuna bişeyler söylediğini düşünme...
sağlıcakla kal...

Tarih: 2 Nisan 2013, 21:41 - İp: 46.***.**2.213
aars
aars (üye)
İzmir / Meraklı

Hs30 a doğrudan kötü demek yalnış olur ancak şunuda sormalısın bu fiyat aralığında neler alabilir.işin özü şu dslr like veya bridge diye geçen ürünler temelde kompak makinelerin modifiyeli hali gibidir
1/2.3 inç sensör boyutunu hemen hemen her ürün kullanıyor.yani sıradan makina donanımı ancak 1700 tl gibi bir fiyata canon samsung nikon ve sony den çok daha gelişmiş ve sensör boyutu daha büyük olan makineler alabilirsin.canon 600d samsung nx1000 nikon d3100 gibi örnekler verilebilir

Tarih: 3 Nisan 2013, 00:22 - İp: 188.***.**9.56
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

... Bu konuya zaten yazmışmışım...

#turnusol' tarafından 03.04.2013 02:18:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2013, 02:11 - İp: 88.***.**7.4
osmancelik81
osmancelik81 (üye)
Kayseri / Meraklı

Merhaba, ben de bir Hs25 kullanıcısı olarak bişeyler yazmak istedim. Hs30 ile aralarındaki fark batara ve elektronik vizör çözünürlüğü. Hs 30 bataryalı, 25 kalem pilli. Hs30' un elektronik vizörü daha yüksek çözünürlüklü.

Öncelikle fotoğraf kalitesi olarak baktığınızda bir dslr' ye sensör boyutundan dolayı sadece çok ışıklı ortamlarda biraz yaklaşabiliyor. Çok kaliteli fotoğraf çekmek istiyorsanız kapalı ortamlarda az ışıklı ortamlarda pek bişey beklemeyin. Bunun dışında ele oturması, panaromik çekim, full hd video kaydı, video kaydı sırasında otofocus yapabilmesi ve fotoğraf çekebilmesi güzel özellikleri. Bir de şekli şemali güzel yapmışlar aynı Dslr Ama objektifi Fujifilm satıcılarının abarttığı kadar önemli değil bir dslr ile zaten kesme yaptığınızda fujiyle zoom yapıp çekilmiş fotoğraflardan daha kaliteli fotoğraflar elde edebiliyorsunuz sadece bunun için bilgisayar başında 3-5 dakika harcamanız gerekiyor.

Ben pişman mıyım, değilim çünkü fujifilm garantili ve 10 ay taksitli 1000 Tl' ye aldım çanta ve hafıza kartı ve 100 TL de hediye çeki vardı ve bu fiyata garantili yeni model bir dslr almam imkansızdı. Param olunca video çekimi sırasında otofocus özelliği olan bir dslr almak istiyorum daha kaliteli fotoğraflar için. Yani burada karar verirken esas olan ihtiyaçlar ve bütçe dengesini iyi kurmak gerekiyor.

Eğer amaç yüksek kaliteli fotoğrafsa Canon 1000d veya Nikon d3000 bile Fujifilmin HS serisinden çok daha iyi ama ben video kaydı da yapmak istiyorum, auto focus özelliği de olsun panaromik fotoğraflar da çekebileyim vs. istiyorsanız ve birazda gösterişli olsun illaki diyorsanız fiyatına göre alınabilir ama yakın fiyatlara bir dslr bulabilirseniz dslr'den şaşmayın tabiki.

Tarih: 19 Nisan 2013, 17:35 - İp: 95.***.**9.172
boranyildirim
boranyildirim (üye)
İstanbul / Amatör

osmancelik81 , d3000 ve eos1000D konusunda düşüncenize katılmıyorum.
Şunu belirtmek isterim , crop faktöründe sensör boyutu çok önemli ve doğru bahsettiğiniz 2 makinenin sensör boyutu hs-30'un sahip olduğu sensör boyutlarından daha büyük ancak sınıflar farklı siz ,
DSLR like bir makineyi DSLR ile karşılaştırıyorsunuz.Zoom konusundada şunu belirtmek isterim , eğer ki çekiminizi yaparken iso , diyafram , enstantane gibi faktörler, o an da ışık ve konu için olması gerektiği gibiyse ben zoomda bahsettiğiniz gibi bir bozulmaya şahit olmadım.(Zoom çalışmalarım 1 yada 2 idi sanırım ve 30x'i tamamlamadığımıda belirteyim profilimde yer alan karelerden "denizin bekçileri"adlı çalışmamda zoom kullanmıştım , gördüğüm kadarıyla bir sıkıntı yok)
bahsettiğiniz makinelerin tek avantajı lens değiştirilebilmesi ve raw olarak çekmesi.Tabi bunlar benim düşüncelerim.
Işığınız bol olsun.

Tarih: 19 Nisan 2013, 22:43 - İp: 78.***.**2.27