burak1992
burak1992 (üye)
Adana / Amatör

Fujifilm Hs20 Exr Almalımıyım?

bu makine hakkında bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim şimdiden tesekkürler.

Tarih: 22 Mayıs 2011, 23:15 - İp: 46.***.**2.41
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bosver.En yuksek zoom degerinde video cekmede sorunlari var...Zaten o buyuklukte bir makina yerine bir DSLR tercih edtmek en mantiklisi...

Tarih: 23 Mayıs 2011, 03:55 - İp: 221.***.**3.132
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Yazdım gene yazıyorum Lütfen değerli fotoğrafseverler şu zoom konusuna takılmayın. Zoom elbette cazip birşey ama HS20 gibi bir makinenin bütünleşik objektifi ile 30x zoomda çekilecek görüntü ne kadar kaliteli olabilir ki? Evet eğer makineyi stabil tutmayı başarabilirseniz 300mt ilerideki kuşu çekme şansınız olabilir ama inanın ortaya çıkan sonuç son derece soft detaylarını yitirmiş çoğunlukla fazlaca grenli bir sonuç olacak. Çektiğimiz fotoğraf net, keskin, canlı detaylı olmayacaksa 50x zoom yapılsa ne işe yarar. Kit lensi ile bir DSLR alıp onunla çektiğiniz fotoğraftan crop alsanız (keserek yakınlaştırsanız) üç aşağı beş yukarı aynı sonucu alırsınız zaten. Ama bir DLSR sahibi olup ileride kaliteli bir Telefoto lens alma şansınız olursa o zaman işte zoom'un kralını görürsünüz

Tarih: 23 Mayıs 2011, 18:19 - İp: 62.***.**2.1
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fuji exr 20 makineyi oğlum için almıştım. Bu site de paylaşmıştım. Ne yazık ki bu makineden memnun olmadı oğlum ve elinden çıkarttı. Hatta bu ürünün replikası var mı diye sormuştuım forumda.

Muzocan 76 vurgulamış. Abartılı zum olayları sadece ticari atraksiyon. Bu makinelerde 300 mm bir zumun kalitesi 2 mp değerde görüntü okuyabileceğini düşünürsek hiç bir önemi kalmadığını anlamış oluruz.

Tarih: 29 Mayıs 2011, 18:09 - İp: 78.***.**2.77
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Ben hs10 modelini kullandım ve sonuçlarını seviyordum. Tabii ki sensörün küçük olmasının eksileri var. Ama optik kalitesi bence oldukça iyi bir makineydi. 2,5metre yükseklikten düşürüp objektifini kırdım ve D90 aldım. Onuda severek kullanmama rağmen İkinci makine olarak hs10 u tekrar almayı düşünüyorum. Nedeni şu: Öncelikle küçük sensörün dezavantajı olduğu gibi avantajlarıda mevcut (zoom ve alan derinliği konusunda ) Ayrıca makinenin stereo full hd video çekmesi ve çekim esnasında otomatik netleme yapması çok iyi bir özellik. Makro çekimi ise şaşırtıcı iyi performansa sahip. Lensi nesneye dayayarak bile çekebilirsiniz (0 cm). Makine sadece yetersiz ışıkta çok gren veriyor. Diğer sonuçları kullanılabilir. İso değerini düşük tuttukça sorun yok. Matemetiksel düşünecek olursak HS10 yurtdışı olarak 600-650TL Makro lens bile bunun iki katı fiyata sahip. Telede ise 720mm büyük avantaj, sonuçlarıda asla kötü değil optik olarak. Bu makineden SLR performansı beklemek zaten yanlış. Ama parasının hakkını fazlasıyla veren bir makine. Fotoğrafı makineden çok fotoğrafçı çeker. Bu tür bi makine düşünüyorsanız HS10 güzel. HS20 de megapikselin yükselmesi benim pek hoşuma gitmedi. Ama ekran çözünürlüğü v.s. gibi yönlerden artılarıda var HS20 nin. HS10 u tavsiye ederim HS20 de ise karar sizin. Selamlar.

Tarih: 4 Haziran 2011, 18:45 - İp: 88.***.**6.234
freestylegend
freestylegend (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

2,5metre yükseklikten düşürüp objektifini kırdım ve D90 aldım. Onuda severek kullanmama rağmen İkinci makine olarak hs10 u tekrar almayı düşünüyorum.

neden böyle bişey yapıyosunuz anlamıyorum hem sensörü küçük ama videoyu güzel çekiyo falan diyosunuz. madem full hd video istiyosunuz d90'ı satıp hs10 parasınıda üstüne koyup biraz daha ekleyip d7000 alında bişeye benzesin bari

Tarih: 4 Haziran 2011, 18:51 - İp: 94.***.**4.38
irfanncelik
irfanncelik (üye)
Sakarya / Amatör

MERHABALAR...BEN BİR HS20 KULLANICISIYIM VE MAKİNEMDEN ÖNCELERİNDE HİÇ MEMNUN DEGİLDİM CÜNKİ MAKİNEDE Bİ EKSİKLİK VAR...VERSİYON ATILMASI GEREKİYOR ATMADIGINIZ ZAMAN AMATÖR ÇEKİMLERDE CAMURLANMA OLUYOR,CEKMEDEN ÖNCEKİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ DIŞINDA BİR GÖRÜNTÜ VERİYOR,NETLEMESİ ÇOK YAVAŞ OLUYOR VE ISINIP KAPANABİLİYO.AMA VERSİYONU ATTIRDIKTAN SONRA Kİ GÖRÜNTÜLERİM ÇOK HARİKA OLMAYA BAŞLADI DAHA Bİ KALİTELİ VE PROFOSYONEL.BEN CANON 1000D İLE KIYASLAMA YAPTIM VE BUNU ALDIM.TABİKİ Bİ TAM PROFOSYONEL CİHAZ KADAR İYİ KULLANAMAYABİLİRİZ AMA KESİNLİKE HARİKA CİHAZ AYRICA 30X ZOOM LA ÇEKİMLERİM DE GAYET NET GÖRÜNTÜ HİÇBİRŞEY KAYBETMİYOR.MAKRO ÇEKİMLERİ OLAĞANÜSTÜ.MADDİ OLARAK DA OLUMLU AMA BU İŞİ TAM ANLAMI İLE PROFOSYONEL YAPMAK İSTİYORUM DERSENİZ KESİNLİKLE BU MAKİNAYI DEGİŞTİRMEK GEREKİYOR.PİŞMAN OLMADIM ALANLARIN DA OLACAGINI DÜŞÜNMÜYORUM CÜNKİ BU MAKİNEYİ ALACAK OLAN ARKADAŞLAR PROFOSYONELLEŞMEMİŞ ARKADAŞLARDIR ALIN PROFOSYONELLEŞİNCE DEGİŞTİRİRSİNİZ.SON OLARAK NİKON A BÖYLE Bİ OBJEKTİF ALMAK İSTERSEK NE KADAR TL MİZ GİDECEK BİLMEK İSTİYORUM SAYGILAR

Tarih: 7 Ağustos 2011, 01:52 - İp: 78.***.**8.66
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yuksek zoom eger olmazsa olmaz ise ve dslr larda buna ne kadar para gider diyorsaniz bende derimki piyasadaki en ucuz ve makul fiyatli 70-300 lensler ile bu hs10 yada 20 lerden cok daha kaliteli isler cikartabilirsiniz.Boyle makinalar isin kolayina kacanlar icin evet bir sekilde kolayliklar sunar ama hepsi o kadar.Bir makinadan dgisik teknilerde fotograflar almak istiyor ve kombinasyonum fazla olsun diyorsaniz bir dslr almak her zaman en mantiklisidir.Ne bileyim bir gece cekimi icin f numarasi kucuk ve hizli bir lense ihtiyac duydugunuzda gidip 100 dolarlik bir f1.8 degerli lensi almaniz dslr ile mumkun ancak hs10-20 gibi zoom makinalarda f2.8 gibi en buyuk diyaframinda idare etmek zorundasiniz.Ayrica sensor kucuklugunden dolayi hem ISO performansindan kaybedecek hemde detay konusunda sadece gunduz cekimlerinde mutlu olacaksiniz ki gunduz iyi is cikartmayan makinada kalmadi artik.Size 50 dolarlik makina ile bile harikalar yaratirim yani ki 300-500 dolarla verip boyle zoom makinalar falan gerek yok.

He bu zoom makinalarin avantaji hicmi yok ,evet var.Ne bileyim uzaktaki bir hatunun poposunu cekerken yada ucani kacani bi sekilde yakaliyayimda nasil olursa olsun derseniz durbun mukabili cok iyi isler cikarttigini goruyorum,duyuyorum...Hobi olarak alinmasinda bir mahsur yok bencede ama resim kalitesi olarak sadece gunduz gunesli ortamlarda tatmin olabilceginizi simdiden soyluyebilirim...

Tarih: 7 Ağustos 2011, 06:06 - İp: 221.***.**3.132
ftgrfc
ftgrfc (üye)
Konya / Amatör

verssiyon attırma işlemi nasıl oluyor acaba,bende hs20 kullanıcısıyım yardımınızı beklıyorum

Tarih: 28 Ağustos 2011, 19:23 - İp: 78.***.**9.216
mayaydin
mayaydin (üye)
Konya / Amatör

merhaba arkadaşlar, ben de hs 20 almayı düşünüyorum. ancak hs 20 kullanıcılarına sormak istediğim bir şey var. video çekerken zoom yaptığınızda objektifin motor sesi bazı fuji modellerindeki gibi fazla çıkıp kayıdın sessini etkiliyormu? bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler...

Tarih: 4 Eylül 2011, 23:47 - İp: 46.***.**8.52
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

hs20'de manuel zoom var. zoom ses yapmaz.

Tarih: 5 Eylül 2011, 13:31 - İp: 95.***.**3.158