burak1992
burak1992 (üye)
Adana / Amatör

Fujifilm Hs20 Exr Almalımıyım?

bu makine hakkında bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim şimdiden tesekkürler.

Tarih: 22 Mayıs 2011, 23:15 - İp: 46.***.**2.41
utku.can
utku.can (üye)
İzmir / Amatör

ya bende almayı düşünüyorum.. başlangıç seviyesindeyim ve ilk makinem olacak tavsiye ediyor musunuz? ve şu versiyon olayını nasıl ve nerede yatırabiliyoruz bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse çok iyi olur ya :S

Tarih: 30 Kasım 2011, 18:38 - İp: 94.***.**2.194
istanl3ul
istanl3ul (üye)
Bursa / Amatör

Ben kullanıyorum dış çekim süper hatta akşam karanlığında gözünüzle bir nesneyi fark edememe halinde gündüz gibi çekim yapıyor.Zoom manuel oluşu çok iyi pilden tasaruf,gerçi pil iyi gidiyor.Bana göre çok profesyonel halen çözmeye çalışıyorum,Çokta havalı

Tarih: 2 Aralık 2011, 17:15 - İp: 78.***.**4.245
mahmutkoseoglu
mahmutkoseoglu (üye)
Trabzon / Amatör

Bu versiyon işi nasıl oluyor. bende fujifilm hs 20 kullanıcısıyım. Daha yeniyim araştırama yapıyorum.

Tarih: 25 Şubat 2012, 19:32 - İp: 78.***.**2.62
chemistanbul
chemistanbul (üye)
İstanbul / Amatör

Yaklaşık 3 yıldır fotoğraf dünyasına hapsoldum.önce canon 1000d ile başldım.18-55 kit lens le..sonra satıp hs20 alayım dedim.ama şu net dünyasında o kadar çok kirli bilgi varki maalesef vazgeçtm.-amacım kimseye hakaret etmek değil sadece bu sitedeki yazılanları düşünüp yazmıyorum-sonra yakın zamanda 70-300mm lensle birlikte tekrar bir canon aldım.şimdi tekrar hs20 allmayı düşünüyorum.ama bu sefer alacağım.

şimdi burada profesyonelce bilgilerini göz önüne alıp bilgilerini paylaşan ustalardan şunu rica ediyorum.bu makinayı alacaklar sizin gibi bilgili-becerikli-usta vs değiller.yazılan birçok teknik terimi anlamıyorlar bile.yorumun içinde olumsuz birkaç cümle kurulunca insanlar vazgeçiyor.sonra DSLR alıyor ama busefer o fazla geliyor.sonra bu işten soğuyor.zaten bu makinayı almak isteyenler yeni heves etmiş kişiler.işin inceliklerini bilmiyorlar.o nedenle amatörlük zamanlarınızı düşünüp o arkadaşların yerine koyup kendinizi yorum yazarsanız daha efektif olur diye düşünüyorum.

gelelim hs20 ye...öncelikle çekilen yüzlerce fotoğrafı inceledim.eminim çektiğimiz fotoğrafları ara güler ve muadilindeki insanlara beğendirmek gibi bir kaygımız yok.o nedenle gerçekten güzel fotoğraf çekiyor.video su da iyi.özellikle evde güzel fotoğraf ve video çekebileceğim bir makina olsun diyenlere biçilmiş kaftan.tabiki farklı markalarda değişik modeller var aynı işi yapan.ama hs20 de iyi bir makina.-tabiki bu işe başlayan amatör arkadaşlar için.-

makrosu harika, zoom fena değil.videosu iyi.ekran hareketli.tabiki bir DSLR değil.ama makinanın hakkını yemeyelim.

ben DSLR den sonra hs20 ye geçiyorum.çünkü hem maddi olarak DSLR i kaldıramadım hemde hakkını veremediğimi ve veremeyeceğimi düşünüyorum.bu nedenle daha hafif kompakt birçok özelliği tek makinadan ve masrafsız olarak sunduğu için hs20 ye geçiyorum.

hs20 yi almayı düşünen arkadaşlara son olarak söyleyeeğim şudur;
***benim param var kardeşim harcarım sana ne !!! diyorsanız
***ben gerçekten fotoğraf çekmeyi seviyorum ilerleteceğim, kısıtlıda olsa biraz bütçem var ve buna ayırabilirim !!! diyorsanız
***DSLR ile hava atmakta çok güzel !!! diyorsanız
***kompakt makina kullandım ilerleme vakti geldi !!! diyorsanız

gidin ve DSLR alın, güle güle kullanın.

ANCAK..............

***güzel fotoğraflar çekeyim,
***çiçek böcük fotoğraflarında-makro- iyi bir makinam olsun,
***video da çeksin,
***boğazın karşı kıyısınıda çeksin,-yüksek zoom-
***ben tak-çıkar uğraşamam bir lensi olsuntam olsun,

diyorsanız gidin hs20 alın ve güle güle kullanın.

çokta araştırmayın, boğulur gidersiniz bu bataklıkta.:D

selametle kalın..

Tarih: 21 Haziran 2012, 00:19 - İp: 212.***.**2.88
savasmedet
savasmedet (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Fotoğraf mak. kıyaslaması yapacak kadar Profesyonel fotoğrafçı değilim..
Fotoğrafla ilgim Sanatsal yada ticari değil, kendimi çok amatörde görmüyorum hobi olarak fotoğrafçılığı seviyorum..
6 aydır HS 20 kullanıyorum aldığımda versiyonu zaten günceldi..
ben ve benim gibi düşünenlerin HS 20 yi seveceğini memnun kalacağını ödediği paranın karşılığını fazlasıyla alacağını rahatlıkla söyleyebilirim
benim gibi amatör yada profesyonel değilseniz HS20 fazlasıyla uygun bi makine
30x optik zoom çok güzel ama problemler çıkabiliyor o yüzden zoom kullanacaksanız bide tripod sipariş edin derim.

Tarih: 21 Haziran 2012, 11:38 - İp: 212.***.**3.194
yigiterdem
yigiterdem (üye)
Manisa / Amatör

HS20 ALMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLARA BAŞKA BİR ALTERNATİF SUNUYORUM...ŞU AN TÜRKİYEDE HS 25 SATIŞA ÇIKMIŞ DURUMDA...HS 25 İLE LCD EKRAN BİRAZ GELİŞTİRİLMİŞ, DİTİTAL ZOOM EKLENMİŞ, ŞARJ EDİLEBİLİR BATARYA EKLENMİŞ, KUMLANMA OLAYI AZALTILMIŞ VS...ANCAK HS 30 DA VE HS 33 DE NETTE OKUMUŞTUM TİTREŞİM ÖNLEME ÖZELLİĞİ KONULMUŞ Kİ BU ÇOK İŞİNİZE YARAYACAKTIR...ANCAK TÜRKİYEDE SATIŞA ÇIKMADI...HS20 KULLANIYORUM... MEMNUNUM...PROFİLİMDEN ÇEKTİĞİM FOTOLARI İNCELEYİP FİKİR EDİNEBİLİRSİN...YAZILIM KONUSUNA GELİNCE KENDİM SON YAZILIMIU ATTIM ANCAK BU SON YAZILIM SADECE ISINMAYA KARŞI VERİLEN BİR UYARI YAZISINI DEĞİŞTİRİYOR...BAŞKA NBİR KONUDA ETKİLİ DEĞİL...YANİ ATMASANZI DA OLUR...

Tarih: 21 Haziran 2012, 12:16 - İp: 78.***.**8.253
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Erdem bey, Fuji HS 30 EXR Türkiye'ye gelmiş. Bugün Teknosa'da gördüm. fiyatı 1500 TL dolaylarındaydı.

Tarih: 21 Haziran 2012, 17:41 - İp: 176.***.**6.88
yigiterdem
yigiterdem (üye)
Manisa / Amatör

TEŞEKKÜRLER ERCAN BEY BİLGİ İÇİN...FİYAT İYİ HS20 YE GÖRE...

Tarih: 21 Haziran 2012, 21:24 - İp: 88.***.**9.124
mersinle
mersinle (üye)
İçel / Amatör

ben hs-20 kullanıyorum. İşin aslı beni bir güzel kandırdılar ve ben öyle aldım bu makinayı. Evet makinam güzel çekiyor zoom u iyi herşey güzel çektiğim bana göre çok güzel fotoğraflarda var fakat ben ilk aldığım zaman kandırıldım dedim ya o gün bu gündür bu makina içime sinmiyor. her çektikden sonra kandırıldığım için içim acıyor. güzel makina ama satip dslr alcam bunu her fotoğrafda o günü hatırlıyorum....

Tarih: 23 Temmuz 2012, 23:19 - İp: 217.***.**0.187
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Makina iyi, güzel. Güzel fotograflar da çektiğinizi yazmışsınız. Sizi hangi konuda kandırdılar yazın da biz de öğrenelim. Belki yardımcı olabiliriz.

Tarih: 24 Temmuz 2012, 09:07 - İp: 82.***.**3.245