pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

Fujı S9600 Ilk Izlenımlerım

Yaklasık 3 aylık incelemelerim sonucunda nihayet bir makina sahibi olabildim.

İlk aldıgım kompakt makinayla anladımki fotograf benim için büyük bir zevk.

forumlarda 3 aydan beri yazılıp çizilenleri okuyorum DLSR mi DSLR-like mı yoksa kompaktla devammı veya hangi makina derken bayagı bi kafayı karıstırdım.

Ama anladımki işin daha basında olarak DSLR-like bir makina benim işimi daha iyi görür.
buna birazda DLSR makinalardaki objektif masraflarını göz önünde bulundurarak karar verdim.

Hangi DSLR-like derken fuji S 9600 de karar kıldım.
cokta dogru bir karar verdiğimi makinam bugün elime geçince anladım.

*fotograf kalitesine girmeden önce makinanın body sine hayran oldum. tam bir DSLR görünümü ve kullanımında.
*objektifte bulunan zoom ve focus halkalarını kullanmak
çok büyük bir zevk verdi bana
*menü sistemi gayet güzel ( sadece WB ayarı F(fonksiyon) tuş sistemine dahil edilebilirdi
*makinın focus hızı cok iyi
*LCD ekranın harektli olması zor cekim şekillerinde büyük kolaylık saglar.gerçi ben vizörden cekim yapmayı seviyorum ama örneğin yer hizasında bulunan makro cekimlerde cok faydalı olur.
*çekim modlarının ayar tekerleği dısında pozlama, flaş, seri cekim gibi özellikleri kontrol eden ayar tekerlleğininde olması cok iyi
*vizör görüntüsü tatminkar.ayrıca gözü bozuk olanlar için ayarda düşünülmüş.

şimdilik bunlar ilk gözüme carpanlar.ama makinamı cok sevdim umarım güzel işler çıkarırız.

#stahl' tarafından 26.08.2007 16:15:36 tarihinde düzenlendi.

#stahl' tarafından 02.09.2007 18:27:01 tarihinde düzenlendi.

#stahl' tarafından 02.09.2007 19:29:22 tarihinde düzenlendi.

#stahl' tarafından 26.09.2007 20:11:49 tarihinde düzenlendi.

#stahl' tarafından 20.10.2007 16:06:33 tarihinde düzenlendi.

#stahl' tarafından 20.10.2007 16:42:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2007, 21:05 - İp: 85.***.**2.84
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yete gali diyon. Acıkta dslr kullanem.

Tarih: 2 Eylül 2007, 18:32 - İp: 88.***.**8.73
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

aynen öyle pazarbey seni kıskandım sen bile DSLR alınca dedim benim neyim eskik.
keşke satmasam ama mecburum

Tarih: 2 Eylül 2007, 18:38 - İp: 85.***.**8.218
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

#stahl' tarafından 20.10.2007 17:41:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Eylül 2007, 18:39 - İp: 85.***.**8.218
wetin
wetin (üye)
Eskişehir / Meraklı

HA HA HA 3 ayda ne çabuk sıkıldın bence satmanın nedeni başka bişi olmasın sakın; ama haklısın senin gibi 3 oluyo karşılaşıyorum allah benim sonumu hayıra getire sonum size benzemez ihşallah

Tarih: 2 Eylül 2007, 21:37 - İp: 88.***.**4.202
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

wetin söylediğim gibi DSLR alacagım için satıyorum. imkanım olsa hiç satmaya niyetim yok makinamı
sadece artık ekipmanımı biraz daha profesyonel yapmak için satıyorum.

Tarih: 3 Eylül 2007, 02:28 - İp: 85.***.**8.218
wetin
wetin (üye)
Eskişehir / Meraklı

Birazda arkadaslarından etkilendin galiba ama sen degilmisin 3 ayda inceleyip karar veren sen birazda bu işin içindeydin yani benim gibi kör cahil degildin o zamanda dslr' nin hakkından gelirdin (bu yazdıklarından rahatlıkla anlaşılıyor)
sen degilmiydin ya iyikide slrlike almışım hem prof degilmide bana bu kadarı yeter falan...unuttuysan orada hepsi oku aslında senin bu satma olayın benim biraz moralimi bozdu cunki satın alma safhalarında senin gibi 2 kişiye denk geldim onlarda satmıslardı insan kıllanıyor hem dslr alınca ne gibi farklar yaratacaksın forumda bu sayfayı acalı yaklasık 3 ay olmus ama yuklediğin resim sayısına bak. ben bile 2 gunde seni gectim diyebilirim fujiden yeterince tatmin olmadın galiba sen..

Tarih: 3 Eylül 2007, 14:26 - İp: 88.***.**4.8
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle söyleyeyim kör cahillikle alakası yok fotograf makinasnı kullanabilmek için temel bir kaç bilgiyi bilmek yeterli. yoksa dslr olmus kompakt olmus hepsi aynı.

ikincisi ben makinamı o zamanlar maddi imkansızlıklar nedeni ile tercih ettim, bunuda her fırsatta söyledim zaten. tercih sebeplerimden biride buydu.

dslr alınca ne gibi farklar yaratma olayına değineyim
bir kere fotograf kalitesi olarak hiç bir kompakt veya like makina dslr lerin performansına asla erişemez. erişseydi aralarında bu sınıf ayrımı ve bu fiyat farkı olmazdı.

forumdaki fotograf sayıma gelince, eger dikkatli okuduysan ben bu başlığı bu makinayı alabilecek arkadaslara yardımcı olmaları ve fikir edinmeleri açısından açtım. her eklediğim fotograf bunun içindi ve her seferindede belirttim. her cektigim fotografı buraya yükleyeceğim diye bir kaide yok.
ilandada gördüysen çekim sayım 1760. hem fotograf cvekmek rastgele deklanşöre basmak değildir. eger işi bilseydin
tek seferde tek kadrajda gerekli başarıyı elde ederdin
ama sanırım senin daha katetmen gereken cok yol var. asıl yanlısı sanırım sen yapmıssın ben değil.

tatmin olayınada değineyim. ben makinamdam hala cok memnunum, kompakt küçücük bir ikinci makina tasıyana kadar ben yine fujimi taşırım. ama dediğim gibi satamazsam almak istedigim makinaya ve donanıma kavusamam.

merak ettigin baska birsey varsa cvplarım.

Tarih: 3 Eylül 2007, 14:50 - İp: 85.***.**0.125
wetin
wetin (üye)
Eskişehir / Meraklı

Ben orda cahillikten bahsederken sen fotoraf mak. alımı için dedigimi anlamışsın galiba ben bilmedigimden slr-like almam daha uygun olur diye dusundum o yuzden onu aldıgımı söylüyorum dslrler ile baslasamda olur ama pro degilim bu işten bir kazancım olmıyacak ve bir şey daha dslrnin fark yarattıgı bir noktada eksik bence dslr'nin yanında uygun ortamın olması yani studyo ortamlarını saglanıp ekipmanlarla proffosyonelce yapılan çekimlerle fark yaratacagını dusunuyorum yoksa gezi fotolarına bakıyorum galeriye bakıyorum da yani pek bir fark goremiyorum istisnalar var tabi..!!Maddi imkansızlık diyorsun ne kadarlık bir makine dusunuyorsun ki senin aldıgın fotonun fiyatıda az degil umarım alırsında farkı gösterirsin

Tarih: 5 Eylül 2007, 11:24 - İp: 81.***.**1.227
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

ARKADASLAR ÖNCELİKLE BU KONUYU TEKRAR BURAYA YAZMAK İSTEMEZDİM ÖZÜR DİLERİM AMA İLAN SAYFAMDA FİYAT GÜNCELLEMESİ YAPAMADIGIMDAN DOLAYI BURAYA YAZMAYI UYGUN GÖRDÜM.

ALMAK İSTEDİGİM DSLR MAKİNAYI UYGUN FİYATA BULDUM AMA ÖNCELİKLE FUJİMİ SATMAK ZORUNDAYIM.

MAKİNAM İÇİN + ORJ EXTREME III 2 GB KART İÇİN EN SON
*****690 YTL******* İSTİYORUM.
LÜTFEN TAKAS VE FİYAT İNDİRİMİ İÇİN TEKLİF YAPMAMANIZI RİCA EDERİM.

ÖZEL MSJ ATARSANIZ BİZZAT AÇMIŞ OLDUGUM BU İLK İZLENİMLER TOPİĞİNDE GEREKSİZ MSJ KİRLİLİĞE YOL AÇMAMIŞ OLURUZ.

Tarih: 26 Eylül 2007, 20:17 - İp: 85.***.**8.243
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

ARKADASLAR MAKINAMI BUGÜN SATMIS BULUNMAKTAYIM.
ALAN ARKADASA HAYIRLISI OLSUN.
SATMAK ISTEMEZDIM AMA DSLR ALABILMEM ICIN SATMAM SARTTI.
BURADAN HERKESE DESTEKLERI ICIN

SAYIN;
onixon'a
realfriend'e
infected'e
onca'ya
pazarbey'e
positif'e

VE YARDIMINI, YORUMLARINI ESIRGEMEYEN HERKESE TŞK EDERIM. YINE FIKIR VERMESI ACISINDAN KONUYU SILMIYORUM. UMARIM ALACAK OLAN ARKADASLARA YARDIMCI OLUR.
YENI ALACAGIM DSLR MAKINAMLA YENI İŞLERE İMZA ATMAK ÜZERE

Tarih: 20 Ekim 2007, 16:13 - İp: 85.***.**6.74