positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Fuji Finepix S-3 Pro

Merhaba, bu makine hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Tarih: 18 Haziran 2005, 00:36 - İp: yok
kobayashi
kobayashi (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel başarılı bir makine ama fiyat olarak biraz yüksek.
Canon 350d'den iki sınıf daha yüksek bir makine o yüzden aynı kefeye koyup karşılaştırmak doğru olmaz.
Canon 20D den de bir sınıf üst diyebiliriz ancak 20D üstün bir çok özelliği ile birçok yönde S3 ten daha iyi.
Ayrıca S3 pro kullanım için yapılmış bir makine olduğu için amatör bir fotoğraçıyı zorlayacaktır kullanım açısından.Tabi dayanıklılık gibi büyük bir avantaj getirir.
Şimdi bir alt sınıfta olmasına rağmen daha iyi performanslı bir 20D ( Canon Nikon'a göre daha geniş bir objektif çeşitliliğine sahip şu an daha bu konulara girmedm bile ) ve bir o kadar mükemmel ( ki bazı açılardan 20D'den bile iyi ) Konica Minolta Dynax 7D çok daha makul fiyatlarıyla bence S3'ten çok daha önce düşünülmeli diyorum.

Tarih: 21 Haziran 2005, 19:45 - İp: yok
dj_zonk
dj_zonk (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba ben kendi stüdyomda 2 tane s3 kullanıyorum.
ama tabi çok harika bir makina değil . 7 tane makina kullanıyorum 2 tane s3 pro- 2 tane s2 pro - Canon d70 -canon d17 - s20 pro kullanıyorum
tabikide en ii si canon d17 16.7 megapixel olması s3 pro ya takla bile attıra bilir eğer ki stüdyo da kullanacaksan tabikide güzel detaylara önem isteyenlerin makinesi

Tarih: 26 Temmuz 2005, 18:14 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

canon D17 ile D70'i yeni mi icat ettiler dj_zonk?
bir de birsey soracagim; studyo fotografciligi hakkinda bilgim olmamasini mazur gorursen, neden 7 tane makine birden kullaniyorsun? iki tane olsa yetmez mi acaba? her makinenin kullanim sahasi farkli mi acaba?
tesekkurler..

Tarih: 28 Temmuz 2005, 14:27 - İp: yok