quench12
quench12 (üye)
Kırşehir / Amatör

Finepix S2950 Amatör

İyi günler arkadaşlar biliyorum bu makinenin adını son zamanlarda çok duydunuz bende almak istiyorum ama bazı soru işaretleri var kafamda .

1- Kendimi bu makinayla geliştirebilir miyim ?
2- Artıları ve Eksileri Neler ?

Daha ekonomik daha profesyonel bir makine varsa veya yeni başlangıç için bir öneriniz tavsiyeniz varsa yazabilirsiniz teşekkürler iyi günler.

Birde bunlara objektif takılabiliyor mu ?

#quench12' tarafından 28.02.2012 12:05:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Şubat 2012, 12:03 - İp: 88.***.**2.74
vladss
vladss (üye)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

#vladss' tarafından 10.07.2013 23:59:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Şubat 2012, 01:04 - İp: 78.***.**8.126
deathofknight
deathofknight (üye)
İzmir / Amatör

hocam merhaba,

bu makine konusunda fikrim şu;

makineyi başlangıç olarak alabilirsin, seni geliştirir, evf olması avantajınadır kadrajlamayı öğrenebilirsin. makine biraz hantal, netleme de biraz zorlanabiliyor ama işini görür. ayrıca yorum yapan arkadaşa katılmıyorum. bence bu model keskinlik konusunda çok iyi sonuçlar verebiliyor. istersen bi profilime göz at ve fuji ile çektiğim resimlere bak kararını kendin ver.

Tarih: 29 Şubat 2012, 01:23 - İp: 92.***.**3.240
quench12
quench12 (üye)
Kırşehir / Amatör

çok teşekkürler arkadaşlar yorumlar için. canon ve nikon düşünüyorum fakat bütcem 400 - 500 civarı oldugu için bunu tercih etmeliyim diye düşünüyorum . ve nikon d70s body 2.elleri 500 tl felan galiba ama 2.ele pek güvenemiyorum 0'ları ne kadardır sizce ?

Tarih: 29 Şubat 2012, 01:35 - İp: 78.***.**8.156
deathofknight
deathofknight (üye)
İzmir / Amatör

bence önce bir kompakt makineden başla. bakalım fotoğraf çekmek için uygun vaktin olucak mu? ya da fotoğraf çekmek gerçekten bir tutku halini alacak mı ya da hemen sıkılacakmısın. Çünkü DSLR olayında body almak ile iş bitmiyor. lense yatırım yapman gerekiyor vs vs oldukça masraflı bir iş. Ama illaki de dslr dan başlamak istersen bence ilk tercihin ikinci el bir makine olsun. tabi bir bilene danışmadan almamanı ve güvenilir esnaftan veya kişilerden alış-veriş yapmanı tavsiye ederim.

Fuji makinenin lensi değişmemektedir. Bir söylentiye göre parasoley aparatı türkiye ye gelecekmiş ama dediğim gibi kesin bir bilgi değil.

Tarih: 29 Şubat 2012, 08:02 - İp: 92.***.**3.240
quench12
quench12 (üye)
Kırşehir / Amatör

anladım hocam teşekkürler.

Tarih: 29 Şubat 2012, 12:49 - İp: 78.***.**8.156
deepballin
deepballin (üye)
İstanbul / Amatör

Tırt diyen arkadaş kaç kere eline almış bu makieyi çok merak ediyorum. Arkadaşım, bütçen bu kadarına yetiyorsa kesinlikle tavsiye ederim. Portfolyomda 2-3 fotoğraf var onlar bu makinenin bir alt modeli olan S2800 HD ile çekilmiştir arada hiçbir fark yok. Arkadaş Canon'un yarı prof makineleri ile falan kıyaslamaya kalkmış. 1.300 liralık Canon SX30 ile 400 liralık Fujifilm S2950'yi kıyaslamak biraz zor. Ha Canon'un kompakt kadar küçük yarı prof. ları da var.

Her neyse işte bırakalım marka sempatisini. Bence başlangıç için gayet te güzeldir. Ben yaklaşık 2 senedir kullanıyorum, hiç derdini tasasını görmedim makinemin. DSLR kalitesi de beklemedim, o da beni yanıltmadı. Kısacası; Tavsiye ederim.

Tarih: 18 Mart 2012, 09:02 - İp: 95.***.**7.4
ifocel
ifocel (üye)
Samsun / Meraklı

Bende S1700 kullanıyorum. Arkadaşlarında dediği gibi ilk etap için ideal makinelerden. DSLR alırsan ayarları bulana kadar zorluk çekebilirsin. Bu makinada ayarları, ayarlar arasındaki bağlantıları anladıktan sonra DSLR alman daha doğru olur.

Ayrıca o kötü, kesinlikle alma diyen arkadaşa da katılmıyorum. Gayet güzel, fotoğraflar çekilebiliyor. Önemli olan doğru ayarları yapabilmen. Bunun içinde internette biraz araştırma yapman yeterli olacaktır.

Tarih: 16 Mayıs 2012, 23:46 - İp: 88.***.**5.223
karayer15
karayer15 (üye)
Tekirdağ / Meraklı

illa kompakt yarı prof arıyorsan nikon p500, panasonic fz45, canon sx30, nikon l120 deneyebilirsin. bütçeni biraz zorlayarak dslr canon 1100d'de bakabilirsin. bunlara objektif takamazsın. dediğim dslr canon 1100d modeline takabilirsin. sonuçta 350tl'lik makineyle ne yapmayı planlıyorsun.

Tarih: 6 Haziran 2012, 20:00 - İp: 88.***.**0.217
  • 1