burjuva11
burjuva11 (üye)
Çorum / Meraklı

Dslr- Like Hs10 Karşılaştırması

merhabalar.
hs10 almayı düşünüyorum. İnternette ve forumda araştırdım birsürü okudum ama kafamdaki bazı sorulara yanıt bulamadığım için size danışmaya karar verdim.
hs10 un video kalitesi okuduğum tüm yorumlarda tescillendi benim için.
Foto kalitesi ise hep dslr makinelerle kıyaslanarak zayıf olduğu, renklerin soluk olduğu vs söyleniyor.
ben kişisel olarak günlük aile gezi vs fotoları için kullanmayı düşünüyorum. Şimdiki compact makinemdeki sıkıntım kapalı ortamlarda iyi kötü sonuç vermesi. Bu makine ile en azından geniş açılı olduğu için flaş yeterli olacağı için karanlık insanların yüzü belli olmayan resimlerle karşılaşmam diye düşünüyorum.
bu makineyi ikinci el yada yurtdışı garantili nasıl denk gelirse artık almayı düşünüyorum ama yurtdışı garantili yada 2. el e sıcak bakarmısınız sıkıntı yaşar mıyım acaba?

kapalı ortamlarda aile fotoğrafı çekmek için işimi görürmü, compact makinelere kıyasla fotoğraf kalitesi iş görür mü?

Tarih: 27 Eylül 2011, 16:17 - İp: 88.***.**4.49
ramazansag
ramazansag (üye)
İstanbul / Amatör

Hocam bende Hs10 var ve SLR makinaya geçmek için satıyorum bilgin olsun...

Canon 60d almak için satıyorum... Açıkcası 60d almaya nakidim yetse bu makinayı kesinlikle satmam ek makina olarak kullanırım.. Fiyat ve performans yönünden çok gzl makina bence..
Kutusuyla Fujifilm Hs10
Çok güzel bir cantası
4 adet Gp2700mah Pil
4'lü Şarj çihazı
58mm Uv Filtre
Hepsini 650 TL veriyorum (küçük miktar bir pazarlık olabilir)

Çektiğim fotoları görmek isteye aşağıdaki linke tıklayabilir...
http://galeri.netfotograf.com/portfolyo.asp?nf=89752

Tarih: 28 Eylül 2011, 19:32 - İp: 95.***.**5.154
  • 1