ferhatatasoy
ferhatatasoy (üye)
Ankara / Amatör

Doğa İçin Uzak Mesafe İçin

ustalarım boğuldum resmen.kısa ve öz konuşuym.doğaya fazla çıkıyorum uçan kuşlar koşan hayvanları çekmek için slrs lıke istiyorum fujifilm makinelere bakıyorum ama bir türlü karar alamadım istediklerim 1=zoom özelliği çok uzun olsun uzak mesafeyi çekeyim 2=hd olsun ve fotograf kaliteeli olsun devamlı uzak çekim yapacam 3=aşırı pahalı olmasın TAVSİYE BEKLİYORUM

Tarih: 31 Ocak 2014, 20:53 - İp: 83.***.**2.202
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

fujiden uzak durun..

Tarih: 1 Şubat 2014, 09:03 - İp: 151.***.**2.69
ferhatatasoy
ferhatatasoy (üye)
Ankara / Amatör

en uzun lensler fujide diye biliyorum kesim00? 24_720 ? hangi model önerirsiniz veya hangi marka hangi model?

Tarih: 1 Şubat 2014, 11:20 - İp: 83.***.**2.202
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

düzgün sonuçlar istiyorsan dslr almalısın.

2. el 55-200 lensli nikon 55-250 lensli canon alın..
dslr like lara verilen para çöpe gider.

mobilet motoru olan otomobil almak gibidir.

lütfen dslr like makinelerden xxx zoomlardan fujilerden uzak durun..
hiç almayın daha iyi..

önerim:
canon 550d + 12-135 lensli
nikon d3100 18-105 lensli

bu lensler yerine çift lensli yani 18-55+ 55-200 (veya 250) olanları arayın alın edinin. diğerlerine para kaptırmayın..

sıfır fuji hs serisi 1500 tl ve üzeridir. yukarıda saydıklarımı 2. elde tamamını 1500 lere bulursunuz..ve daha güzeli aldığınız fiyata satarsınız sıfır fujiyi o fiyata alıp 500 e dahi zor satarsınız..

almayınız aldırmayınız uzak durunuz..

Tarih: 1 Şubat 2014, 11:59 - İp: 151.***.**2.69
ferhatatasoy
ferhatatasoy (üye)
Ankara / Amatör

S2950 Hs25 Fujifilm Finepix Hs30 3üde aynı marka hangisi uzagı daha düzgün çeker?

Tarih: 1 Şubat 2014, 17:59 - İp: 83.***.**8.224
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Olympus stylus1 yeni çıkan ve kısa bir zaman sonra Türkiyeye gelecek olan bir kompakt makina. 28-300 zumu var. Bence tam sizin aradığınız makina. 2.8 diyafram açıklığına sahip 300 mm zumu ile dalda ve uçan kuşları çok rahat çekersiniz. 5 CM den macro çekim yapabiliyor. Taşıması kolay. ağır ve hantal DSLR makinalar gibi değil. Cebe bile sığabiliyor. ABD fiyatı 700 dolar. Türkiye'de en az 2.500 TL den satışa çıkar. Magnezyum gövdeye sahip. Yeni nesil makinalarda aradığınız bütün özellikler var. Ayrıca para verip zum almak durumunda kalmazsınız.Bence beklemeye değer. TIKLA

#ercan43' tarafından 01.02.2014 20:58:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Şubat 2014, 20:42 - İp: 176.***.**5.218
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-fz200, bu makinaya bir bakın, sizin isteklerinizi karsılar gibi duruyor.

Tarih: 1 Şubat 2014, 22:19 - İp: 213.***.**4.86
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kesim00'in aynen dedigi gibi ... Manzara,makro gibi statik alanlar deseniz belki de ucan kus, kosan hayvani DSLR-like ile cekemezsiniz ... Ne reaksiyon/AF suresi (0.5-1 sn ) yeterlidir, ne de yuksek enstantane hizi sebebiyle gerekecek yuksek ISO performansi ....

Almasina alin da beklentinizi dusuk tutun, National Geographic fotograflari beklemeyin ...

Tarih: 2 Şubat 2014, 01:39 - İp: 96.***.**5.17
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

düzgün sonuçlar istiyorsan dslr almalısın.

2. el 55-200 lensli nikon 55-250 lensli canon alın..
dslr like lara verilen para çöpe gider.

mobilet motoru olan otomobil almak gibidir.

lütfen dslr like makinelerden xxx zoomlardan fujilerden uzak durun..
hiç almayın daha iyi..
Kesim kardeş öncelikle senin profilini uzun sredir takip ediyorum. yorumların,fotoğrafların ve fotoğraf bilgi oldukça yüksek ve bilgili bir arkadaşsın.yanlız şu yukarıdaki yaptığın yorumun beni fazlasıyla üzdü.Bugün yanında taşımak ve günlük çekimler için Compakt,dsrl-like yada yeni çıkan oldukça güzel sonuçlar veren son modelaynasız makinaları kimse kullanmasın yada almasın,ama herkese tavsiyeniz dsrl makinalar alması yönünde yorumlar.peki ben size soruyorum bu modelleri bu firmalar sizce dünyada parası boşa giden aptallar içinmi üretiliyor.Bende hem canon 550D 18x200 lens kit var.hemde Canon sx50hs var.Canon sx50 siz hiç kullandınızmı, bu kadar ucuz yorum yapıyorsunuz.yani bende size göre bu makinayı aldığım için aptal yerine düşürdünüz bizleri. son yorumun beni oldukça üzdü.Buna istisnaden sizden güzel cvb bekliyorum.Ben bu makinayı ilk çıktığında 900 tl ye aldım.sizin dediğiniz gibi fuji ler 1500 tl den başlamıyor.arkadaşlar araştırırsa oldukça fiyatlar makul,fiyatları burada fazla sallıyorsunuz.Aslında dediğiniz gibi fujilerin çoğu modelleri iyi değil ve beklentileri karşılamıyor.Ayrıcana sizde var diye dsrl herkes dsrl kullanıcak diye bir kaide yok.Sizler burada cvb bekleyen arkadaşlara hangisi daha iyi beklentileri onlar için küçük makina model ve markaları söyleyin yeterli bilmem anlatabildimmi.

Tarih: 3 Şubat 2014, 00:04 - İp: 83.***.**7.59
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

konuya hakim olmayan tezgahtar yalanlarına kanan fotoğraf meraklılarının,hakettiğinden fazla talep edilen makineleri alınmasını önlemeye çalışıyorum. ben de piyasayı gezen biriyim. hs serileri ilk çıktığında 2000 tl lerin üzerinde satılır sonra düşmeye başlar ama en üst modelleri yine o paralara satılır. polemiğe girmem. kişisel yaklaşmam marka savunmam. burada hem canon hem nikon önerdiğim görülür eğer yazdıklarım kontrol edilirse. ama dslr savunurum . her zaman da savunacağım. bence kompakt veya dslr like olsun 5-600 tl lerden yukarı para verilmemelidir. kompakt almak isteyeni anlarım cebime sığsın heryere gitsin denilebilir. ama dslr like almayı asla anlamam çünkü zaten ebat boyut şekil olarak like dediği orijinallere benzer. bir de bir ton para verilecekse bari git dslr al derim. konu budur.. kaldı ki beni hedef almak yerine teorinizi ve delilerinizi ortaya koymanızı öneririm.

#kesim00' tarafından 03.02.2014 09:08:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2014, 09:08 - İp: 151.***.**2.69
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

#ercan43' tarafından 03.02.2014 10:05:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2014, 09:58 - İp: 176.***.**5.218