amphioxus
amphioxus (üye)
Ankara / Meraklı

Zifiri Karanlıkta Çekim Yapmak??

Merhabalar

Canon A85 fotograf makinam var, aşırı karanlık yerlerde alet herhangi bi noktaya odaklanamıyo haliyle, ben de net fotoğraflar çekemiyorum, hani diyorum alet önce bi flaş patlatsa, o flaşın ışığıyla bi yere odaklansa sonra normal flaşlı resim çeksem falan filan aklıma böle bi fikir geldi ama adamların aklına gelmedi heralde böle bi fikir? çok saçma bi fikir mi yoksa? ne biliyim bazen gerekiyo aşırı karanlık yerlerde foto çekmek , nası çekebilirim?

Teşekkürler & Saygılar..

Tarih: 20 Ocak 2005, 23:47 - İp: yok
profesor
profesor (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Adamlar düşünmüş ama onların elinden de gelen bir şey yok malesef çünkü ışık yoksa fotoğrafta yoktur. Tabi her makinede böyle değil şu anda aklıma gelen Canon EOS 3000'de belirli bir mesafe içinde bir nesne varsa önce bir pilot ışığı yanıyor fokuslamayı yapıyor ve fokus ta bekliyor.

Tarih: 22 Ocak 2005, 02:17 - İp: yok
amphioxus
amphioxus (üye)
Ankara / Meraklı

hmm anladım o dediğiniz fotograf makinesinde düşündüğüm şey varmış ne güzel benimkine de koyar insan ya... neyse çok teşekkürler...

Tarih: 22 Ocak 2005, 20:07 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

makinenizin menü kısmında AF Assist Beam seçeneğini on yaparsanız istediğiniz özellik çalışır

Tarih: 23 Ocak 2005, 16:13 - İp: yok
seckint
seckint (üye)
Ankara / Meraklı

koskoca canon böyle iyi bir makina da bunu düşünmeyecek öyle mi? tabiki var. ben a85 kullanıyorum odaklama yardımcısı var önce bir ışık yakıp mesafeyi ölçer. AF assist beam i açık konuma getirin. bi de makineyi kullanmadan önce kullanma klavuzunu okumamak gibi bir ukalalık yapmayın çok şey kaybedersiniz benden söylemesi...

Tarih: 26 Ocak 2005, 15:57 - İp: yok
enes_pr
enes_pr (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam arkadaslar.
Ben yeniyim aralarinizda ve bu kanu ilgimi cekti
acikcasi ben Canon'un fotograf makineleri pek sevmem.
Bir ay once SONY DSC-F828 Cyber-Shot aldim, veq cok memnun kaldim.
Asiri karanlikta cok net fotograflar cekiyorum.(flasla)
Bi de naghtfreming var jani flassiz fotograf cekmek.
Asiri karanlikta flassiz net fotograf cekmek.
Saygilarla

Tarih: 2 Şubat 2005, 23:12 - İp: yok
odilya
odilya (üye)
Balıkesir / Amatör

sony de war böyle bi şii.önce kırmızı bi ışık çıkıyo odaklama yapabilmen için..

Tarih: 8 Şubat 2005, 22:12 - İp: yok
bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

kullanım klavuzunu okumak gerekir tabiii
gece çekimi yapan arkadaşlar bilirler gece çekiminde olmazsa olmaz olan şeylerden biride el feneridir çantadan objektif seçmek gerekli diyafram ve enstantene degerlerini girmek en onemlisi önünü görmek için aydınlatma gerekir. bu fener 10 m capında netleme için olanak saglar canon ve nikon makinalar haricindeki bagzı af makinalar için yararlı olabilir aklınızın bi köşesinde bulunsun derim saygılar

Tarih: 13 Şubat 2005, 05:51 - İp: yok
amphioxus
amphioxus (üye)
Ankara / Meraklı

ya yok ben beğenmedim o dediğiniz ışık accaip kısa bi mesafede odaklama sağlıyo ancak küçük bi el feneri taşımak lazım sanırım gerçekten.. o ufak lambayla olmaz bu işler

Tarih: 14 Şubat 2005, 00:52 - İp: yok
profesor
profesor (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

O ışık zaten daha öncede yazıldığı gibi kısa mesafede işe yarar!
Işık yandığı zaman makine pozlama değerinden o ışığın değerini düşüyor. Sen eğer el lambası yakarda çekersen, pozlamada ve renkte bozulmalara sebebiyet verirsin..

Tarih: 15 Şubat 2005, 00:43 - İp: yok
  • 1